A.Mamontovas „Avia Solutions Group“ arenoje nutarė nekoncertuoti: keičiasi ir šou data

Andrius Mamontovas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Andrius Mamontovas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-18 14:53
AA

Prasidėjus karui Ukrainoje, viešoje erdvėje užvirė kalbos apie galimas „Avia Solutions Group“ arenos sąsajos su Rusija. Dar birželio mėnesį dainininkas Andrius Mamontovas paskelbė svarstantis savo koncertą, turėjusį vykti rugsėjo pradžioje, kelti į kitą erdvę. Dabar paaiškėjo, kad keičiasi ne tik vieta, bet ir data.

Apie pokyčius Andrius Mamontovas pranešė socialiniuose tinkluose, konkrečių jų priežasčių neįvardydamas.

„Mieli bičiuliai! Apgailestaudamas noriu pranešti, kad dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių rugsėjo 3 d. planuotas koncertas ASG Arenoje, Vilniuje, neįvyks. Tačiau turiu ir gerą žinią. Skelbiu naują koncerto datą ir vietą – gruodžio 25 d., Kauno „Žalgirio“ arena!

Skubu nuraminti visus, įsigijusius bilietą į Vilniaus koncertą – Jūsų turimas bilietas galioja. Šalia atsiprašymo už sukeltus nepatogumus, pažadu, kad pasikeitusieji bilietą gaus dovaną – naujausią kompaktinę plokštelę „Paleisk“.

Koncertas KITOKS PASAULIS. KALĖDOS bus papildytas naujomis dainomis, dar įspūdingesniais sceniniais efektais ir, aišku, gera nuotaika, juk Kalėdos – tai stebuklų metas! Taigi susitinkame per Kalėdas, gruodžio 25 d. Žalgirio arenoje“, – feisbuke rašė A.Mamontovas.

Tiesa, anksčiau A.Mamontovas turėjo kitokių planų. Atlikėjas socialiniame tinkle „Facebook“ dar birželį svarstė, kad jo koncertas „Kitoks pasaulis“, turėjęs vykti „Avia Solutions Group“ arenoje, galbūt bus perkeltas į lauką.

„Mieli bičiuliai. Svarstau apie savo rugsėjo 3-ios koncerto Vilniuje perkėlimą į atvirą lauką. Kadangi tai gan kompleksiškas techninis ir logistinis procesas, daugiau informacijos turėsiu artimiausiu metu. Be jokios abejonės, bilietai, kuriuos jau pirkote – galios“, – birželį rašė A.Mamontovas.

A.Mamontovo mintys apie koncerto perkėlimą į kitą erdvę tuomet buvo sutiktos palankiai kai kurių visuomenės veikėjų. Į įrašą sureagavo ir politikos analitikas Marius Laurinavičius.

„Andrius Mamontovas rodo pavyzdį! Jis pirmas iš Lietuvos žvaigždžių demonstruoja, kad nenori nei pats jokiu būdu būti siejamas su Prigožino lėktuvų remonto dirbtuvėmis, nei prisidėti prie tų Prigožino lėktuvų remonto dirbtuvių reklamos bei jų finansinio stiprinimo.

Verta pabrėžti, kad Andrius sureagavo žaibiškai. Kai tik pranešta, jog Oleg Surajev iniciatyva Prigožino lėktuvų remonto dirbtuvių arenoje atsisakė koncertuoti ukrainiečiai Eurovizijos laimėtojai „Kalusha Orchestra“ aš pats kreipiausi į Andrių. Ir iš karto sulaukiau atsakymo, kad jis jau kreipėsi į savo koncerto organizatorius dėl koncerto perkėlimo iš tos grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui keliančios bendrovės vardu pavadintos arenos.

Dabar jau pats Andrius informavo savo gerbėjus, jog koncerto vieta keičiasi!

Tikėkimės, kad tai taps pavyzdžiu ir visiems mums – tiek Andriaus kolegoms iš muzikos ir šou verslo pasaulio apskritai, tiek sporto varžybų rengėjams ir dalyviams, tiek paprastiems žmonėms, kurie galbūt du kartus pagalvos prieš eidami į areną, kuri priklauso grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui keliančiai bendrovei bei tą bendrovę reklamuoja.

Bent jau karo sąlygomis mes tikrai privalome apsispręsti, kiek mums patiems yra svarbus nacionalinis saugumas“, – feisbuke rašė M.Laurinavičius.

Andriaus Mamontovo albumo perklausos akimirka / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Portalas Žmonės.lt situaciją paprašė pakomentuoti ir Vilniuje esančios arenos atstovų. Įmonių grupės „Avia Solutions Group“ valdybos narys bei „Avia Solutions Group“ arenos valdybos pirmininkas Vygaudas Ušackas pabrėžė, kad prasidėjus karui, „Avia Solutions Group“ viena pirmųjų išėjo iš Rusijos rinkos, o bendrovės kapitalas priklauso europiečiams ir amerikiečiams.

„Griežtai laikomės JAV ir Europos šalių sankcijų politikos. Priešingai nei kartais klaidingai teigiama, 2020-ųjų vasarį atsisakėme aptarnauti „Prigožino lėktuvą”, nors valstybinės institucijos davė leidimą jam skristi ir nusileisti Vilniaus oro uoste. „Avia Solutions Group“ jau nuo 2014 metų nuosekliai mažino verslus Rusijos rinkoje, o šiemet, prasidėjus karui, buvo viena pirmųjų tarptautinių įmonių, išėjusių iš Rusijos rinkos", – portalo Žmonės.lt gautame komentare teigė jis.

Primename, kad „Eurovizijos“ laimėtojai, ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ savo koncertą „Aš esu Ukraina“ iš „Avia Solutions Group“ arenos taip pat perkėlė į „Žalgirio“ areną.