A.Pilvelytė grįžo į „Eurovizijos“ kovas: „Sakau ir sakysiu – visada reikia bandyti iš naujo“

Aistė Pilvelytė / Gedimino Žilinsko nuotr.
Aistė Pilvelytė / Gedimino Žilinsko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-21 15:32
AA

Dar kartą laimę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje šiemet bando ir garsi dainininkė Aistė Pilvelytė. Atlikėja turi ilgametę patirtį konkurso scenoje, todėl labai aiškiai suvokia pasiruošimo subtilybes ir komandos svarbą. Apie šiųmetį pasirodymą ir planus dėl ankstesnių eurovizinių dainų – Aistės interviu su portalu Žmonės.lt.

Pokalbio pradžioje su jau 11 kartą konkurse dalyvaujančia Aiste Pilvelyte portalas Žmonės.lt aptarė priežastis, kurios paskatino dar kartą praverti konkurso duris. Moteris tikino, kad pati nesureikšmina dalyvavimo skaičiaus ir skatina ties šiuo klausimu atsipalaiduoti ir kitus – juk, anot jos, ne tame esmė, be to, užsienio patirtis rodo, jog taip elgtis yra visiškai normalu.

„Manau, kad pati daina šiemet paskatino pabandyti dar kartą. Ji yra apie tai, kas vyko tuos kelerius siaubingus metus pasaulyje, kai buvo karantinas. Apie sunkų, bet permainingą laiką. Ir kad vis dėlto tikėjimas bei žmonių vienybė gali labai stipriai prisidėti prie geresnės būties ir padėti išeiti iš viso to sąstingio, kuris tęsėsi kelerius metus. Su savo kūriniu kviečiu nebėgti nuo sunkumų, o susivienyti ir išgyventi sunkų laikotarpį bendrystėje, padedant vienas kitam. Noriu, kad mane žmonės išgirstų.

Sakau ir sakysiu – jeigu turi gerą dainą, kodėl jos neparodyti žmonėms. Pas mus, Lietuvoje, labai sureikšmina daugkartinį dalyvavimą atrankose. Užsienyje, pavyzdžiui, Švedijoje, yra begalė tokių dainininkų, kurie dalyvauja kasmet, jeigu turi tinkamą kūrinį. Jeigu laimėčiau „Euroviziją“, be to, visi mane jau ir vadina „Eurovizija“, tai ir mano priešistorė būtų labai įdomi“, – portalui Žmonės.lt pasakojo A.Pilvelytė.

Aistė Pilvelytė / Gedimino Žilinsko nuotr.

Nuo 1999-ųjų konkurse dalyvaujanti Aistė brangina kiekvieną savo pasirodymą šioje scenoje. Šiemet jai net kilo idėja įprasminti visą patirtį.

„Pirmasis mano išėjimas į eurovizinę sceną įvyko būnant 17-kos. Sugalvojau ateityje išleisti eurovizinių dainų albumą. Surinkčiau visus televizijoje nufilmuotus pasirodymus, būtų įdomu pažiūrėti. Kai kurie, seni, jau keltų šypseną, nes viskas keičiasi, tobulėja. Reiks kada paprašyti LRT archyvų, kad leistų pasižiūrėti. Be to, bandžiau rinkti visas pasirodymų sukneles. Pirmąjį kartą dėvėjau žydrą su gėlytėmis.“

Aistė svarstė, kaddaug žinomų atlikėjų bijo „Eurovizijos“, nes visada yra galimybė likti paskutinėje vietoje: „Garsus atlikėjas turi savo vardą, todėl jam būtų nemalonu nepatekti į finalą. Bet aš sakau ir sakysiu, kad reikia bandyti iš naujo, nes kiekvieną kartą saulė ir žvaigždės šviečia kitaip. Geriau bandyti nei nebandyti, nes lengviausia yra nieko nedaryti. Visada yra prasmė. Augau su muzika, dainomis, nuo pat darželio laikų, ji mane lydi iki šiol. Kodėl nedainuoti, jeigu gali dainuoti, o jeigu dar turi gerą dainą...“

Aistė Pilvelytė / Gedimino Žilinsko nuotr.

Kiekvienais metais konkursas reikalauja atidaus ir kruopštaus pasiruošimo. Visa tai kainuoja ne tik daug pastangų, bet ir lėšų, kadangi norisi savo komandoje turėti geriausius tos srities specialistus. Juk tenka atstovauti ne sau, o visai šaliai. Dėl to tauta jaučia atsakomybę už tai, ką išrenka.

„Atsakomybė – nuo aranžuotės gaminimo iki apšvietimo, LED‘ų, įvairių niuansų, kamerų išdėstymų, režisūrinių dalykų, o kur dar makiažas ir apranga... Kai žinai, kad tokią atsakomybę neši, turi dirbti su profesionalais, vertinamais dizaineriais ir stilistais. Šiemet turbūt geriausia komanda, kokią tik esu turėjusi per visas „Eurovizijas“.

Neužtenka vien tik išeiti ir gražiai padainuoti. Mano tikslas yra papasakoti istoriją, kurią išgirstų. Pasakoti per muziką. Kad žmogus pajaustų, ką aš jam noriu pasakyti. Pasibelsti net ir į paties apatiškiausio ir šalčiausio žmogaus širdį ir įžiebti vilties ir džiaugsmo, bendrystės, pajusti tai kartu. Tai nėra paprasta, reikia daug dirbti su savimi“, – Žmonės.lt sakė Aistė.

Palaikymo garsi dainininkė gauna ne tik iš savo šeimos ir artimųjų. „Aš jaučiu, kad mane palaiko visa Lietuva. Gaunu labai daug žinučių. Kartais žmonės taip įsigilina į mano pasirodymą, kad net komentuoja, kas turėtų vykti tam tikroje minutėje, išsako savo pastebėjimus. Esu gavusi laišką, kuriame išdėstyta viskas nuo pradžios iki pabaigos nuo žmogaus, kuris norėjo prisidėti prie pasirodymo. Visi nori patarti gerąja prasme, tokių laiškų gaunu labai daug“, – džiaugėsi Aistė.

Aistė dainuoja ne tik viena, bet ir grupėje „3D“ kartu su Rūta Ščiogolevaite ir Vaida Genyte. Paklausta, ar nesvarstė dalyvauti konkurse visoms trys, pašnekovė pripažino, kad tokių minčių nebuvo, bet ši idėja ją sudomino.

„Tikrai pagalvosime, gal kada nors, ką gali žinoti. Viskas priklauso nuo kūrinio. Daina ir atlikimas yra pagrindiniai dalykai „Eurovizijoje“, – įsitikinusi A.Pilvelytė.

„Eurovizijos“ atrankos dalyvė Aistė Pilvelytė (11 nuotr.)
+5