A.Pugačiova per 75-mečio jubiliejų pirmąkart nesulaukė V.Putino sveikinimo: išvadinta „išdavike“

Ala Pugačiova ir Vladimiras Putinas 2014 metais / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Ala Pugačiova ir Vladimiras Putinas 2014 metais / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min
2024-04-16 11:13
AA

Vladimiras Putinas nepasveikino prieš karą pasisakiusios Alos Pugačiovos 75-ojo gimtadienio proga. Anksčiau V.Putinas sveikindavo A.Pugačiovą su visais jubiliejais, kuriuos dainininkė šventė tais metais, kai jis buvo prezidentas.

A.Pugačiovos jubiliejų ignoravo ir pagrindiniai Rusijos televizijos kanalai. Provyriausybiniai bulvariniai leidiniai paskelbė kritikuojančių tekstų, o su vyriausybe susijusios paskyros „VKontakte“ ir socialiniame tinkle X ją vadino „išdavike“ ir „užsienio agente“, skelbia nepriklausomas portalas „Agentstvo“.

Balandžio 15 d. A.Pugačiovai sukako 75 metai. Iki pirmadienio vakaro V.Putino sveikinimas Kremliaus interneto svetainėje nepasirodė. Tačiau yra sveikinimai jubiliejų proga A.Pugačiovai, kurių ji sulaukė nuo 2000 m. – tris kartus iš V.Putino ir kartą iš Dmitrijaus Medvedevo.

Pirmą kartą V.Putinas pasveikino A.Pugačiovą su gimtadieniu 2000 m., kai ėjo prezidento pareigas. Tuo metu dainininkei sukako 51 metai. Po ketverių metų V.Putinas pirmą kartą pasveikino ją jubiliejaus proga.

Vladimiras Putinas ir Ala Pugačiova 2014 m. / „Scanpix“/AP nuotr.

2009 m. A.Pugačiova asmeniškai priėmė Dmitrijaus Medvedevo sveikinimus 60-ojo gimtadienio proga ir III laipsnio ordiną „Už nuopelnus tėvynei“. Ji gavo sveikinimo telegramą iš V.Putino, kuris tuo metu buvo ministras pirmininkas.

2014 m. ir 2019 m. V.Putinas, jau eidamas prezidento pareigas, vėl siuntė sveikinimo telegramas A.Pugačiovai. Paskutinėje iš jų jis pažymėjo [Pugačiovos] „reikšmingą asmeninį indėlį į Rusijos muzikos meno raidą“.

Pagrindiniai Rusijos televizijos kanalai pirmadienį savo naujienų laidose neminėjo 75-ojo A.Pugačiovos gimtadienio. Nei sekmadienį, nei pirmadienį „Pirmasis kanalas“, „Rossija 1“ ir NTV į savo transliacijų tvarkaraštį neįtraukė jokių šventinių laidų, skirtų dainininkės gimtadieniui.

Ala Pugačiova, Maksimas Galkinas / „Scanpix“ nuotr.

Visiškai kitaip transliuotojai minėjo dainininkės 70-ojo gimtadienį. 2019 m. balandžio 14 d. (sekmadienį) Pirmasis kanalas parodė didelį koncertą, skirtą A.Pugačiovos jubiliejui, „Dovana Alai“, „Rossija 1“ parodė jubiliejinį koncertą „Su gimtadieniu, Ala!“, NTV parodė „Tiesioginę Alos Pugačiovos ir Maksimo Galkino bendravimo su žmonėmis liniją“.

Valstybinė ir prokremliška žiniasklaida neignoravo A.Pugačiovai svarbios datos. „Komsomolskaja pravda“, vadinama mėgstamiausiu V.Putino laikraščiu, pirmadienį paskelbė straipsnį, kuriame teigė, kad „Alos Pugačiovos jubiliejus virto tikra katastrofa“. Leidinys pranešė, kad „pasaulinė šventė nepavyko“, nes Iranas užpuolė Izraelį: „Pugačiova, visų apleista ir pamiršta, kartu su savo vaikais, kaip ir kiti šalies gyventojai, turėjo bėgti į slėptuves ir slėptuves nuo bombų. Kokie čia jubiliejai?“

„Moskovskij komsomolec“ paskelbė tekstą apie tuos, „su kuriais Pugačiova dalijosi lova“. Propagandinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ taip pat iš dalies paaiškino dainininkės sėkmę romanais: „Ilgą laiką ji nešiojo išdidų Rusijos popmuzikos primadonos titulą. Ir sugebėjo per pastaruosius kelerius metus neišdainuoti nė vienos naujos dainos. Žinoma, šį statusą atlikėja užsitarnavo ne tik šimtaprocentiniais hitais, bet ir savo romanais.“

A.Pugačiovos jubiliejaus neignoravo ir Kremliaus „botai“. Jie paliko 95 komentarus po 18 pranešimų apie dainininkės 75-ąjį gimtadienį socialiniame tinkle „VKontakte“, skelbia „Botnadzor“ projektas. Komentaruose „botai“ vadino A.Pugačiovą „užsienio agente“, ragino ją „ateiti į protą ir grįžti į Rusiją“, rašė, kad dainininkė „nenusipelno paminėjimo“, „kalbėjo prieš šalį ir žmones“ ir „niekam nepasidavė“.

Ala Pugačiova ir Maksimas Galkinas su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

Panašią retoriką naudojo ir Kremliaus interesais veikiančios socialinio tinklo X paskyros. Savo pastabose Kremliaus „botai“ vadino A.Pugačiovą „išdavike“ ir „Izraelio patriote“, kuri „senatvėje parodė savo tikrąjį supuvusį veidą“. „Botų“ veiklą analizuojančių projektų duomenimis, A.Pugačiovos jubiliejaus tema nebuvo tarp svarbiausių Kremliaus interesais veikiančių paskyrų temų.

Prasidėjus plataus masto karui Ukrainoje A.Pugačiova su vyru Maksimu Galkinu ir vaikais išvyko iš Rusijos į Izraelį. 2022 m. rugsėjį ji grįžo į Rusiją dalyvauti Michailo Gorbačiovo laidotuvėse. Po M.Galkino įtraukimo į „užsienio agentų“ registrą dainininkė paskelbė antikarinį įrašą, kuriame pasisakė už tai, kad „baigtųsi mūsų vaikinų mirtis dėl iliuzinių tikslų“. Provyriausybinė žiniasklaida cenzūravo A.Pugačiovos žodžius.