A.Tapinas: „Sužavėta Lietuvos žmonių ryžtu Turkija droną „Bayraktar“ padovanos“

KAM viceministras Vilius Semeška prie Turkijos padovanoto „Bayraktar“ ir Andrius Tapinas / Scanpix ir BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Turkija ir gamintojas „Baykar“ nusprendė ne parduoti, o padovanoti Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika ir būtinais dalykais. Apie tai pranešė pinigų rinkimo akciją su „Laisvės TV“ inicijavęs Andrius Tapinas. „Turbūt teks vykdyti pažadus atostogauti Turkijoje“, – rašė jis.

Vos per tris dienas praėjusią savaitę Lietuvos ir užsienio gyventojai surinko 5 mln. eurų. Už juos Turkijoje planuota nupirkti Ukrainai bepilotį ginklą „Bayraktar“. 
„Dabar atsisėskit skaitantys – nes tai yra didžiausia naujiena, kurią sužinosit šią savaitę“, – taip savo įrašą feisbuke birželio 2-ąją pradėjo A.Tapinas.
„Karštai – iš Stambulo: Turkija yra sužavėta mažos Lietuvos žmonių ryžtu padėti Ukrainai, kad taip pavyko surinkti pinigus ir kad „Bayraktaro“ vardas jau kelios dienos skamba visame pasaulyje.
 
Todėl Turkija ir gamintojas „Baykar“ nusprendė PADOVANOTI Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika ir būtinais dalykais. Tiksli kaina neskelbiama, bet tai tikrai daugiau nei vienas ar keli milijonai eurų.
 
Dar geriau – Turkija pažadėjo maksimalų greitį šiam projektui, mūsų atstovų nuomone, gal net per tris savaites mūsų Bayraktaras bus paruoštas ir Lietuvos karinės oro pajėgos nuskris jo parsigabenti, kad galėtų dar patys užmesti akį ir kuo greičiau perduoti Ukrainai.

Likę 4,4 mln., Turkijos atstovų pageidavimu, turėtų būti skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai.

Turkai taip pat pažadėjo papuošti „Bayraktarą“ Lietuvos ir Ukrainos spalvomis ir jam suteiktu vardu. Nacionalinis vardo rinkimas startuoja jau penktadienį.
 
„Laisvės TV“ taip pat perves 1,5 milijono eurų Krašto apsaugos ministerijai, už kurias Bayraktaras bus pilnai apginkluotas. Ir gerai apginkluotas.
 
O likę pinigai – 4,4 milijono – Turkijos atstovų pageidavimu turėtų būti skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai.
 
Kitą savaitę susėsim pasitarti su ekspertais, kokie yra variantai, tačiau kadangi tai yra jūsų visų pinigai – teks, matyt, daryti nacionalinę apklausą ir spręsti bendrai.
 
Mes turim „Bayraktarą“, turim ginkluotę ir dar turim 4,4 milijono. Turbūt teks vykdyti pažadus atostogauti Turkijoje.
KAM viceministras Vilius Semeška (centre) Stambule prie Turkijos padovanoto „Bayraktar“ su kompanijos „Baykar“ vadovais Haluku Bayraktaru ir Selcuku Bayraktaru / Scanpix nuotr.
 
Ačiū KAM vadovybei – ministrui Arvydas Anušauskas ir viceministras Vilius Semeška už rezultatyvias derybas Stambule! Ir, aišku, ačiū Turkijai – tai yra nuostabi dovana atsiliepiant į mažos šalies mažos televizijos iniciatyvą.
 
Teşekkür ederim, Türkiye!“, – feisbuke rašė Andrius Tapinas.
Bepilotis taktinis kovinis lėktuvas „Bayraktar“ / Scanpix nuotr.

Dabar atsisėskit skaitantys – nes tai yra didžiausia naujiena, kurią sužinosit šią savaitę. Karštai iš Stambulo –...

Posted by Andrius Tapinas on 2022 m. birželio 2 d., ketvirtadienis
Skaitykite daugiau