Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV: „nešvarus“ Holivudas, pažintis su indėnais ir scenos legenda

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Agnės Šopytės ir asmeninio albumo nuotr.
Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Agnės Šopytės ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-02-01 08:05
AA

Rugpjūčio pradžioje susituokę „AK šokių studijos“ vadovė, tituluota „Mis Lietuva 2014“ Agnė Kavaliauskaitė-Legenzovienė ir buvęs grupės „ŠarkA“ narys, renginių vedėjas Tomas Legenzovas net ir patys nesitikėjo, kad savo medaus mėnesį pasitiks Amerikoje. Apie netikėtą kelionę už Atlanto, kuri truko beveik dvi su puse savaitės, Agnė pasakojo portalui Žmonės.lt.

​​​​​​„Dažniausiai medaus mėnesį įsivaizduojame kaip poilsį tolimoje egzotiškoje saloje, šalia spindinčio vandenyno lepinantis saule, paplūdimiu ir kitais poilsio malonumais. Tačiau kelionė į JAV mums buvo nuostabus nuotykis, o labiausiai džiaugiamės, jog viską patyrėme kartu ir tais jausmais galime dalintis sugrįžę į Lietuvą“, – portalui Žmonės.lt pasakoja Agnė Legenzovienė, 2022-ųjų spalš su sutuoktiniu Tomu Legenzovu tyrinėjusi dalelę Amerikos.

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.

Agne, kodėl nusprendėte traukti būtent už Atlanto?

Iš tiesų į Ameriką bilietus vestuvių progą mums dovanojo draugai, likus mėnesiui iki skrydžio! Taigi planavimo džiaugsmams turėjome laiko labai nedaug (šypteli). Suplanavome didžiąją dalį kelionės maršrutų, išsirinkome įdomiausias vietas, kurias norėjom aplankyti, ir pasilikome vietos improvizacijai bei netikėtumams. Pavyzdžiui, keliaujant po Amerikos gamtą viešbučių nerezervavome, nes tikslaus maršruto ir visų niuansų dar nežinojome.

Beje, dėl nenumatytų aplinkybių į Ameriką išvykti teko anksčiau. Nežinojome, kad internetu skrendant kai kuriomis oro linijomis skrydžio rezervacijos daryti negalima. Būtume nespėję persėsti į lėktuvą, todėl pirkome dar vienus bilietus ir išskridome viena para anksčiau. Kita vertus, kelionė iš karto turėjo labai smagią ir netikėtą pradžią. Juk kiekviena tolima kelione yra nuotykis!

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.

Tai buvo pirmoji pažintis su Amerika?

Taip! Pirmas kartas čia palieka neišdildomą įspūdį, gali pasijauti tarsi kine... Norėjosi pamatyti ir pajusti kuo daugiau per sąlyginai trumpą laiką, todėl daug keliavome bei vaikščiojome.

Mūsų kelionė prasidėjo kai nusileidome Niujorke, apsistojome netoli garsiosios Bruklino promenados. Ten atsiveria legendinis vaizdas į Manheteną bei Bruklino tiltą. Pirmąjį vakarą taip pat nukeliavome iki garsiosios Taimso aikštės, kurioje naktį gali apsisukti galva, ten – tikras pasaulio sostinės centras.

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.
Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.

Niujorke praleidome iš viso šešias dienas, spėjome pamatyti centrinį parką, klasikinį vaizdą iš aukščiausios miesto vietos „Top of the Rock“ aikštelės į „Empire State“ dangoraižį, lėtai perėjome beveik dviejų kilometrų ilgio Bruklino tiltą, o keldamiesi keltu matėme sraigtasparnių ir burlaivių apsuptą laisvės simbolį – Laisvės statulą. Aplankėme ne vieną muziejų, „9/11“ momorialą, Volstryto rajoną, kelis džiazo klubus bei niujorkietiškus restoranus. Toliau vykome į Las Vegas’ą, iš kurio automobiliu apkeliavome gamtos stebuklus – Didįjį Kanjoną, Antilopės Kanjoną, Zion Nacionalinį parką. Galiausiai skridome į vakarinę pakrantę, Los Andželą bei Holivudą.

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.
Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.

Per tokį trumpą laiką aplankėte ir pamatėte išties daug! Tačiau kas tarp šios gausos įspūdžių įsiminė labiausiai?

Tikriausiai labiausiai įsiminė susitikimas su šimtamečiais Indėnais pakeliui iš Didžiojo Kanjono į „Horse shoe“. Visai atsitiktinai susipažinome su kultūra, kuri turi išskirtinį gamtos pajautimą ir yra išlaikiusi jau seniai pamirštą santykį tarp žmogaus ir gamtos...

Yra vietų, į kurias grįžtumėte dar ir dar? Arba tokių, kurias visgi „apeitumėte“?

Grįžtume į gamtą. Prieš kelionę manėme, kad norėsime pamatyti kuo daugiau miesto, kultūros įžymybių, tačiau dabar sakome, jog kita kelionė į JAV laukia būtent ilgesniam laikui į gamtą.

Na, o apeitume turbūt Los Andželo Holivudo bulvarą, ten labai nešvaru ir nejauku... Los Andželą verta aplankyti jei patinka Holivudo filmai, kadangi ten galima išvysti visas kino studijas, kuriose jie gimsta. Mus pačius sužavėjo Simpsonų, Hario Poterio atrakcionai, tačiau pats miestas mums paliko silpnoką įspūdį...

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.
Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.

Tiesa, bet kur važiuojant metro kartas nuo karto tekdavo pakeisti vagoną dėl įtartinų, keistai besielgiančių žmonių. Visos kelionės metu tai tapo beveik norma. Tačiau nemalonesnės patirtys nuėjo į antrą planą, kadangi patyrėme nemažai nuotykių. Pavyzdžiui, vos nepatekome į garsiojo Jimmi Fellon laidos filmavimą paskutinę kelionės dieną prieš skrydį. Tačiau spėjome sudalyvauti „mokymuose“ prieš TV laidą! (šypteli)

Na, o labiausiai įsiminė Las Vegase aplankytas Johno Legendo koncertas... Pilnoje koncertų salėje atlikėjas atėjęs iki mūsų eilės paspaudė ranką! Kartu su Tomu patyrėme tikrą vaikišką džiaugsmo akimirką(šypteli).

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV / Asmeninio archyvo nuotr.

Jūsų kelionės startu tapo Niujorkas. Vieniems tai – svajonių, kitiems – toli gražu nepatrauklus sausakimšų dangoraižių ir žmonių miestas. Ar kartu su Tomu įsivaizduotumėt savo gyvenimą ten?

Niujorkas yra miestas su nuostabia aura, jame gali rasti vietą kiekvienas, kuriam patinka miesto džiunglės. Tiesa tai taip pat miestas, kuriame dažnas gyventojas turi savotiškai pakovoti už išgyvenimą, juk tai yra brangiausias miestas pasaulyje. Vis dėl to, kad ir ką veiki Niujorke – būti šio miesto didybės dalimi suteikia įkvėpimo ir džiaugsmo. Niujorke pagyventi keletą metų norėtume, tačiau vienintelis klausimas – ar ten vieta auginti vaikus?

Jūsų poroje kelionės – eilinis praleidimo būdas, o galbūt būtinas ir svarbus laikas kartu, pabėgimas nuo rutinos?

Šie metai buvo dosnūs kelionėmis, kuo toliau tuo labiau mums abiems norisi pažinti skirtingus pasaulio kraštus, kultūras, žmones ir trumpam ištrūkti iš kasdienės rutinos. Tačiau svarbiausia, kad visada norisi sugrįžti namo!

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionės akimirkos:

Agnės ir Tomo Legenzovų kelionė JAV (49 nuotr.)
+43