Aistra: kodėl mus taip jaudina slapti romanai?

Intymi akimirka. / Fotolia nuotr.
Intymi akimirka. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-06-01 21:32
AA

Kartais įvairios aplinkybės verčia žmones slėpti savo aistrą: ir kalba eina ne apie vienadienius nuotykius, o apie gana tvirtus ryšius. Romanai, apie kuriuos nežino (o gal žino?) aplinkiniai, jų autorius itin jaudina... Kodėl? Aiškina psichologė Madeleine A Fugère.

Kažkuri turi slaptą romaną su bendradarbiu, bet apie jį nežino net geriausia draugė, kita slapčia susitikinėja su buvusiojo broliu, žavus vyrukas slepia romaną su vyresne išsiskyrusia moterimi, nes šiek tiek bijo savo tėvų reakcijos. Mums atrodo, kad juk TAIP sunku nuslėpti savo jausmus, kai norisi apie juos pranešti visam pasauliui, ar ne?

Juk laukia daugybė sunkumų: susitikinėti atkampiose vietose, neskelbti bendrų nuotraukų feisbuke ir niekam nieko nepasakoti. Ir dargi tenkintis vienišos merginos statusu kitų akyse. Tačiau žmonės, turėję slaptus romanus, dažniausiai juos prisimena su virpuliu, kaip apie paširdžius kutenančią avantiūrą. Kai kurie net pasikeitus aplinkybėms toliau tęsia slapukavimą, kad neišsisklaidytų ta paslapties euforija. Ir kodėl jie taip elgiasi?

Įtraukiantis žaidimas

Daugelį nuo vaikystės traukia viskas, kas paslaptinga. Jei jums patinka detektyvai ir romanai apie slaptus agentus, kažkada užsimanysite ir į savo gyvenimą įnešti bent šiek tiek romantikos. Užšifruotas vardas telefone, SMS su nutylėjimais, susitikimai keistu laiku neutralioje teritorijoje įneša į rutina persisunkusį gyvenimą daugiau spalvų, o bendra paslaptis, atrodo, dar labiau suartina.

Be to, jaudina vien tas faktas, jog paslaptis galbūt išaiškės. Todėl kai kurios poros dievina keistus seksualinius eksperimentus tokiose vietose kaip matavimosi kabinos ar vakarėlių šeimininkų miegamasis.

Naujumo šleifas

Slapto romano herojai jaučiasi kaip vaikai karuselėje – ir džiugu, ir baugu, o tokie pojūčiai leidžia romanui išlikti „amžinai jaunam“. Juk tyrimai rodo, kad seksualinė trauka stipriausia būna pirmaisiais pažinties metais, o paskui priblėsta, virsta draugyste arba partneryste. O slapto romano atveju aistra trunka ilgiau.

Laisvės pojūtis

Neretai tokių santykių gerbėjai save laiko laisvais ir nepriklausomais: jie gali susipažinti ir flirtuoti su kitais, nebijodami aplinkinių pasmerkimo. Viena vertus, tai rizikinga, bet daugeliui labai svarbu jaustis nuo niekieno nepriklausomam. Tai, beje, visiškai nereiškia, kad bus nuolatos dairomasi gersnio varianto – ne, nes kai kurie slapti santykiai paskui baigiasi vedybomis.

Pora. / Shutterstock nuotr.

Tačiau egzistuoja šviesioji ir tamsioji tokių santykių pusė.

Šviesioji pusė

Jei abu įsimylėjėliai su džiaugsmu žaidžia tokį žaidimą – puiku. Jiems patinka, kad jiedu turi bendrą paslaptį, jausmus kutena ir tai, kad viešose vietose jie negali laikytis už rankų ir glaustis vienas prie kito. Kartais pojūtis, kad ne viskas leidžiama, labai pakursto jausmus.

Bet kodėl žmonės nusprendžia būti tokie paslaptingi? Dažniausiai ta nutinka, kai abu dirba viename darbe ir nenori patirti kolegų reakcijos. Ir tai normalu, nes apkalbos ir šnabždesiai už nugaros nepatinka niekam. Niekas nenori, kad jų romanas virstų realybės šou, kurį sektų visa kontora. Kitas variantas – kai įsimylėjėliai ilgai buvo tiesiog draugais, susitikinėjo bendroje kompanijoje, o staiga jų statusas pakito – dažnai norima apsimesti, kad „viskas kaip seniau“ – ypač tada, kai santykiai visai švieži. Dar viena priežastis – kai vienas kuris neseniai išsiskyrė su ilgamečiu draugu ar drauge. Nesinori iškart tapti aptarinėjamu personažu, o kartais – tiesiog užgauti exo jausmus.

Tamsioji pusė

Dažnai būna taip, kad vienas iš partnerių nėra tikras savo jausmais, todėl nori ryšį nuslėpti, o gal jo tiesiog gėdijasi.

Dažnai būna taip, kad vienas iš partnerių nėra tikras savo jausmais, todėl nori ryšį nuslėpti, o gal jo tiesiog gėdijasi. Kai kurias moteris gali įžeisti frazė: „Mieloji, gal neverta mūsų santykių afišuoti...“ Nors tai nebūtinai reiškia, kad tas vyras yra niekšas ir bailys. Na, bet kai kuriems vyrams (dažniau) ir moterims (rečiau) slapti santykiai patogūs tuo, kad galima veikti „dviem frontais“. Žmogus susitikinėja su jumis, o laisvalaikiu dar bando sugundyti vieną kitą merginą. Jam parankus vienišiaus statusas. Galbūt jis tiesiog kolekcionuoja moteris, o galbūt ieško geriausio varianto... Taigi, tokie santykiai nieko nenumanančiai pusei vėliau, tiesai išaiškėjus, gali baigtis labai skausmingai.

Kitas, irgi ne itin malonus, variantas – kai vienas kuris vis abejoja savo jausmais. Arba vyriškis neabejoja, o žino, kad karštos meilės nėra, ir ta moteris jam tiesiog atsarginis variantas, ieškant kitų. Tokiu atveju labai paranku niekam apie tuos santykius nepasakoti.

Bet kokiu atveju, svarbiausia yra pasitikėjimas ir jausmai partneriui. Nes iširti gali ir „vieši“, ir slapti santykiai. Bet kartais viskas baigiasi laimingai – draugų kompanijoje staiga visus pribloškia kvietimas į vestuves – „staiga“ atsiranda nauja pora, kuri, pasirodo, drauge jau trečius metus – kas galėjo pagalvoti.