Kodėl jis vis dar nedrįsta?

Nevykęs pasimatymas / Vida Press nuotr.
Nevykęs pasimatymas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-05-14 20:47
AA

Naujasis draugas atrodo beveik tobulas, asistuoja pagal visas taisykles, kviečia į teatrą ar restoraną, dovanoja gėlių, galantiškai atidaro automobilio dureles... Kad santykiai tampa rimti, rodo ir kiti ženklai: jis supažindina su savo draugais ir gal net šeima, planuoja laisvalaikį atsižvelgdamas į tavo poreikius. Viskas, atrodytų, nuostabu – jūs tampate gražia pora. Tik yra vienas didelis „bet“: judu iki šiol nesimylėjote.

Iš pradžių santūrus vyro elgesys džiugina: jis tavęs niekur neskubina, jautiesi saugi ir vertinama kaip asmenybė. Gyveni pasimatymų laukimu. Tačiau išaušta diena ir supranti, kad pakankamai žinai ne tik apie jo pomėgius ir laisvalaikį, bet ir darbo, šeimos peripetijas. Romantiškus nenuspėjamus pasimatymus pakeičia reguliarūs susitikimai, nes abu išsiaiškinote, kuris laikas jums patogiausias ir kurios vietos jaukiausios.

Pirmomis pažinties savaitėmis tave žavėjo jo noras užkariauti tavo širdį, su nekantrumu laukdavai pasimatymų. Bet… laikas bėga, jis sugalvoja vis naujų pramogų, tik aistros dar nepatyrei. Pradžioje džiaugeisi, kad jis neskubina santykių, tačiau dabar imi nerimauti, ar esi jam patraukli? Imi svarstyti, ar jam iš tiesų reikia moters? Abejoji, ar esi jam vienintelė? Arba stengiesi negalvoti apie situaciją, ramindamasi, kad tinkamos progos dar taip ir nepasitaikė, nes judu beveik nebūnate vienumoje: susitinkate mieste, einate į renginius ar pas draugus.

Atsakymų gali būti daug ir įvairių.

Jis jaunas ir nepatyręs

Pasenęs stereotipas, kad visi vyrai, ypač jauni, yra pamišę dėl sekso. Galbūt jie daug apie tai kalba, žino keletą interneto svetainių ir į jas užsuka pasisemti peno vyriškoms diskusijoms, mielai pasinertų į erotinių potyrių pasaulį, tačiau tikrame gyvenime gali būti visai nepatyrę. Ne todėl, kad nenori, bet todėl, kad nedrįsta arba nežino, kaip žengti pirmą žingsnį.

Gali būti, kad esi pirma jo rimta mergina. Socialinių tinklų eroje žmonėms sudėtingiau megzti realius santykius. Natūralu, kad jis jaudinasi, nes tiesiog nežino, kaip elgtis likus dviese, ypač jei yra vienturtis arba neturi sesers. Gali būti, kad jo pirmosios patirtys nebuvo sėkmingos, o tu jau spėjai užsiminti esanti ne tokia ir nekalta, todėl jo baimė apsijuokti dar sustiprėja. Dar viena priežastis – jo draugai susitikinėja su merginomis, kurios santykius inicijavo pačios. Jei aplinkui daug tokių pavyzdžių, gali būti, kad jis irgi tikisi tavo iniciatyvos.

Ką daryti? Nenori, nedrįsti ar nemoki žengti pirmo žingsnio pati? Išprovokuok jį! Geri visi klasikiniai būdai: romantiška vakarienė tavo namuose, po kurios ilgai žiūrėsite kokį nors filmą, prašymas padėti išsirinkti tinkamą drabužį ir ta proga surengtas tavo garderobo demonstravimas skambant lėtai muzikai ir kt.

Tu esi jo „trofėjus“

Tikėtina, kad jis vyresnis, pasitikintis savimi viengungis ar seniai išsiskyręs. Judu susitinkate baruose ir šokių klubuose, lankotės kine ar teatre, pietaujate ar geriate kavą mieste. Iš pradžių džiaugiesi, kad jis toks išmoningas ir rūpinasi tavo laisvalaikiu, supažindina su savo draugais. Tačiau bėgant laikui imi pastebėti, kad svetimų žmonių draugija jam svarbesnė už buvimą tik dviese. Imi jaustis, tarsi jam būtum dar vienas pasididžiavimo objektas šalia automobilio ar pareigų.

Jis nutarė pagaliau „susitvarkyti“ gyvenimą, įrodyti šeimai ir draugams, kad jie klydo. Lyg tyčia pasitaikei tu.

Veikiausiai savo draugų ir artimųjų akyse jis turi nekokią reputaciją: kaip nesugyvenamas, bjauraus charakterio ar paskui moterų sijonus lakstantis tipas. Tačiau dabar jis nutarė pagaliau „susitvarkyti“ gyvenimą, įrodyti šeimai ir draugams, kad jie klydo. Lyg tyčia pasitaikei tu – ta, kuri puikiai tinka šiam vaidmeniui.

Jis yra ganėtinai patyręs, kad žinotų, koks elgesys – geras ir koks – ne. Norėdamas tave užkariauti dabar demonstruoja savo gerąją pusę. Gali būti, kad intymus suartėjimas irgi suplanuotas kokioje nors romantiškoje, moterį turinčioje sužavėti vietoje. Paprastai tokių žmonių žemas emocinis intelektas ir gebėjimas jausti empatiją. Ir tavo geismo jis gali tiesiog… nepastebėti.

Ką daryti? Stebėk, ar jis pagarbiai elgiasi, pavyzdžiui, su aptarnaujančiu personalu, savo tėvais, kokias užuominas tavo ir jo adresu laido draugai. Kad jis pagaliau subrendo? Jam pasisekė? Jauti prastai slepiamą jų užuojautą? Norėdama išblaškyti ar patvirtinti šiuos įtarimus, gali imtis iniciatyvos ir pasiūlyti tokias susitikimų vietas, kad jis neturėtų galimybės pasipuikuoti nei prieš tave, nei prieš pažįstamus ir būtų priverstas tiesiog kalbėtis. Tam tiks pasivaikščiojimas parke, vakarienė dviese. Fiksuok, kaip jautiesi, ar judu traukiate vienas kitą, ar turite, apie ką kalbėtis, o gal tvyro nejauki įtampa?

Pora / Fotolia nuotr.

Jis neapsisprendžia

Dažniausiai tai gerai išauklėtas, doras, sąžiningas vaikinas, kuris įsipareigojimus vertina labai rimtai. Gali būti, kad neseniai išgyveno skyrybas ir nėra tikras savo jausmais. Jei vis pasakoja apie savo ankstesnę draugę, tai ženklas, kad naujiems santykiams jis nėra pasiruošęs.

Ką daryti? Įvertink ir savo elgesį. Galbūt esi labai entuziastinga, dominuoja tavo iniciatyva ir jį tai gąsdina? Galbūt skirtingai vertinate, kuriame santykių etape esate? Jei tu įsivaizduoji artėjančias sužadėtuves, o jis jaučiasi tik pradedantis pažinti tave ir pamažu ima atsiskleisti pats, natūralu, kad judviejų lūkesčiai nesutampa.

Pasistenkite geriau pažinti vienas kitą. Galbūt jūsų ryšys sustiprės, o galbūt, priešingai, suprasite, kad esate pernelyg skirtingi. Tačiau jei neapibrėžtas laikotarpis užsitęsė pernelyg ilgai ir drugeliai pilve liovėsi skraidyti, iš tiesų metas atsisveikinti banalia fraze „likime draugai“.

Jis turi kitą

Paprastai neištikimi vyrai negaišta laiko organizuodami įspūdingus pasimatymus – eina „tiesiai prie reikalo“. Tačiau retsykiais pasitaiko ir platoniška neištikimybė. Taip elgiasi vyrai, išgyvenantys lengvą santykių krizę, arba tie, kurie prieš prisiimdami rimtus įsipareigojimus nutaria „pasitikrinti“, ar tebėra patrauklūs, kartais norėdami įsitikinti, kad jų pirmasis pasirinkimas – teisingas.

Ką daryti? Tokią situaciją išsiaiškinti lengva. Ar jis visada atsiliepia telefonu? Ar esi buvusi jo namuose? Jam nuolatos atsiranda skubių ir neatidėliotinų reikalų? Bėga laikas, o tu nepažįsti nei jo draugų, nei šeimos? Gali pamėginti atvirai pasikalbėti, nes meluojantį ir išsisukinėjantį vyrą išduoda daugybė smulkmenų ir moterys jų nepastebi tik tada, kai sąmoningai to nenori.

Taip, jis gėjus

Tokius vyrus galima suskirstyti į du tipus. Jauni, nepatyrę neretai patys nėra tikri dėl savo orientacijos, bijo ją pripažinti net sau, todėl norėdami atrodyti ir jaustis „normalūs“ stengiasi užmegzti santykius su merginomis. Jie labai švelnūs, nuoširdūs, organizuoja nuostabius pasimatymus, yra geri draugai.

Norėdama, kad gyvenimo vyras būtų kaip tik toks, galbūt nekreipi dėmesio į ženklus, kurie išduoda jo tikrąją orientaciją: kalbėjimo būdą, judesius, rengimosi stilių...

Tarp šių vyrų yra ir tokių, kurie puikiai žino esantys homoseksualūs, tačiau sąmoningai siekia sukurti šeimą. Vieniems reikia moters kaip socialinio statuso ženklo, kiti tikisi nuraminti tėvus, kuriems žinia apie tikrąją sūnaus orientaciją būtų smūgis, treti nuoširdžiai trokšta vaikų. Paprastai tai brandesni vyrai, pasitikintys savimi. Tokiu atveju jie investuoja į santykius itin daug ir vienintelė sfera, kur neskuba, – intymus ryšys.

Ir vieni, ir kiti vyrai asistuodami stengiasi suorganizuoti kokią nors veiklą, kad būtų kuo mažiau galimybių likti dviese intymioje aplinkoje. Jų rimtus ketinimus tarsi patvirtina nuoširdūs kvietimai į draugų susibūrimus, noras kuo greičiau supažindinti su tėvais.

Ką daryti? Abiem atvejais situacija yra itin subtili, nes juk negali imti ir tiesiai paklausti, ar jam labiau patinka vyrai nei moterys? O jeigu suklysi?

Pirmuoju atveju gali mėginti išprovokuoti jį intymiems santykiams. Jei tavo pastangos ar fizinis suartėjimas patirs fiasko, pernelyg neišgyvenk. Tikėtina, kad susiradai puikų draugą – galbūt net visam gyvenimui. Antruoju atveju gali jaustis įpareigota jo dovanų, dėmesio ir gerumo. Labai svarbu bendri pomėgiai, artima pasaulėjauta, vienodas požiūris į pinigus, politiką ir vaikų auklėjimą, tačiau abiem pusėms džiaugsmo ir pasitenkinimo teikiantis seksualinis gyvenimas yra ta sritis, kuri padeda nugludinti skirtumus. Ir, atvirkščiai – nepasitenkinimas intymiu gyvenimu verčia ieškoti priekabių kasdienybėje. Todėl jei puikiai sutariate, bet aistros kibirkščių nepažyra, labai rimtai apmąstyk šiuos santykius. Ypač jei esi jauna ir gyvenimas dar priešaky.