Akmėja Brūzgė grįžta su daina „Paskutinį kartą“: prie klipo prisidėjo vyras Jurgis ir brolis Nojus

Akmėja Brūzgė, Jurgis Brūzga / Asmeninio albumo ir Žygimanto Gedvilos/BNS nuotr.
Akmėja Brūzgė, Jurgis Brūzga / Asmeninio albumo ir Žygimanto Gedvilos/BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-05-19 13:09
AA

Po ilgos kūrybinės pertraukos dainų autorė bei vokalistė Akmėja grįžta su savo nauja daina „Paskutinį kartą“. Puikiai pažįstama tiems, kurie domisi Lietuvos muzikine scena, atlikėja koncertuoja su savo grupe, yra talkinusi daugeliui mūsų šalies solistų, yra ilgametė Lino Adomaičio scenos partnerė, o jos vizitine kortele tapo duetas su Vaidu Baumilu dainoje „Tiktai tu“.

„Visuomet išleidžiant savo dainą apima malonus jaudulys, man tai nėra kasdieninis reiškinys, todėl emocijų daug ir įvairių“, – šypsodamasi sako Akmėja.

Kalbėdama apie dainą „Paskutinį kartą“, atlikėja pasakoja, jog daina gimė iš liūdnos, lėtos, pačios kurtos dainos, kurios juodraštis buvo išsaugotas jos telefone jau kurį laiką.

„Tuo metu gyvenime teko susitaikyti su daugybe atsisveikinimų, draugų netekčių, priimti savo pačios ir net savo vaikų gyvenimo etapus kaip nuolat kintantį, negrįžtamą procesą. Vienuose momentuose norėtųsi pasilikti ilgiau, kitus – greičiau prisijaukinti arba pamiršti. Laikui nusistovėjus supranti, jog visa tai turi priimti ir stebėti ramiai bei su pagarba. Tik stipriai apkabinti, galbūt paskutinį kartą ir paleisti su meile. Taip iš liūdnos dainos ji tapo šviesesnė, su ilgesio prieskoniu“, – sako atlikėja.

Akmėja Brūzgė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Labai džiaugiuosi jog nutiko taip, jog pradėjus galvoti apie dainos įrašymą, aplink mane susibūrė žmonės kuriuos gerai pažįstu, pasitikiu, gerbiu ir myliu. Kurti dainą sau yra sudėtinga vien todėl, jog niekas neprašo padaryti kaip kitam reikia, prie ko aš buvau pripratusi dirbdama su kitais atlikėjais. Turi nuolatos kovoti su savimi: ar gerai darai? Ar ten eini? Kam išvis to reikia? Todėl mylinti, pagarbi, patarianti aplinka yra geriausia, kas man nutiko šiame procese“, – besidžiaugdama pasakoja Akmėja.

„Kai susitikome su puikiausiais mano scenos kolegomis bei prodiuseriais Vytautu Bikumi bei Pauliumi Vaicekausku ir aptarinėjome kūrybinį procesą, jiems nereikėjo ilgai kapstytis, kas man patiktų skambesio prasme. Abu puikiai mane pažįsta, žino mano balso tembrą ir stilių, o aš pasitikėjau jais, todėl procesas buvo sklandus ir gana greitas. Dainos tekstas kūrėsi kiek ilgiau – iš to kas jau buvo parašyta dainos pirminėje versijoje ir to, koks dabar mano santykis su dainos tema. Teko prašytis ir gero draugo, puikaus būgnininko bei tekstų autoriaus Andriaus Kairio konsultacijų.

Vaizdai klipui, kuriuos užfiksuoti padėjo mano brolis Nojus Jurkus bei vyras Jurgis Brūzga, filmuoti mano vaikystės numylėtose pievose, bei man gražiausiame kampelyje prie jūros. Tai buvo video pasibandymai, bet pamačiusi juos, supratau, jog tai būtent ta nuotaika, kurios man reikia. Tuomet mano talentingasis vaikystės draugas George Ovčinikov meistriškai visą medžiagą pavertė dainos vaizdo klipu. Visai šiai komandai esu labai dėkinga už kantrybę dirbant su manimi – jūs esat dovana“, – šypsodamasi sako Akmėja.

Išgirskite:

„Daina gimė jaukiai, natūraliai, tiesiog pasitikint jausmu, intuicija bei paprastumu. Sustoju, stipriai apkabinu ir paleidžiu savo kūrinį jūsų ausims ir širdims“, – kiek besijaudindama, bet gera nuotaika spinduliuodama kalbėjo dainos autorė.