Aktorės Daivos Rudokaitės gedi kolegos: „Ji buvo iš tų, kuriuos visada gera matyti“

Daiva Rudokaitė / BNS Foto nuotr.
Daiva Rudokaitė / BNS Foto nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-05-23 10:56
AA

Gegužės 22-ąją Lietuvą apskriejo skaudi žinia – po sunkios ligos mirė Nacionalinio Kauno dramos teatro ir televizijos aktorė, psichoterapeutė Daiva Rudokaitė. Staigi aktorės netektis sukrėtė jos kolegas, tad socialiniuose tinkluose pasipylė užuojauta ir akimirkų su D.Rudokaite prisiminimai.

Aktorė Vitalija Mockevičiūtė socialiniuose tinkluose pasidalijo archyvine D.Rudokaitės nuotrauka. Vitalija ir Daiva kartu studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Mylima draugė, kursiokė, jaunystės nuotykių ir kelionių kompanionė, kambariokė. Liks patys šviesiausi prisiminimai. Amžiną atilsį Daiva“, – rašė V.Mockevičiūtė.

Užuojautą artimiesiems išreiškęs režisierius Romas Zabarauskas dalijosi, kad dar visai neseniai su Daiva Rudokaite jiedu dalijosi planais. Aktorė žadėjo atlikti rolę R.Zabarausko režisuojamame filme.

„Buvome sutarę padirbėti dėl nedidelės rolės būsimame mano filme. Rugsėjį susipažinome, lapkritį susitikome Kaune. Pažintis įkvėpė. Kalbėjome apie Niujorką, kur aktorė 90-aisiais stažavosi Juilliardo mokykloje, apie besikeičiančią Lietuvos visuomenę ir darbo etiką, stiprų teatrą Kaune, naujas svajones... Didžiavausi, jog Daiva įvertino ir mano kūrybą, pats laukiau progų pamatyti aktorę teatre.

Visad įdomu dirbti su aktoriais, kurie dar mažiau save išbandė kine, nors turi tam akivaizdų talentą. Labai liūdna, kad liga šias progas mėgautis Daivos vaidyba pasiglemžė. Tačiau iki šiol sukurti vaidmenys, susitikimai ir pokalbiai vis tiek turi svarbią prasmę – ačiū už tai. Ramybės ir sveikatos visiems“, – rašė jis.

Renginių organizatorė Jurga Klimaitė-Riebling aktorei Daivai Rudokaitei socialiniuose tinkluose skyrė jautrius žodžius. J.Klimaitė-Riebling neslėpė – Daivą visuomet prisimins kaip itin šiltą ir nuoširdų žmogų.

„Daiva... Kokia visgi neįmenama ši egzistencinė mįslė – kodėl tenka išeiti tiems, kurie daro pasaulį gražesnį, kai destruktoriai tebevelka savo purvinas kojas per svetimą žemę. Kodėl. Amžinasis, skausmingasis kodėl.

Daiva buvo šiltas, šviesus, gražus, dėkingas žmogus. Kaip būdavo lengva ir malonu su ja kalbėtis apie viską, kad ir trumpai, kad ir prasilenkiant Videometros koridoriuose, premjerose ar ant raudonojo Sidabrinių Gervių kilimo. Ji buvo iš tų, kuriuos visada gera matyti. Iš tų, kurie visada pagirs, apkabins. Šypsosis, domėsis, pasakos įspūdžius, juokaus, leis pokalbiui vystytis jaukiai, draugiškai, žaismingai. Čia pat galėjai su Daiva kalbėtis ir apie sudėtingus, slegiančius dalykus. Ji nuoširdžiai išklausytų, patartų.

Dėmesinga, jauki, linksma, darbšti – tokią tave prisiminsiu, mieloji. Labai liūdna, kad viskas taip greitai baigėsi. Labai labai liūdna. Bet lengvo tau skrydžio į vanilinį dangų, kur nieko neskauda ir kur laukia paskutinis vaidmuo – angelo.

Užuojauta artimiesiems, kurso draugams ir visiems, šią puikią aktorę mylėjusiems ekrane“, – rašė ji.

Žmonės.lt primena, kad Daiva Rudokaitė (1969–2023) po sunkios ligos mirė pirmadienį, gegužės 22 dieną. Apie kolegės, talentingos menininkės, psichoterapeutės netektį teatrui pranešė sutuoktinis Vytautas Blaževičius.

Atsisveikinimas su aktore numatomas gegužės 28 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Daiva Rudokaitė gimė 1969 m. balandžio 15 d. Panevėžyje. 1987–1991 m. mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, baigė vaidybos studijas (kurso vadovai D.Tamulevičiūtė, A.Latėnas, R.Vilkaitis). 1990 metais stažavosi Juilliardo meno mokykloje Niujorke (JAV). 1991–1993 m. vaidmenis kūrė „Šiaurės Atėnų“ teatro trupėje. 1994 m. prisijungė prie Nacionalinio Kauno dramos teatro trupės. Žiūrovams dovanojo psichologiškai stiprius, gilius bei komiškus vaidmenis.

Daiva Rudokaitė / Teodoro Biliūno nuotr.

Ryškiausi D.Rudokaitės vaidmenys teatro scenoje: Pagrindinis personažas, Sarah Kane „4.48 Psichozė“ (rež. Valius Tertelis, 2004), Vera Kleitorn, Agatha Christie „10 indėniukų“ (rež. Gintaras Varnas, 2005), Aktorė Gintarės Adomaitytės „Balta katė juodoje Aliaskoje“ ( rež. Arvydas Lebeliūnas, 2007), Hana „Liūdnas Dievas“ pagal Jano Korčako biografiją (rež. Inesa Paliulytė, 2008), Dada B. Srbljanovič „Skėriai“ (rež. Rolandas Atkočiūnas, 2009), Etmė, Sobrienė spektaklyje „Gentis“ pagal I.Simonaitytės romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“ ( rež. Agnius Jankevičius, 2014), Irenė D. Loher „Klaros santykiai“ (rež. Rolandas Atkočiūnas, 2015), Trenerė Laima Kėlinaitė Gabrielės Labanauskaitės-Dienos „Žalgirės“ ( rež. Vidas Bareikis, 2017), Ponia Volanž Ch. Hamptono „Pavojingi ryšiai“ (rež. Agnius Jankevičius, 2019), Klitemnestra spektaklyje „Elektra“ pagal Sofoklio, Euripido, Eschilo tekstus ( rež. Jaša Koceli, 2020), Virbalienė „Ne sau žmonės“ pagal Vydūno kūrybą (rež. Jonas Vaitkus, 2021).

Aktorė sėkmingai filmavosi televizijos serialuose, buvo psichodramos specialistė.

2006 m. Daiva Rudokaitė baigė psichologijos studijas Vytauto Didžiojo universitete. 2005–2011 m. studijavo Europos psichodramos institute („Psychodrama Institut für Europa“), tapo sertifikuota psichodramos terapeute, mokytoja, supervizore.

Nuo 2009 iki 2018 m. ėjo atsakingas Lietuvos psichodramos draugijos prezidentės pareigas, buvo Europos psichodramos asociacijos ir Lietuvos psichodramos draugijos narė. Savo žiniomis dalinosi su Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais. 2018 m. Daiva Rudokaitė Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijo Sveikatos psichologijos magistro laipsnį. Tais pačiais metais jai suteiktas Lietuvos psichodramos draugijos Garbės narės vardas.

Aktorė Daiva Rudokaitė teatro scenoje (43 nuotr.)
+37

Iš interviu su Daiva Rudokaite jos 50-mečio ir 25 metų scenoje proga:

„Man visi vaidmenys yra brangūs, nes jie mano pagimdyti – tarsi mano vaikai. Jie visi mane formavo, savaip veikė mano asmeninį gyvenimą. Be jų nebūčiau tuo, kuo esu dabar. Tik vieni vaidmenys lieka ilgam, įstringa, kiti išeina. Vaidmenys, kuriuos prisimenu, ateidavo labai netikėtai ir dažniausiai tokiomis akimirkomis, kai suabejodavau teatru arba vykdavo kažkas labai svarbaus mano gyvenime. Nemeluosiu, būdavo momentų, kada sakydavau, jog išeinu iš teatro, o tada – vaidmuo! Lyg ženklas, kad ne laikas...“

Daiva Rudokaitė, Vytautas Blaževičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Tikrai ne laikas išeiti, kai ne tik gamtoj, bet ir gyvenime – pavasaris. Tiek daug vilties visad buvo girdima Daivos žodžiuose... tiek šviesių ir prasmingų planų... Didžiulė netektis teatrui. Mus paliko jauna ir ypatingai plačios bei unikalios kūrybinės saviraiškos aktorė, žmogus, bičiulė... Nuoširdi užuojauta dukrai, vyrui, sesei ir broliui bei visai aktorių bendruomenei“, – teigia teatro generalinis direktorius, kolega Egidijus Stancikas.

Daiva Rudokaitė (20 nuotr.)
+14