Aktorius Jokūbas Bareikis – apie tėvystę, tris dukras ir kine sužibėjusią 16-metę Barborą

Jokūbas Bareikis su šeima ir jo dukra Barbora Bareikytė Nacionaliniuose kino apdovanojimuose / „Fotobanko“ ir M.Siruso nuotr.
Justė Juškevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

Tėvo dieną aktorius Jokūbas Bareikis gali džiaugtis didžiausiomis gyvenimo dovanomis – mėgautis trijų dukrų dėmesiu ir meile. 16-metės Barboros, 12-metės Severijos ir šešerių Liucijos tėtis juokiasi, kad jo atžalos – it trys skirtingi pasauliai, tad namuose tikrai neliūdna. O ir aktorystės talentą bent jau vyresnėlė dukra neabejotinai paveldėjo – Barbora Bareikytė šių metų Nacionaliniuose kino apdovanojimuose už vaidmenį filme „Pilis“ buvo pripažinta geriausia metų aktore.

„Aš Barborai linkėčiau platesnių vandenų“, – portalui Žmonės.lt sako vis dar pakiliomis nuotaikomis gyvenantis J.Bareikis ir atskleidžia, kad dukros pelnytas kino apdovanojimas nugulė prie kitų jai sentimentalių daiktų.

„Tikrai nėra taip, kad kiekvieną kartą praeidami pro apdovanojimą jam nusilenkiame, bet tikrai džiaugiamės“, – talentinga dukra didžiuojasi laimingas tėtis. 

Tėvo dienos proga J.Bareikis portalui Žmonės.lt pasakoja apie tėvystę, jo pėdomis pasekusią 16-metę Barborą ir po vienu stogu šurmuliuojančias tris dukras. 

Tapti žvaigžde nesvajojo

J.Bareikis atskleidžia, kad Barbora, tapusi viena ryškiausių Lietuvos jaunųjų aktorių, kino pasaulyje atsirado visai netikėtai, o būti žvaigžde nuo mažens tikrai nesvajojo. Tiesa, dukros talentą Jokūbas pastebėjo dar vaikystėje.

„Niekas negalvojo, kad Barbora bus aktorė. Niekada nemąsčiau, kad jei jau aš ėjau tėvų pėdomis, tai ir viena iš mano dukrų turi taip daryti. Tikrai taip negalvojau, bet Barborai nuo pat mažens patikdavo dėmesys – ji visuomet tai dainuodavo, tai deklamuodavo ką nors, o mes, kaip komisija, turėdavome vertinti tuos pasirodymus“, – prisimena J.Bareikis.

Būdama devynerių B.Bareikytė kartu su tėčiu nuvyko į aktorių atranką. Jokūbas juokiasi, kad tuomet dukra tikriausiai net nesuprato, ką reiškia kastingas, tačiau visa tai ją labai sudomino. 

„Tuomet aš vykau į vieną kastingą, o Barbora pareiškė norą vykti kartu. Ten nuvykus ji nusifotografavo, o po kelių metų ir sulaukė pasiūlymo filmuotis“, – pasakoja aktorius.

Barbora Bareikytė su tėvais / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

B.Bareikytė ekrane pirmąkart sublizgėjo būdama dvylikametė, kai nusifilmavo filme „Gimtinė“. Visgi savo pirmąjį pagrindinį vaidmenį kine gavo būdama 13-os, pakviesta vaidinti filme „Pilis“. Nors dažnam paaugliui atrasti motyvacijos sunkiai dirbti nėra lengva, Pasak Jokūbo, į aktorystę įnėrusios Barboros skatinti tikrai nereikėjo.

„Net jei pamainos prasidėdavo penktą ryto, ji į jas lengvai keldavosi. Nors šiaip jos niekaip neprikelsi taip anksti, bet ji buvo nusiteikusi sunkiai dirbti. Tikrai nebuvo taip, kad ji pateko į eterį ir galvojo: „Oi, aš faina, nes mane pakvietė filmuotis“. Ji – perfekcionistė, o ir kinas jai – labai įdomu.

Barbora žiūri daug filmų, turi filmų, kuriuos reikia pamatyti sąrašą. Būna, parekomenduoji jai kokį filmą, o ji sako: „Tu tik dabar jį pažiūrėjai?“ Aš tikrai galiu iš jos daug ko pasimokyti, kaip ir iš visų savo dukrų“, – šypsosi aktorius.

Jokūbas Bareikis su žmona Dominyka / M.Siruso nuotr.

Negaili gyvenimiškų patarimų

Kino pasaulyje ne vienerius metus dirbantis J.Bareikis dar tik pirmus žingsnius čia žengiančiai dukrai Barborai vaidybos patarimų neskuba dalinti, visgi gyvenimiškų – negaili. Pasak Jokūbo, dukra turi prigimtinį talentą aktorystei, tad viską puikiai jaučia širdimi.

„Mes dažniausiai kalbame apie gyvenimiškus dalykus. Filmuojantis kine kartais tenka dirbti keturiasdešimt pamainų iš eilės, kurios gali trukti iki dvylikos valandų, tad aš jai sakydavau, kad ta pirminė euforija dėl darbo kine ilgai nesitęs. Visa tai laikui bėgant pereis į rutiną, atsiras nuovargis ir trintis tarp komandos narių, nes tai yra žmogiška ir normalu. O svarbiausia – visada turi gerbti čia dirbančia komandą“, – pokalbius su dukra prisimena J.Bareikis.

„Aš jokiu būdu nebijojau, kad ji išleps, nes ji ir taip kartais save laiko mažesne nei yra iš tiesų, bet norėjosi užakcentuoti tuos žmogiškus aspektus“, – priduria jis.

J.Bareikis šypsosi, kad kino pasaulyje sublizgėjusi vyresnėlė namuose nesijaučia jokia žvaigžde. O ir kartu su viešumu atskriejančių kritikos strėlių, atrodo, ji nė kiek nesibaimina.

„Kažkada buvo išleistas straipsnis, kad mano dukra vaidins filme, tad prasidėjo komentarai, kad, va, tėtis prastūmė dukrą į kiną. Skaičiau ir galvojau: ačiū, kad laikote mane tokiu įtakingu kino pasaulyje, – juokiasi jis. – Visgi kai Barborai užsiminiau apie tai, ji man tik pasakė: „Aš suprantu, kad visada tokių komentarų bus“. Ji labai ramiai sureagavo, o tai mane tikrai nudžiugino“, – dukros branda džiaugiasi aktorius.

Gabija Jaraminatė ir Jokūbo Bareikio dukra Barbora atliko pagrindinius vaidmenis filme „Pilis“ / Gretos Skaraitienės nuotr.

Trys dukros – trys skirtingi pasauliai

16-metės Barboros, 12-metės Severijos ir šešerių Liucijos tėtis pasakoja, kad jo dukros – it iš skirtingų pasaulių. Jokūbas svarsto, kad galbūt todėl jų santykiai ir yra tokie geri, o konkurencijos čia nelieka.

„Dukrų santykiai yra puikūs, galbūt todėl, kad jos – labai skirtingos. Jei Barbora yra labai meniška, tai Severija – žemiškesnė. Ji savarankiškai, labai greitai gali pasidaryti viską. Pavyzdžiui, jei sugalvojo iškepti pyragą, tai nueis į parduotuvę, viską susiorganizuos ir iškeps, jei kažką nori išmokti – greitai ir išmoks. Barbora pyragą keptų tikriausiai pusantros dienos. Aišku, aš čia ironizuoju, bet ji – perfekcionistė, tad apie vis galvotų, vis svarstytų… O Liucija – lyderė. Ji mėgsta vadovauti. Matau, kai tik eina su draugėmis, tai jau joms aiškina, kur eiti, ką daryti“, – juokiasi Jokūbas.

Filme „Pilis“ vaidinusią vyresnėlę Barborą Bareikytę sveikino visa šeima – tėtis aktorius Jokūbas Bareikis, mama Dominyka ir sesutės Severija bei Liucija / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

J.Bareikis neslepia savo dukroms nevengiantis pasakyti ir griežtesnio žodžio, visgi su metais, pastebi, kad tampa vis lengviau sukalbamas.

„Yra dalykų, kuriuos griežčiau spaudžiu, o kai kuriuos – kaip tik mažiau. Bet pastebiu, kad su amžiumi atsileidžiu. Matyt, senstu, – juokiasi jis. – Juk sakoma, kad vyresni tėvai šiek tiek lengviau žiūri į dalykus, tad pastebiu, kad tikrai ta tėvystė yra kitokia, kai tau dvidešimt keleri ir kai keturiasdešimt. Barboros susilaukėme jauni, tai tuomet viską labai sureikšmindavome, o dabar esame labiau atsipalaidavę“, – atvirauja jis.

Jokūbas šypsosi – kur kas ramesnį jo būdą pastebi ir vyresnėlė dukra.

„Kartais Barbora juokiasi, kad jei ji vaikystėje būtų padariusi taip, kaip Liucija, tai jai būtų šakės, – nusijuokia jis. – Pavyzdžiui, vieną kartą Liucija nuotraukoje pripaišė ūsus, nes neturėjo ką veikti, galvojo papokštaus. Mes tai sužinoję, lyg ir barėme ją, bet ir tuo pačiu juokas ėmė. Barbora tuomet tik šaipėsi: „Mane taip griežtai auklėjote, o Liucijos visai neauklėjate“. Ta tėvystė tikrai kitokia“, – sako trijų dukrų tėtis.

Jokūbas Bareikis (31 nuotr.)
+25
Skaitykite daugiau