Geriausia kino aktore pripažinta 16-metė Barbora Bareikytė: „Atrodo, kad sapnavau tą vakarą“

Barbora Bareikytė su tėvais Dominyka ir Jokūbu / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Aktoriaus Jokūbo Bareikio 16-metė dukra Barbora Bareikytė sulaukė itin svarbaus įvertinimo – už vaidmenį filme „Pilis“ Nacionaliniuose Lietuvos kino apdovanojimuose ji pripažinta geriausia metų aktore. Žengdama į sceną atsiimti statulėlės, išskirtiniu talentu apdovanota mergina šypsojosi, o kartu ir graudinosi – išsipildė svajonė, apie kurią ji net nebuvo pagalvojusi. 

„Tai didžiulis įvertinimas. Atrodo, lyg išsipildė svajonė, kurios niekada nebuvau sau įvardijusi. Linkėjimai visai filmo „Pilis“ komandai. Dėkoju tėvams, draugams, visiems už palaikymą“, – gegužės 29-ąją vykusios apdovanojimų ceremonijos metu graudindamasi kalbėjo jaunoji aktorė.

Kol apdovanojimų ceremonijoje užplūdusių emocijų neišblaškė bėgantis laikas, su portalu Žmonės.lt B.Bareikytė sutiko pasidalinti įspūdžiais. 

Barbora, kokios emocijos užplūdo pelnius „Metų geriausios aktorės“ apdovanojimą?

Tai buvo labai netikėta, o būti nominuotai su tokiomis aktorėmis – didelė garbė. Jaučiuosi laiminga, maloniai nustebusi. Atrodo, kad sapnavau tą vakarą, o toji statulėlė mano kambaryje lyg įrodymas, kad tai vyko iš tiesų.

Barbora Bareikytė Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų ceremonijoje / Pauliaus Peleckio nuotr.

Ar namuose jau radai jam ypatingą vietą?

Tiesą sakant, mano kambarys dabar yra labai apverstas – pats mokslo metų galas, todėl daug atsiskaitymų mokykloje, bet jau planuoju susitvarkyti ir surasti apdovanojimui tinkamą, gražią vietą (šypsosi).

Kaip manai, galbūt vaidmuo filme „Pilis“ yra startas, nuo kurio prasidės tavo didžioji aktorės karjera?

Nežinau, norėčiau tuo tikėti. Man ši veikla yra be galo įdomi, tačiau gyvenimas parodys, kaip bus. 

Gabija Jaraminaitė, Jūratė Onaitytė, Barbora Bareikytė

Ar kada teko girdėti, kad tėtis, aktorius Jokūbas Bareikis, atkalbinėtų tave nuo aktorystės profesijos?

Atkalbinėjęs nėra, tačiau daug esame kalbėję apie šią profesiją, kylančius sunkumus. 

Ar jis dalijasi su tavimi aktorystės paslaptimis, patarimais?

Nelabai. Retai kalbame apie pačią vaidybą, dažniau aptariame patirtis kino aikštelėje. Pavyzdžiui, prieš „Pilies“ filmavimus tėtis pasakojo apie darbą ten, taip pat kalbėjome apie būtiną pagarbą komandos nariams. 

Ar jau aiškiai žinai, kad aktorystė – tavo pašaukimas? O gal visgi dar kartais pagalvoji, kad gyvenime norėtum veikti kažką kitą?

Nežinau, ar jau drįstu save taip įvardinti. Manau, būčiau labai laiminga vaidindama, norėčiau tai daryti, tačiau yra ir kitų minčių, juk, vis dėlto, esu paauglė, dar dvejoju, abejoju dėl savo ateities.

Filme „Pilis“ vaidinusią vyresnėlę Barborą Bareikytę sveikino visa šeima – tėtis aktorius Jokūbas Bareikis, mama Dominyka ir sesutės Severija bei Liucija / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

O kas, tavo nuomone,  yra geras aktorius?

Manau, tai žmogus, nebijantis jausti, gilintis į įvairias emocijas, būsenas. Žmogus atviras sau ir žiūrovui.

Filmo „Pilis“ filmavimai vyko prieš kelis metus, kai buvai 13-metė. Kas per tą laiką pasikeitė? Gal jau spėjai nusifilmuoti dar vienoje kino juostoje?

Pasikeitė ir viskas, ir niekas vienu metu (juokiasi). Mokausi mokykloje, todėl rutina daugiau ar mažiau liko tokia pati. Dėl susiklosčiusios situacijos visame pasaulyje, šie metai buvo ypatingi, savaip įdomūs – mokiausi nuotoliniu būdu, kas buvo nemenkas iššūkis.

Dar prieš antrąjį karantiną spėjau sudalyvauti diskusijose su žiūrovais po filmo peržiūrų, tai labai įdomi patirtis. Spėjau nusiflimuoti Klaudijos Matvejevaitės trumpametražiame filme. 

Barbora Bareikytė (11 nuotr.)
+5

2020 metais pristatytas filmas „Pilis“ vaizduoja realistinį vienos šeimos, emigravusios į Airiją, gyvenimą. Nors „Pilyje“ yra ir tamsesnių epizodų, visgi tai šviesus ir įkvepiantis filmas apie dideles svajones, ambicijas ir norą gyventi geriau.

Pagrindinis paauglės Monikos vaidmuo filme atiteko Barborai Bareikytei. Siužeto intriga – kaip Monikai ir jos mamai Jolantai (akt. Gabija Jaraminaitė) nusišypso sėkmė – jas pakviečia koncertuoti ištaigingoje pilyje, kurioje, sakoma, grojo net pats Eltonas Džonas. Tačiau kelionei trūksta pinigų. Nevilties apimta Monika ryžtasi beprotiškam poelgiui, kad tik galėtų išpildyti savo gyvenimo svajonę...

Aktorės patirtis B.Bareikytei  kine nėra pirmoji (Barbora yra vaidinusi Tomo Vengrio „Gimtinėje“), tačiau toks svarbus vaidmuo – kol kas vienintelis. 

Filmo „Pilis“ anonsas:

Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų ceremonija (63 nuotr.)
+57
Skaitykite daugiau