Albino ir Vitaliaus santuoką internete paliudijo milžiniškas skaičius žmonių: „Nebuvom tam pasiruošę“

Vitaliaus ir Albino vestuvės / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Vitaliaus ir Albino vestuvės / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-04-15 10:19
AA

Penktadienį humanistinėje ceremonijoje žiedus su savo partneriu sumainęs Vitalius sako nebuvo pasiruošęs tokiai gerumo bangai. Po ceremonijos penkiasdešimt dvejus metus kartus praleidusi pora jautėsi dėkingi bei ilgai negalėjo užmigti.

„Labai sunku apsakyti žodžiais, kaip jaučiamės po penktadieninės jausmų Niagaros. Žinojom, kad būsim geranoriškoje draugijoje, tačiau visi lūkesčiai pasirodė niekingi, palyginus su tuo, ką patyrėme. Tikrai nebuvom tam psichologiškai pasiruošę“, – sakė septyniasdešimties Vitalius.

Dar penktadienį ceremonijos metu Vitalius prisipažino, kad pora visą gyvenimą pragyveno tarsi bunkeryje – tarsi būtų gyvenusi du gyvenimus: vieną gyvenimą, kur mėgavosi savo profesija bei pomėgiais, antrasis – tarsi bunkeryje, apkasuose, laukiant, kurią akimirką gali kas nors užpulti.

„Nežinau kaip galėtume atsidėkoti tiems, kurie surengė šitą didingą šventę, kaip atsidėkoti susirinkusiems, rodos, per maža būtų kiekvieną dar sykį apkabinti, paspausti ranką... Kaip padėkoti visiems, kurie liudija mūsų santuoką internete. Grįžę namo, nors pavargę ir laimingi, bet ilgai neužmigom... Ačiū visiems! Nenuleižiam rankų! Dabar jau tikrai jie negalės nuleisti mūsų balso negirdomis.“

Vitaliaus ir Albino vestuvės / Erikos Gabalytės nuotr.

Albinui ir Vitaliui surengta šventė – ne vienintelis visuomenės palaikymo ženklas. Iš karto po ceremonijos žmogaus teisių portale manoteises.lt pasirodė kvietimas paliudyti Albino ir Vitaliaus santuoką elektroniniu būdu. Tokį santuokos liudijimą per savaitgalį pasirašė beveik 20 000 žmonių.

„Žinau, kad Albinas ir Vitalius yra nuoširdžiai dėkingi kiekvienam pasirašiusiam. Jiems tai ir palaikymo ženklas, ir parodymas, kad Lietuva keičiasi, nepaisant to, kad politikai iki šiol nesugebėjo priimti taip reikalingų įstatymų, kurie jiems leistų sudaryti partnerystę ar santuoką ne tik visuomenės, bet ir valstybės akyse. Labai kviečiu nesustoti: jei dar nepasirašėte, pasirašykite ir paraginkite tai padaryti savo artimuosius bei draugus. Parodykime Albinui ir Vitaliui kiek daug žmonių vertina jų meilę, atsidavimą bei įsipareigojimą vienas kitam“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Lietuva išlieka viena iš 5 Europos Sąjungos valstybių, kuriose tos pačios lyties poros negali sudaryti partnerystės ar susituokti. Praėjusiais metais tos pačios lyties partnerystę reglamentuojančių įstatymų paketas priimtas Latvijoje.

Vilniuje susituokė įsimylėję senjorai Vitalius ir Albinas (63 nuotr.)
+57
Temos: