Amal Clooney publiką pakerėjo stipria kalba

Amal Clooney vizito Vanderbilt universitete JAV akimirkos / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pasaulis žavisi Holivudo aktoriaus George‘o Clooney (55) žmonos teisininkės Amal Clooney (39) grožio ir proto derme. Ji iš tų daug pasiekusių moterų, kurios įrodo, kad gražus rūbas protui netrukdo ir atvirkščiai.

Ji nedalija interviu, bet pasakytos kalbos atkreipia visuomenės dėmesį. Naujausia – sakyta gegužės 10 d. Vanderbilt universitete JAV, Tenesio valstijoje.

Studentus žmogaus teisių advokatė pakerėjo savo kalba – pabrėžė, kad šiais laikais pati svarbiausia žmogaus savybė yra drąsa, ryžtingumas.

Amal Clooney vizito Vanderbilt universitete JAV akimirkos / Vida Press nuotr.

„Drąsa užkrečiama. Žmonės, kurie pademonstravo ryžtą tam, kad pasikeistų visuomenės Indijoje, Pietų Afrikoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose dalijasi vidine jėga vienas su kitu, net įkvepia kitas kartas. Visame pasaulyje moterys kenčia prievartą, turi taikytis su apribojimu dirbti, valdyti nuosavybę, keliauti ir net auklėti savo vaikus. Tokioje situacijoje mums labai reikia drąsos ir ryžto. Tokioje situacijoje, kai viso pasaulio kalėjimuose yra tiek žurnalistų kaip niekada iki šiol, mums reikia drąsos ir ryžto. Šiuo metu, kai politikai žodį „pabėgėlis" nori paversti teroristo sinonimu – mums reikia drąsos ir ryžto.

Būkite drąsūs. Būtent užsispyrimas, žingeidumas, ambicingumas taps sėkmės pagrindu“, – sakė Amal Clooney.

Garsenybės žmona, dvynukų mama ne pirmą kartą demonstruoja užtikrintumą.

Prieš metus Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke surengto posėdžio metu, kurio tema „Kova su nebaudžiamumu ir žvėriškumu: teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ patraukimas baudžiamojon atsakomybėn“, pažėrė priekaištų Jungtinių Tautų nariams dėl neveiklumo.

„Nė vienas „Islamo valstybės“ kovotojas iki šiol nestojo prieš teismą nė vienoje pasaulio šalyje. Kodėl taip iki šiol yra? Kodėl iki šiol tai dar nebuvo padaryta? Mes taip ir nepriartėjome prie teisingumo nuo to momento, kai prieš metus stovėjau čia prieš jus.

Šiandien prašau jūsų stoti į teisingumo pusę. Kiekvienas konfliktas mums primena, kad be teisingumo neįmanoma pasiekti taikos. Būtent teisingumo trokšta konflikto aukos. Gal galima išvengti Ruandos situacijos, kai jūs apgailestavote, kad praleidote momentą suteikti pagalbą? Neleiskite „Islamo valstybei“ išvengti bausmės už genocidą. Juk jau rastos masinės kapavietės. Prieš kelias dienas Mosuloje rasta dar viena milžiniška žudynių vieta. Yra ir kitokių genocido įrodymų“, – kalbėjo Amal Clooney.

Posėdyje kartu su ja dalyvavo seksualinės prievartos auka Nadia Murad iš Irako.

Amal Clooney (5 nuotr.)
Scanpix nuotr.
+2

BBC televizijai uždavus klausimą, ar sąjunga su garsiu aktoriumi George'u Clooney padeda žmogaus teisių gynėjos darbe, ponia Clooney ramiai atsakė.

„Didžioji mano darbo dalis vyksta už uždarų durų. Jei kuo daugiau žmonių žinos, ką „Islamo valstybė“ išdarinėje su kurdais ezidais, jei tai paragins atsakingus asmenis imtis apsaugos priemonių, padedančių mano klientams, tada tegul tam pasitarnauja ir mano vyro garsumas“, – sakė teisininkė.

Amal Clooney vizito Vanderbilt universitete JAV akimirkos / Vida Press nuotr.

Skaitykite daugiau