Amerikos žvaigždė J.Malkovichius pasirodys Vilniuje: spektaklyje vaidins su I.Dapkūnaite

Johnas Malkovichius ir Ingeborga Dapkūnaitė / Maris Morkans ir Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Balandį į Lietuvą atvyks pasaulinio lygio žvaigždė Johnas Malkovichius. Jis kartu su lietuvių aktore Ingeborga Dapkūnaite atliks pagrindinius vaidmenis spektaklyje „Medvilnės laukų vienatvėje“. Režisieriaus Timofėjaus Kulabino spektaklį pagal prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesę žiūrovai galės išvysti balandžio 26-27 d. Vilniuje.

Ingeborga Dapkūnaitė ir Johnas Malkovichius teatro scenoje susitinka ne pirmą kartą, jie kartu įgyvendino apie dešimt projektų teatre ir kine. 2009-2011 m. jie vaidino Michaelio Stermingerio muzikiniame spektaklyje „Giacomo variacijos“, kuris sulaukė didelio pasisekimo daugelyje pasaulio šalių. 2017 m. jie kartu vaidino ir filme „Dėl meilės“.

„Medvilnės laukų vienatvėje“ – istorija apie slaptą dviejų žmonių susitikimą. Jie – svetimi, bet vienas turi kažką, ko reikia kitam. Kad jie susitartų, vienas iš jų turi rasti būdą pasakyti, ko jam reikia. Jiems reikia rasti žodžius ir bendrą kalbą, kuri būtų nesuprantama kitiems, bet jiems turėtų prasmę – specifinę ir tiesioginę. Tarp jų jaučiama aistra. Tačiau taip pat yra ir baimė tą aistrą prisipažinti, baimė tapti pažeidžiamiems. Svetimo baimė.

Johnas Malkovichius ir Ingeborga Dapkūnaitė / Maris Morkans nuotr.

Spektaklio režisierius Timofėjus Kulabinas, ryški savo kartos žvaigždė, sako: „2022 metais uždraustos, neišsakytos traukos, kuriai neįmanoma atsispirti, temą reikia spręsti kitaip. Mes kuriame slaptos aistros šou, aistros, kuri yra baudžiama ir kurią bet kuri visuomenė pripažįsta nusikalstama pagal įstatymus.

Bernardas-Marie Koltèsas parašė pusę tuzino pjesių, iš kurių garsiausios yra „Roberto Zucco“, „Vakarų krantinė“ ir „Medvilnės laukų vienatvėje“. Jo pjesės išverstos į beveik keturiasdešimt kalbų ir įtrauktos į viso pasaulio teatrų repertuarus. „Medvilnės laukų vienatvėje“ premjera įvyko 1987 m. Paryžiuje. Šio spektaklio premjera su Johnu Malkovichiu ir Ingeborga Dapkūnaite įvyko 2022 m. gegužę Latvijoje. Bilietai į visus keturis premjerinius pasirodymus buvo išpirkti tą pačią dieną.

Johnas Malkovichius / Maris Morkans nuotr.

Johnas Malkovichius – visame pasaulyje žinomas aktorius, režisierius, prodiuseris ir scenaristas. Jo darbai kine, atskleidžiantys didelius aktorinius įgūdžius, išskirtinį žavesį ir techniką, atnešė jam pasaulinę šlovę, dešimtis apdovanojimų ir kelias „Oskaro“ nominacijas. Jis sukūrė daugiau nei 70 vaidmenų, tarp jų Steveno Spielbergo („Saulės imperija“, 1987 m.), Bernardo Bertolucci („Po dangaus stogu“, 1990 m.), Stepheno Frearso („Pavojingi ryšiai“, 1988 m.), brolių Coenų („Perskaityk ir sudegink“, 2008 m.), Luco Bessono („Žana d'Ark“, 1999 m.) ir kt. filmuose. Džonas Malkovičius ne tik vaidina, bet ir dirba režisieriumi, scenaristu, prodiuseriu ir dalyvauja televizijos laidose. Nuo XX a. septintojo dešimtmečio vidurio jis nuolat dirba aktoriumi ir režisieriumi Brodvėjuje, Londone, Paryžiuje ir kituose didmiesčiuose, kur jo partneriais buvo pasaulinio garso teatro žvaigždės. Už režisūrinį darbą teatruose jis pelnė Prancūzijos Moljero apdovanojimą ir Miltono Šulmano apdovanojimą Jungtinėje Karalystėje.

Ingeborga Dapkūnaitė / Audriaus Solomino nuotr.

Ingeborga Dapkūnaitė – teatro ir kino aktorė, televizijos laidų vedėja. Ji pradėjo aktorės karjerą Lietuvos teatruose, vaidino legendinio režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektakliuose. Kaip kino aktorė debiutavo 1984 m. Raimundo Banionio filme „Mano mažytė žmona“. Ingeborga dalyvauja tarptautiniuose teatro ir kino projektuose, nuolat bendradarbiauja su Anglijos ir JAV prodiuseriais, vaidino filmuose „Neįmanoma misija“ (1996), „Septyneri metai Tibete“ (1997) ir daugybėje BBC serialų.

Skaitykite daugiau