Amžius – tai tik požiūris, arba Kaip susidraugauti su senatve
Didžiąją dalį gyvenimo praleidžiame bijodamos senatvės. Tačiau ar žinojote, kad sendamos mes įgyjame daugiau pasitikėjimo savimi, išminties ir net esame laimingesnės?
„O dabar – tris kartus valio!!!“ – gimimo dieną šlovinantys žodžiai, atrodo, pradžiugina tik vaikus. Vaikystėje trokštame kuo greičiau užaugti. Norime daugiau laisvės, atsakomybės ir savarankiško gyvenimo. Kiekvieni metai „plius“ vaikams reiškia didesnes galimybes ir prieš akis atsiveriantį pasaulį.
Pamenu, kaip į trisdešimtmečius ir vyresnius žvelgiau tarsi į kitos planetos gyventojus. Kaip antrokė į dvyliktokus. Tai, kas atrodo taip toli ir kuo niekuomet nebūsiu. „Forever young“, – dainavome su drauge ir net nepastebėjome, kaip pačios pamažu tapome kitos planetos gyventojomis. Ir štai aš esu čia, peržengusi tą baisųjį trisdešimtmečio slenkstį.
TAIP PAT SKAITYKITE: 9 idėjos, galinčios „perkrauti smegenis“
Prisipažinsiu, šio jubiliejaus bijojau labiau už viską. Šitas skaičius man, kaip ir daugeliui, asocijuojasi su rimtimi – dekada, kada reikia dėti pliusiukus prie gyvenimo pasiekimų. Karjera, nuosavas būstas, vyras, vaikai. Check! Amžius, kuris nuo žemės paviršiaus nušluoja visą nerūpestingumą, vakarėlius iki paryčių, jaunystę, žaismingumą... Bent jau taip maniau, kol neužpūčiau 30 žvakučių ant torto. Nusprendžiau – būti trisdešimtmete nėra taip blogai, tačiau sulaukti 40-ies – va čia tai iššūkis. Nors tikiuosi, kad sulaukus ir šio jubiliejaus mano baimė pasenti nusikels dar viena dekada.
Senatvė – tai kažkas, kas nutinka kitam, bet ne man. Šie įsitikinimai taip giliai įsišakniję, kad net nesusimąstome apie galimus senatvės pliusus.
Dauguma moterų paniškai bijo senatvės. Ir tai nestebina, nes jaunystės kultas giliai įsišaknijęs mūsų visuomenėje. Manome, kad laimingos ir sėkmę pasiekusios gali būti tik jaunos, gražios ir stilingos moterys. Senatvė – tai kažkas, kas nutinka kitam, bet ne man. Šie neigiami įsitikinimai taip giliai įsišakniję, kad net nesusimąstome apie galimus senatvės pliusus. O jų net daugiau nei minusų.
Senatvės pliusai
„Kuo norėtum būti užaugęs?“ – paklausė mokytojas jauno Johno Lennono. – „Laimingas“, – atsakė jis. Mokytojas supyko, kad šis nesuprato užduoties, tačiau būsimasis „The Beatles“ narys atšovė: „Jūs nesuprantate gyvenimo.“ Iš tiesų, kiekvienas žmogus siekia būti laimingas. Ir tai amžius mums duoda su kaupu. Nors daugumai atrodo, kad senatvė yra pats liūdniausias gyvenimo periodas, mokslininkų teigimu, yra atvirkščiai!
Nustatyta, kad senesni žmonės kreipia daugiau dėmesio į pozityvius gyvenimo aspektus, o jauni – į negatyvius.
Laimingiausi yra ne grožiu spinduliuojantys dvidešimtmečiai, bet... šešiasdešimtmečiai. Ar žinojote, kad su kiekvienu dešimtmečiu patiriame vis mažiau streso, pykčio, o į įvairius gyvenimo iššūkius reaguojame kur kas lengviau nei jaunystėje? Nustatyta, kad senesni žmonės kreipia daugiau dėmesio į pozityvius gyvenimo aspektus, o jauni – į negatyvius. Na, o jei bijote, kad senatvėje jums bus nuobodu, mokslininkai taip pat nuramina – seni žmonės yra labiau patenkinti savo socialiniu gyvenimu nei jaunystėje, labiau mėgaujasi įvairiomis veiklomis.
Būtų puiku, jei šių žinių užtektų senatvei be baimės pasitikti. Deja, ji didžia dalimi siejama su išvaizda ir jausmu, kylančiu išvydus savo atvaizdą veidrodyje. Žiniasklaida tai dar labiau paaštrina – pirmuosiuose puslapiuose publikuoja nesenstančių penkiasdešimtmečių aktorių ar dainininkių seksualias nuotraukas, plastinės chirurgijos „stebuklus“. Mes jaučiame didelį spaudimą būti gražios, todėl iškeliame išvaizdą į pirmąją vietą ir pamirštame džiaugtis tuo, ką turime. Kaip rodo Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas, net 16 proc. moterų paaukotų vienus savo gyvenimo metus, kad būtų patrauklios! Ar tai reiškia, kad gyvenimas be grožio praranda prasmę? Ir ar išvaizda garantuoja laimę? Nebūtinai.
Amžius – tai tik požiūris. Priimkite natūralią gyvenimo tėkmę.
Kaip rodo tyrimai, net ir patrauklūs asmenys ne visada jaučiasi laimingi ir patenkinti savimi. O moterys, turinčios krūtų implantus, labiau linkusios į savižudybę. Tik pamilusios save viduje, pamilsime ir išorę. Su visais trūkumais ir netobulumais. O jei trykšite vidine ugnele, energija bei aistra gyvenimui, visada būsite patrauklesnės už „tuščią“, nulietą barbę. Amžius – tai tik požiūris. Priimkite natūralią gyvenimo tėkmę. Rūpinkitės savimi, tačiau nepamirškite grožio ieškoti ir savo viduje, kad su kiekvienais metais jūsų asmenybė skleistųsi kaip spalvingiausias gėlės žiedas.
TAIP PAT SKAITYKITE: 10 kliūčių į laimingą gyvenimą
Kaip pamilti savo kūną?
Nuo senatvės nepabėgsime. Tačiau galime pakeisti savo požiūrį į ją. Keletas patarimų, kaip susidraugauti su savimi ir atskleisti vidinį grožį.
Charizma atsveria bet kokį tobulą kūną. Laimei, būti charizmatiškos galime išmokti.
Ugdykite charizmą. Tikriausiai pastebėjote, kad kai kurie asmenys lyg magnetas traukia aplinkinius. Jie nebūtinai būna išvaizdūs, tačiau spindi vidiniu žavesiu – jam sunku atsispirti. Charizma atsveria bet kokį tobulą kūną. Laimei, būti charizmatiškos galime išmokti. Tačiau šis žingsnis neįmanomas nepamilus savęs.
Būkite savimi. Charizmatiški žmonės nesistengia įtikti ir neseka kitų pėdomis. Jie turi aukštesnių siekių ir tvirtai žino, kuo nori būti. Atraskite save, savo išskirtinumą. Kas jums patinka? Kas jus išskiria iš kitų moterų? Turėkite pomėgių ir ugdykite savo stipriąsias puses. Mylėkite gyvenimą – nepasiduokite rutinai, išbandykite naujų dalykų, tyrinėkite, būkite smalsios, kūrybiškos, žaismingos. Visuomet įdomiau bendrauti su žmogumi, kuris spinduliuoja ir užkrečia vidine energija, aistra gyvenimui.
Rūpinkitės ir mylėkite savo kūną nesidairydamos į kitas. Jūs – pačios sau konkurentės.
Nesilygiuokite. Kaip sunku žvelgti į save veidrodyje prieš tai pavarčius tobulos merginos tobulą fotosesiją. „Kodėl nesu tokia, kaip ji?“ – graužatis suvalgo paskutinius pasitikėjimo savimi lašus. Tačiau nesusimąstome, kad tokiai nuotraukai ir įvaizdžiui sukurti dirbo didžiulė grupė specialistų: vizažistų, stilistų, o fotografija buvo retušuota kompiuteriu. Turėkite realistiškų lūkesčių. Jei ir toliau lyginsitės su „sukurtomis“ gražuolėmis, būsite pasmerktos pralaimėti. Rūpinkitės ir mylėkite savo kūną nesidairydamos į kitas. Jūs – pačios sau konkurentės.
Turėkite tikslų. Nieko nėra labiau žlugdančio už plaukimą pasroviui, apatiją gyvenimui. Nesustokite tobulėti ir kelkite sau kad ir mažų, bet naujų siekių. Jei būsite patenkintos savimi, patiksite ir aplinkiniams.
Koncentruokitės į tai, ką turite. Jei dėmesį kreipsite tik į savo trūkumus, nesijausite gražios. Užuot kritikavusios savo didelę nosį, pagirkite gražias akis. Pabrėžkite tas kūno dalis, kurios jums patinka. Jei visi giria jūsų blakstienas, jas išryškinkite, jei kaklą, jį apnuoginkite ar papuoškite išskirtiniu pakabučiu. Nuo minčių priklauso ir savijauta. Menkindamos save išplėšiate laimę sau iš rankų.
Sportuokite. Mokslininkai skelbia – sportas yra geriausias žmogaus draugas. Jis ne tik padeda pagražinti kūno linijas, stiprinti sveikatą, bet ir gaminami laimės hormonai. Tikriausiai pastebėjote tą nenumaldomą energijos ir geros nuotaikos kokteilį po intensyvios treniruotės. Tad kodėl šio kokteilio „neišgėrus“ bent porą kartų per savaitę?
TAIP PAT SKAITYKITE: Ar mes sau gražios... nuogos?
Skleiskite pozityvias emocijas. Besišypsančius žmones pastebime pirmiausia. Be to, tai labai patrauklu! Skleiskite vidinę šilumą ir kiti jums atsilygins tuo pačiu. Kuo daugiau bendraukite, nes artimi socialiniai ryšiai yra tiesiausias kelias į laimę.