Andrė Amiya Pabarčiūtė: „Kiekviena moteris – genijus“
„Moters magijos mokyklos“ įkūrėja, neseniai išleistos knygos „Amžinas medaus mėnuo“ bendraautorė Andrė Amiya Pabarčiūtė sako, kad moterys per mažai skiria laiko sau. Todėl duoda tris patarimus: stenkitės pažinti save, padėkite kūnui tapti sveikam ir būkite atviros įvairovei. „Mūsų viduje slypi lobynas, tik į jį nekreipiame dėmesio“, – aiškina asmeninio tobulėjimo trenerė.
Šiuo metu esate Indijoje, ką ten veikiate?
Indija – mano sielos šalis. Jos dvasinė ir meno kultūra – kupina išminties perlų, sakrali, darni ir labai spalvinga.
Indija – mano sielos šalis. Jos dvasinė ir meno kultūra – kupina išminties perlų, sakrali, darni ir labai spalvinga.
Važiuoju į Indiją jau ne pirmą sykį. Šį kartą kelionės priežastys kelios. Pirmoji – jau antrus metus vykstu dėl gilaus kūno valymo ir suderinimo ajurvedos klinikoje. Trijų keturių savaičių procesas vadinamas panchakarma. Tai neįtikėtinas patyrimas, reikalaujantis specialaus nusiteikimo, atvirumo malonioms ir ne pačioms maloniausioms procedūroms (šypsosi). Po panchakarmos jautiesi kaip kūdikis: visi organai, kūno sistema atjaunėja, tampa lanksti, švari. Kai kūnas harmoningas, gera jame gyventi (šypsosi).
Antroji priežastis: buvau pakviesta vesti mokymus ir koncertuoti Shakti festivalyje Delyje. Buvo įdomi patirtis dirbti su indėmis, kinėmis ir europietėmis. Taip pat dainavau kartu su fantastiškais muzikantais indais. Vienas jų – neįtikėtinas virtuozas, grodamas sukelia klausytojams tikrą ekstazę. Pamilome vieni kitus nuo pat pirmųjų repeticijos garsų. Tad šiais metais planuojame įrašyti bendrą albumą.
Ne vienerius metus moterims vedate asmeninio tobulėjimo kursus. Ko jų mokote?
Mokymus moterims vedu jau 11 metų. Mokau praktikų, požiūrio, žinių, kurios padeda pažinti ir atskleisti savo prigimties genialumą. Moterys visada nustebusios sako, kad visa, ką jos patiria mokymuose, labai natūralu. Tai yra lobynas, kuris slypi mūsų viduje, tik į jį nekreipiame dėmesio. Dažnai moterys intuityviai jaučia, kad turi daugiau gebėjimų, džiaugsmo, meilės. Tačiau įpročiai ir aplinkybės dažnai nepadeda šių talentų atskleisti. Kiekviena moteris – genijus, tereikia skirti dėmesio profesionalioms praktikoms, stengtis giliau save pažinti, ir moteriškosios prigimties grožis atsivers savaime. Šiuolaikinio gyvenimo tempas, vertybės, deja, nepadeda atsiskleisti moters unikalumui. Džiaugiuosi galėdama sukurti efektyvias sąlygas moterims pažadinti savyje slypinčias nuostabias savybes ir galias.
Ar sunku žmonėms keistis? Galbūt kai kurie pabūgsta ir nepabaigia seminarų?
Neįmanoma priversti pasikeisti suaugusio žmogaus. Pokyčiams jis turi pribręsti pats. Mano vedami mokymai provokuoja pokyčius, nes dalyvės atranda savo talentus, gebėjimus, suvokia, kad turi daug didesnių galimybių gyventi visavertį, nuostabų gyvenimą. Tačiau kiekviena moteris, atradusi lobių skrynią savyje, jau pati sprendžia, ką su ja nori daryti.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Dydis nesvarbu“ įkūrėja: „Moterys, mylėkite save“
Jei moteris keičiasi, ji nori, kad ir šalia esantis žmogus tobulėtų. Gal yra seminarų, skirtų ir vyrams?
Būtent dėl šios priežasties su Rimvydu sukūrėme specialius, ilgalaikius praktinius mokymus poroms „Amžinas medaus mėnuo“, tokiu pačiu pavadinimu išleidome ir knygą. Viena nuostabiausių asmeninio augimo galimybių yra tobulėti kartu su mylimuoju. Tuomet rutina virsta jaudinančiu poros gyvenimu, kupinu naujų potyrių, praktikų, meilę puoselėjančių kasdienių ritualų. Be abejo, vienas didžiausių džiaugsmų porai yra galimybė tobulėti kartu, padėti atskleisti vienam kito unikalumą. Jau sulaukėme įkvepiančių atsiliepimų, kaip vien perskaičiusios šią knygą poros pagerino savo santykių kokybę.
Kokios yra šiuolaikinės moterys? Dėl kokių priežasčių jos dažniausiai ateina į „Moters magijos mokyklą“?
Moterys domisi, kaip įprasminti savo gyvenimą, kurti nuostabius ilgalaikius santykius. Taip pat nori atrasti tikrąją save, suvokti savo poreikius, išgirsti sielą, tapti energingesnės, kūrybiškesnės.
Šiuolaikinės moterys labai aktyvios, kenčia dėl greitai lekiančio laiko. Moterys mokymuose supranta, kad laikas – iliuzija.
Šiuolaikinės moterys labai aktyvios, įsitraukia į vartotojišką kultūrą, kenčia dėl greitai lekiančio laiko. Moterys mokymuose supranta, kad laikas – iliuzija. Jį galime valdyti ne tik planuodamos, bet ir keisdamos emocinį nusiteikimą. Laikas susijęs ne su laikrodžiu, įsipareigojimais, grafiku. Jis susijęs su energijos pertekliumi, kurį gali savyje pažadinti žmogus.
Daug keliaujate po pasaulį. Kokios moterys kituose pasaulio kraštuose, o kokios – lietuvės?
Norai, svajonės ir problemos labai panašios. Europietės veiklios, o rytuose, Indijoje, – pasyvios, prisitaikančios. Indijoje vyrauja du archetipai: mergaitė arba motina. Į karjerą orientuotos moterys Indijoje yra retenybė. Jei esi mergaitė, priklausai nuo šeimos, o jei tapai motina – nuo savo vyro. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, moterys labiau orientuojasi į finansinę nepriklausomybę, todėl atsiranda kitas kraštutinumas: labai išvystyta asmenybė, daug egoizmo, norima dominuoti santykiuose, trūksta empatijos. Nuostabiausia yra subalansuoti aktyvumą ir pasyvumą.
Iš kur pati sėmėtės patirties to, ko mokote kitas moteris?
Mokytis medituoti, atskleisti kūrybiškumą, valdyti savo energiją bei dėmesį pradėjau nuo 14 metų. Vos po 4 metų sutikau savo didįjį Mokytoją, dabar jau ir mylimąjį bei kolegą Rimvydą. Tie kursai ir susitikimas su juo buvo mano transformacijos pradžia. Visus 12 metų vyko intensyvios dvasinės bei asmeninio augimo praktikos, kurios truko nuolat, galima sakyti 24 valandas per parą. Pastaruosius 10 metų nuolat keliauju, likimas mane vis suveda su išmintingais žmonėmis, kurie mielai dalijasi patirtimi. Kai tai tapo mano gyvenimo tikrove, pasijutau galinti pasidalyti žiniomis su kitais žmonėmis.
Galima pastebėti, kad moterys pavargusios, labai užsiėmusios. Kaip atsipalaiduoti ir nusiraminti?
Yra vienintelis būdas – atrasti ryšį su savimi. Kai pažįsti savo esmę, žinai, kas ir kodėl esi, tik tada realu sukurti harmoningą gyvenimą. Jei neskiri laiko išgirsti save, visada skubėsi, jausi nusivylimą, vyraus chaosas.
Grožio kultas, deja, visai neskatina moterų pastebėti ir puoselėti savo vidinio grožio. Ta, kuri bijo išeiti į gatvę be makiažo ar neapkenčia „neidealaus“ savo kūno, skleidžia pyktį, nepasitenkinimą savimi.
Jei neišmanai savo esmės, visada įtaką darys aplinkinių nuomonė, atsitiktinė informacija. Gyvenimo ašis turi būti ne santykiai ar veikla, bet ryšys su savimi. Tada atsiranda tikrasis įkvėpimas, naujų kūrybinių idėjų, energijos perteklius ir kartu palaiminga ramybė.
Kokias klaidas daro moterys, ieškodamos tikrojo savo gyvenimo tikslo?
Didžiausia klaida ieškoti jo išorėje (veikla, kiti žmonės, daiktai). Tikslų ieškojimas suteikia gyvenimui kryptį, tačiau nesukelia tikrojo pasitenkinimo. Laimės jausmą suteikia prasmė, o ne tikslai. Klaidinga manyti, kad visam gyvenimui reikia rasti vieną prasmę ar tikslą. Tai kinta, kai keičiamės patys. Dažnai žmonės prisiriša prie vienos prasmės, pavyzdžiui, vaikų. Tačiau pažįstu mažai moterų, kurių gyvenimą viena prasmė padarė visavertį. Reikia bent kas trejus metus paklausti, ar prasmingas toks gyvenimo būdas, santykiai, veikla. Jei ne, tada metas kažką keisti arba rasti naujų prasmių toms pačioms gyvenimo aplinkybėms.
Kaip vertinate šiuolaikinį moters grožio kultą?
Didžiausia jo skriauda – tai auganti moterų nemeilė sau, kai jos išsižada savo unikalumo, kad būtų panašios į idealus. Dirbtinis grožis labiau šiurpina, nei žavi... Bandydamos iš savęs sukurti šabloną, praranda gyvybingumą ir jaunatviškumą. Gal tokios moterys ir traukia vyrus seksualiai, bet nebūtinai žavi ar sukelia meilės jausmus. Tikrasis grožis yra, kai moteris, remdamasi vidine jėga, išreiškia save išoriškai. Ji švyti, skleidžia jaunatviškumą, gerumą. Net jei moteris pasipuošia prabangiausia suknele, aksesuarais, plastikos chirurgų pagalba pakeičia kūno formas, tai nepadės spinduliuoti vidinio grožio. Ta, kuri bijo išeiti į gatvę be makiažo ar neapkenčia „neidealaus“ savo kūno, skleidžia pyktį, nepasitenkinimą savimi. Grožio kultas, deja, visai neskatina moterų pastebėti ir puoselėti savo vidinio grožio.
Sakykite, iš kur semiatės įkvėpimo, jėgų sunkiomis akimirkomis?
Pirmiausia semiuosi iš savęs. Esu sau rojaus sodas, geriausias eliksyras bet kokioms žaizdoms gydyti. Jei patiriu sunkumų, kreipiuosi į savo vidų. Visada randu tiksliausią atsakymą, patarimą. Į sudėtingą situaciją žiūriu taip: pati sąmoningai ar nesąmoningai atėjau iki tokios situacijos. Be to, likimas man padovanojo visada palaikantį gyvenimo draugą, sielos bičiulį, mylimąjį. Didelis įkvėpimas – dvasiniai mokytojai, sielos draugai, šventumo pripildytos vietovės, muzikos grožis ir visada harmoninga gamta.
Jei reikėtų duoti tris patarimus moterims, kad jos jaustųsi geriau, kokie jie būtų?
Pirmas. Stenkitės pažinti save, tada tikrai atrasite ne tik savo giliausius norus, bet ir realizacijos galimybių, nuostabių savo savybių, talentų bei tikrąjį pasitenkinimą.
Antras. Padėkite savo kūnui tapti sveikam, lengvam, kupinam gyvybinės energijos. Tai išvaduos iš žalingų priklausomybių ir suteiks gerokai daugiau teigiamų emocijų.
Trečias. Įsileiskite į savo gyvenimą įvairovės: pojūčių, bendravimo, veiklos, pomėgių, saviraiškos. Tai suteiks daug gilesnį savirealizacijos, džiaugsmo jausmą būtent moteriai.