Andrius Tapinas sukritikavo M.A.M.A apdovanojimus: „Po tūso nors ir tvanas?“

Andrius Tapinas ir M.A.M.A apdovanojimų akimirkos / G.Skaraitienės ir M.Repečkos nuotr.
Andrius Tapinas ir M.A.M.A apdovanojimų akimirkos / G.Skaraitienės ir M.Repečkos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-03-28 12:08
AA

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje įvykę muzikos apdovanojimai M.A.M.A sulaukė didelio susidomėjimo – ir ne tik dėl to, kam buvo išdalintos statulėlės. Pasibaigus ceremonijai socialiniuose tinkluose pradėjo kilti diskusijos, ar toks renginys karantino metu iš viso turėjo teisę būti organizuojamas. Šiuo klausimu pasisakė ir žurnalistas, „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas, negailėjęs aštrios kritikos tiek renginio organizatoriams, tiek jį transliavusiai televizijai.

Andriaus Tapino įrašas feisbuke:

„Keli pastebėjimai po pirmosios pasipiktinimo MAMA bangos. „Kaip neatsakinga buvo dalyvauti tokiame renginyje?“ – nuo kada iš socialinių tinklų žvaigždučių, influencerių ir gavusių progą paspindėti eteryje (ak, kaip gera vėl pajusti po kojomis raudoną kilimą) šou biznio prisiplakėlių a la Vaitulionis, kuris vieną dieną piktinasi žmonėmis prie eglučių, o kitą iki pažaliavimo gina savo MAMA chebrytę, jūs tikitės socialinio atsakingumo?

Šita šutvelė yra atsakinga tik tada, kai tai yra madinga ir jiems apsimoka. Ir tas viešas bruzdesys jų visai nejaudina, kaip nejaudina ir galimos šito renginio pasekmės visuomenei. Norėjo tūso, pasidarė tūsą ir po tūso nors ir tvanas. „Čia filmavimas“ – mekena jie. B...s tašėj čia su raudonais kilimais, glamonėmis užkulisiuose ir lakstymu būriais po sceną žiūrimiausiu eterio laiku, o ne filmavimas.

Vienintelis, kas juos jaudina – tai reklaminiai kontraktai ir pinigai. Man iki šiol keista, kad kažkoks prekės ženklas nori sietis su nuomonę pardavinėjančiais, jokių principų neturinčiais, tik apie save galvojančiais hipokritais – šūdinfluenceriais vien dėl to, kad jie turi 60 ar 70 tūkstančių sekėjų.

Bet su šita šutve viskas aišku. Kita kalba – atsakingiausia televizija TV3, apie kurios vaidmenį net bijoma užsiminti, nes niekas nenori susipykti su drambliu rinkoje.

Puikiai žinojote, kokia bus reakcija, kai toks renginys pasirodys kitą dieną po premjerės ir ministro maldavimų būti sąmoningiems ir pilietiškiems.

Pati TV3 apie save kalba taip – siekiame skatinti pilietiškumą ir ugdyti šeimos vertybes, suvokiame televizijos poveikį visuomenei, todėl į šį verslą žiūrime atsakingai. Socialinė atsakomybė yra būdas užtikrinti darnų verslo plėtojimą.

Po šeštadienio galiu pasakyti – melas, melas ir dar kartą melas. Imdamiesi MAMA, tiesdami raudonus kilimus ir paleisdami nuo grandinių maivytis ir bučiuotis mūsų šou biznio planktoną, jūs puikiai žinojote, ką darote. Jūs puikiai žinojote, kokia bus reakcija, kai toks renginys pasirodys kitą dieną po premjerės ir ministro maldavimų būti sąmoningiems ir pilietiškiems.

Jūs puikiai žinojot ir suvokdami televizijos poveikį padarėt nusikaltimą prieš visuomenę. Ne, už jį nebūsit nubausti, bet pasekmės bus labai rimtos – nes žiūrimiausiu eterio laiku suerzintiems ir pavargusiems žmonėms jūs paskelbėt du dalykus – yra lygūs ir yra lygesni už kitus.

Dėl savo reitingų paaukojot visas bendras valdžios ir visuomenės pastangas įtikinti žmones sąmoningai laikytis įstatymus. Nes dabar į bet kokį raginimą pakentėti ir išvengti bruzdesių bus atsakyta – o MAMA matėt, jiems tai galima.

Andrius Tapinas / Gretos Skaraitienės nuotr.

Prieš kelias dienas rašiau, kad tokie skysti pusiniai valdžios mėginimai kažką sustabdyti ir apriboti neatsižvelgiant į visuomenės nuotaikas, greičiausiai bus neefektyvūs. Po MAMA efekto, po dešimčių tūkstančių automobilių užkimšusių kelius išvažiuojant iš Vilniaus (kiek žmonių šeštadienį važiavo į kitas savivaldybes dirbti ar turi ten nekilnojamojo turto, net smagu) galiu konstatuoti visišką fiasko.

Vedama reitingų karalių ir šou biznio žvaigždžių mes palengva tampame gauja, kur kiekvienas už save, o po to jau tegu ir tvanas.

Ir tada belieka du keliai – arba valdžia imasi ryžtingų, nepopuliarių, bet veiksmingų tikro lockdowno priemonių, dėl kurių cypsim visi, bet bent jau žinosim, kas dėl to kaltas. Arba paleidžiam viską savieigai ir darom, ką norim, nes je suis TV3 ir man viskas p*.“

TV3 televizijos vadovė: „Teigti, kad tai renginys – negalima“

Žmonės.lt susisiekus su TV3 televizijos vadove Laura Blaževičiūte ir pasiteiravus apie televizijai išsakytą kritiką, ji teigė jokio kriminalo čia nematanti, o kritikų atsiranda visada.

„Visi laisvi kritikuoti pagal savo sąžinę. Tuo tarpu aš pati tikiu, kad orgnizatoriai ėmėsi visų reikalingų priemonių saugumo užtikrinimui. Keisčiausia, kai komentuoja žmonės, kurie ten nebuvo ir nematė realios situacijos, tačiau organizatoriai, stengdamiesi užtikrinti saugumą, pakviesti visų žvaigždžių negalėjo. Tad, manau, dabar garsiausiai kalba tie, kurie paprastai būdavo vieni pagrindinių šių apdovanojimų svečių“, – sakė L.Blaževičiūtė.

Laura Blaževičiūtė ir Inga Jankauskaitė / Teodoro Biliūno nuotr.

Karantino metu renginiai yra uždrausti, tad kaip nutiko, jog šis renginys tapo tokiu išskirtiniu, jog jam padaryta išimtis?

„Teigti, kad tai buvo renginys – negalima ir tai yra tik išvedžiojimai. Nebuvo jokių muzikinių numerių, tai buvo kaip laidos filmavimas“, – teigė pašnekovė.

Laikyti M.A.M.A ceremonijos renginiu ji sakė niekaip negalinti, nes muzikiniai pasirodymai nevyko, o tai, ką žiūrovai matė ekrane – tėra geras organizatorių darbas, sukūręs masinio koncertinio renginio iliuziją.

„Aš, kaip televizijos vadovė, didžiuojuosi matydama, kaip organizatoriai suvaldė virtualiąją renginio dalį suliedami ją su tiesiogine transliacija – juk gyvai arenoje nebuvo atliktas nė vienas kūrinys. Tai, ką matė žiūrovai, viskas buvo paruošta iš anksto.

Gyvai vyko tik nominacijų įteikimai, o muzikiniai pasirodymai nevyko – žiūrovai, matydami galutinį vaizdą, galėjo pagalvoti, kad jis tikras, vykstantis tiesioginės transliacijos metu. Tai yra naujos kartos, naujo lygio televizija. Ši magija ir sukūrė tą gyvumo, masiškumo jausmą“, – Žmonės.lt teigė L.Blaževičiūtė.

Socialiniai tinklai – ūžia

Andrius Tapinas – ne vienintelis, kuriam užkliuvo šie apdovanojimai. Po ceremonijos socialiniuose tinkluose prasidėjo diskusijos, žmonės reiškė nepasitenkinimą, kad negali susitikti su tėvais, o štai masiniame renginyje dalyvavusieji galėjo būriais vaikščioti ir bendrauti nevaržomi.

Žinomų žmonių įrašai feisbuke:

Žmonės.lt primena, kad šeštadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko 10-oji Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A ceremonija. 

Ceremonija vyko be įprastos gausios žiūrovų auditorijos: arenoje pasirodė nominantai, apdovanojimų teikėjai ir muzikinius pasirodymus paruošę atlikėjai.

„Laikomės saugumo reikalavimų, ir visus į areną atvykstančius atlikėjus, nominantus, teikėjus bei dirbančius komandos narius testavome“, – prieš renginį tikino šventės organizatoriai.

Vis dėlto po kilusių kalbų sureagavo ir Lietuvos policija – pradėjo aplinkybių tyrimą.

„Dėl vakar Kaune, Žalgirio arenoje vykusio M.A.M.A apdovanojimų renginio Kauno policija pradėjo aplinkybių tikslinimą. Visa surinkta medžiaga bus įvertinta ir priimti sprendimai. Ačiū visiems už pilietiškumą“, – pranešė Lietuvos policija, sulaukusi ne vieno nusiskundimo dėl šio renginio organizavimo.

Dešimtieji M.A.M.A muzikos apdovanojimai (136 nuotr.)
+130
Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A 2020 svečiai (103 nuotr.)
+97