Ant „Vogue“ viršelio – Olena Zelenska: apie santuoką ir baisiausią laiką jos gyvenime

Volodymyras Zelenskis ir Olena Zelenska / „Scanpix“ nuotr. ir žurnalo „Vogue“ viršelis
Šaltinis: Žmonės
AA

Rusijos karas Ukrainoje tęsiasi jau šeštą mėnesį. Šis laikotarpis kiekvienam ukrainiečiui – beprotiškai sunkus: daugybė jų, kovodami už laisvę, neteko gyvybės, artimųjų, sveikatos, galiausiai – namų. Vis tik šalis nepaliauja gintis nuo užpuolikų, o savo tautiečius drąsiai į priekį veda pirmoji šalies pora – Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir jo žmona Olena Zelenska. Kartu su vyru ji tapo specialaus internetinio „Vogue“ numerio heroje, kuriame pripažino, kad išlikti stipriems karo akivaizdoje – be galo sunku.

Besitęsiant karui Ukrainoje, žurnalas „Vogue“ paruošė ypatingą skaitmeninį numerį. Jo viršelyje – pirmoji Ukrainos ponia Olena Zelenska – itin svarbi veikėja kovoje prieš Rusijos agresiją, diplomatė, daug ir garsiai kalbanti apie emocinius ir fizinius karo padarinius ukrainiečiams. Moteris įamžinta sėdinti ant marmurinių laiptų „griežtai saugomame“ prezidento rūmų komplekse Kijeve, Ukrainoje.

O.Zelenską fotografo žymioji Annie Leibovitz, o žurnalistė Rachel Donadio paruošė interviu, kuriame – atviras pirmosios šalies ponios pasakojimas apie santuoką su Ukrainos prezidentu, Rusijos inicijuoto karo padarinius jos šaliai, šeimai ir pačios vaidmenį nuožmios kovos akivaizdoje. Interviu bus išspausdintas ir spalio mėnesio žurnale.

„Tai buvo patys baisiausi mėnesiai mano ir kiekvieno ukrainiečio gyvenime, – pripažino ji. – Atvirai kalbant, nemanau, kad kas nors suvokia, kaip mums sekėsi tvarkytis emociškai“.

Vis tik O.Zelenska pabrėžė tikinti, kad Ukraina galiausiai laimės prieš Rusiją.

„Mes laukiame pergalės. Neabejojame, kad nugalėsime. Ir tai mus palaiko“, – sakė ji.

Skaitmeniniam „Vogue“ numeriui O.Zelenska taip pat fotografavosi tarp Ukrainos kariškių Antonovo oro uoste. Šiuo kadru siekta išryškinti tūkstančių Ukrainos moterų įsitraukimą į karą ir kovas fronto linijose.

Pačios O.Zelenskos vaidmuo ryškiausias diplomatiniuose reikaluose. Tai byloja ir praėjusios savaitės vizitas Vašingtone, kur ji susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu, pirmąja ponia Jill Biden ir valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

Interviu O.Zelenska daug pasakojo apie savo ir jos vyro, Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, ryšį, kurį atspindėjo įtaigūs Annie Leibovitz kadrai, sulaukę gausybės internautų reakcijų.

Vienoje iš nuotraukų pora pozuoja prie medinio stalo, o kitame kadre Ukrainos prezidentas prie savęs glaudžia žmoną, stipriai ją apkabinęs.

Pirmoji ponia „Vogue“ fotosesijai pasipuošė ukrainiečių dizainerių, tokių kaip „Bettter“, „Six“, „Hvoya“, „The Coat“, „Kachorovska“ ir „Poustovit“ drabužiais. V.Zelenskis vilkėjo žymiuosius žalius marškinėlius.

O.Zelenska atskleidė, kad pirmosios ponios pareigos tiek prieš karą, tiek nuo jo pradžios vasario mėnesį verčia justi didžiulį spaudimą, kurio ji, tiesa, niekada nenorėjo. Moteris neslėpė – ji netroško, kad jos vyras kandidatuotų į prezidentus, nes numanė, kad tokiu atveju jų gyvenimas stipriai keistųsi.

„Gerbiau jo pasirinkimą ir supratau, kad tai jam yra svarbus žingsnis. Kartu jaučiau, kad mano ir mano šeimos gyvenimas pasikeistų gana radikaliai. Pokyčiai būtų ilgalaikiai ir gana sudėtingi“, – dalijosi ji.

V.Zelenskiui laimėjus rinkimus, Olena taip pat atsidūrė dėmesio centre. Tai jai buvo gana sunku, nes jai labiau patiko būti „užkulisiuose“. Moteris suprato, kad prisiimti naujas pareigas teks ne tik jos vyrui, bet ir jai: „Žinojau, kad manęs laukia daug darbo ir buvau teisi“.

Vis tik niekas negalėjo jos paruošti Rusijos invazijai į šalį ir „atsakomybės naštai“, kurią ji jaučia nuo pat karo pradžios.

„Gyvenome laimingą gyvenimą ir niekada nemanėme, kad taip nutiks, – sakė ji, kartu pripažindama, kad jaučiasi izoliuota, nes negali laisvai lankytis ten, kur nori. – Tai sunki užduotis, nes nuolat jauti šią atsakomybės naštą.“

Prabilusi apie karo poveikį savo šeimai ponia Zelenska pripažino nežinanti, kaip būtų ištvėrusi šį periodą, jei būtų buvusi atskirta nuo poros vaikų – aštuoniolikmetės Aleksandros ir devynmečio Kyrylo.

„Net nežinau, kaip būčiau išgyvenusi šiuos mėnesius, jei būtume buvę atskirai, – sakė ji, pripažindama, kad ypač sunku buvo jos vyrui, kuris dėl saugumo priežasčių negalėjo matytis su vaikais. – Jam šiuo atžvilgiu daug sunkiau. Jis kenčia. Taip pat kenčia ir mano vaikai, nes jie negali matytis.“

Ukrainos prezidentas taip pat išryškino vaidmens, kurį jo žmona atlieka nuo karo pradžios, svarbą. „Vogue“ jis sakė: „Moterims ir vaikams mano žmona, būdama čia, rodo pavyzdį. Manau, kad ji atlieka labai svarbų vaidmenį Ukrainai, mūsų šeimoms ir mūsų moterims.“

V.Zelenskis pridūrė: „Žinoma, ji yra mano meilė. Bet ji yra mano didžiausia draugė. Olena tikrai yra mano geriausia draugė. Ji taip pat yra patriotė ir labai myli Ukrainą. Tai tiesa. Ir ji yra puiki motina.“

Fotogalerija:

Olena Zelenska (13 nuotr.)
+7
O.Zelenska vieši Jungtinėse Valstijose (11 nuotr.)
+5
Olenos Zelenskos susitikimas su JAV pirmąja pora (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau