Antakių linija – klaidų daryti negalima?

Elizabeth Grace, „H&M“ / Vida Press nuotr.
Elizabeth Grace, „H&M“ / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Antakiai yra tarsi veido rėmai. Mažytis krustelėjimas jais ar jų kilstelėjimas keičia veido išraišką. Kaip tinkamai parinkti paveikslo rėmai gali pabrėžti net vaikiškos teplionės grožį, o prasti – sumenkinti net garsaus menininko šedevrą, taip ir antakiai gali paryškinti ar sudarkyti veido bruožus. Jie svarbesni, nei ryškiai dažytos lūpos ar idealiai parinktas makiažo pagrindas.

Tiesa, antakių mados, kaip ir visi grožio standartai, keitėsi – renesanso damos juos nuskusdavo, devintojo dešimtmečio „Playboy“ modeliai išpešiodavo ir palikdavo „plonyčius siūlelius“. Ir jas mėgdžiojo daugybė merginų. Kai kurios dabar labai gailisi, kad pasidavė tai madai, kadangi būna, jog pešiojamų antakių svogūnėliai pažeidžiami ir plaukeliai daugiau nebeatauga.

O įnoringoji mada greitai keičiasi ir lyg tyčia jaunos podiumų gražuolės dabar demonstruoja natūraliai vešlius antakius. Grožio industrija siūlo gana efektyvų, bet skausmingą sprendimą – permanentinį makiažą.

Tačiau protingiausia būtų leisti antakiams augti natūralia forma, išpešant tik pačius neklusniausius ir tikrai ne vietoje išdygusius plaukelius. O mados kaprizų paisyti galima ryškinant antakių liniją antakių pieštukais, specialiu tušu ar šešėliais – priklauso nuo to, kokį efektą norime sukurti: norint pabrėžti kiekvieną vešlių antakių plaukelį tiks specialus tušas antakiams, šešėliai padės sukurti vešlumo įspūdį, o tradicinis pieštukas – pabrėžti antakio linkį.

Dažant antakius namuose labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą detalių, kad veidas neatrodytų nustebęs, piktas, naivus... Nes būtent antakiai išduoda emocijas.

1. Nepešiokite antakių pačios. Daug moterų norėdamos sutaupyti ar būdamos įsitikinusios, kad antakių korekcija yra paprasta procedūra, nusiperka pincetą, dažų ir gražinasi namie. Tačiau savo veido net ir prieš veidrodį negalime apžiūrėti taip gerai, kaip specialistė. Keli netaisyklingai išpešti plaukeliai – ir klaida akivaizdžiai pastebima.

Dažnai moterys suklysta norėdamos idealiai suvienodinti abiejų antakių formą pamiršusios, kad visų žmonių veidai yra kiek asimetriški.

Jei nenorite ar negalite dažnai lankytis grožio salone, bent jau vieną kartą patikėkite šią procedūrą profesionalei – jis suformuos antakių formą, o jums beliks ją palaikyti išpešant ataugusius plaukelius. Specialistę irgi rinkitės atsakingai – pasitarkite su draugėmis. Jei jų antakiai atrodo nepriekaištingai – prašykite kontakto.

2. Nebijokite spalvų. Rudi, pilki atspalviai šviesiaplaukėms daug labiau tinka nei tradicinė juoda spalva. Veidas atrodo švelnesnis ir ne toks griežtas. Tamsiaplaukės gali irgi išbandyti kitas spalvas. Paryškinkite antakių liniją kokios nors spalvos šešėliais, o plaukelius dažykite specialiu tušu.

3. Atkartokite natūralią formą. Net jei nesate patenkinta savo antakių linkiu, nesistenkite jo smarkiai keisti – atrodysite nenatūraliai. Jei antakiai labai reti, ryškinkite juos šešėliu. Kuo didesnės akys – tuo vešlesni antakiai tinka. Nesistenkite antakių suapvalinti ar ištiesinti. Pirmuoju atveju atrodysite nustebusi, antruoju – pikta.

4. Pamirškite „siūliukus“. Jie niekam netinka, yra nemadingi ir, tikėkimės, niekada į madą nesugrįš! Mažos akys atrodys dar mažesnės, didelės – neproporcingai, o jūs pati – tarsi laiko mašina atkeliavusi iš devintojo dešimtmečio erotinio kalendoriaus.

5. Naudokite žirklutes. Plaukelius pešti rekomenduojama jų augimo kryptimi, nes taip mažesnė tikimybė pažeisti plauko svogūnėlį. Tačiau pešiojimas yra rizikingas ir dėl įvairių infekcijų tikimybės. Galbūt pakaks paprasčiausiai nukirpti ne vietoje styrančius plaukelius?

Grožio salone stebėkite, kaip dirba kosmetologė. Ji turi naudoti sterilius įrankius ir juos išpakuoti jums matant.

Pasigrožėkime, kaip paryškinti antakius siūlo vizažistai šiandien.