Antro „Pabandom iš naujo!“ pusfinalio komisijoje – „Eurovizijos“ laimėtojas Duncanas Laurence'as

Duncanas Laurence'as / LRT nuotr.
Duncanas Laurence'as / LRT nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-02-07 10:43
AA

Šeštadienį laukia antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ pusfinalis, kurio pabaigoje paaiškės galutinis konkurso finalo dalyvių sąstatas. Pusfinalio komisijos narių gretas papildys ypatingas svečias iš Nyderlandų – didžiosios 2019-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojas Duncanas Laurence'as.

D.Laurence'as ne tik vertins antrojo pusfinalio dalyvių pasirodymus, bet ir pats žiūrovams dovanos dainą.

Šeštadienį dėl penkių kelialapių į finalą varžysis Paulina Paukštaitytė, Agnė, Matt Len, Luknė, Monika Linkytė, Gebrasy, Moon Bee, Beatrich, Mario Junes ir „Antikvariniai kašpirovskio dantys“. Atrankų finale, vyksiančiame vasario 18 d., iš viso susitiks 10 dalyvių.

Kartu su D.Laurence‘u dalyvių pasirodymus komentuos ir vertins grupės „The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius, praėjusių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Liu, dainų autorė ir atlikėja Ieva Narkutė bei R.Zilnys.

Monika Liu „Eurovizijos“ dainų konkurse / D.Umbraso nuotr.

Siekiant, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, žiūrovai komisijos balsus pamatys tik laidos pabaigoje. Komisija stebės pasirodymus ir juos vertins atskiroje patalpoje, o apibendrintus pastebėjimus pateiks tik laidos pabaigoje. Televizijos žiūrovų ir komisijos balsai bus skiriami lygiomis proporcijomis.

Ir šiais metais asociacija LATGA dainos nugalėtojos autoriui skirs 5 tūkst. eurų dydžio piniginį prizą.

„Eurovizijos“ konkurse, kuris vyks gegužės 9–13 dienomis, susirungs atlikėjai iš 37 šalių. Nors 2022 m. dainų konkursą nugalėjo Ukrainos atstovai „Kalush Orchestra“, dėl šalyje vykstančio karo gegužę Lietuvos atstovas vyks į Jungtinę Karalystę, Liverpulį.

Nyderlandų atstovas Duncanas Laurence'as / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Balsuoti už labiausiai patikusią dainą žiūrovai galės skambindami tik iš mobiliojo telefono numerio arba siųsdami trumpąsias žinutes. Iš vieno mobiliojo telefono numerio per vakarą bus galima atiduoti daugiausia 5 balsus. Žiūrovų balsavimo rezultatai taip pat bus skelbiami tik laidos pabaigoje. Žiūrovų balsavimą per visas nacionalinės atrankos laidų transliacijas stebi nepriklausomi stebėtojai – audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Antrasis „Pabandom iš naujo!“ pusfinalis per LRT – vasario 11 d., šeštadienį, 21 val.