Apie fizinį ir seksualinį Šarūno Barto smurtą prakalbo ir dailininkė Paulė Bocullaitė

Šarūnas Bartas ir jį priekabiavimu kaltinančios Julija Steponaitytė ir Paulė Bocullaitė / Žmonės.lt montažas
Šarūnas Bartas ir jį priekabiavimu kaltinančios Julija Steponaitytė ir Paulė Bocullaitė / Žmonės.lt montažas
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-13 10:43
AA

Lapkričio 10-ąją Lietuvos kino pasaulį sukrėtė skandalas, kuomet aktorė Julija Steponaitytė pasidalino patirtimi, kai prieš penkerius metus buvo užpulta vienu geriausių Lietuvos režisierių laikomo Šarūno Barto.

„Prieš penkerius metus iš kino režisieriaus Šarūno Barto patyriau seksualinį smurtą. Prabėgo penkeri metai, bet visa tai mane persekioja iki šio vakaro, kai rašau šį įrašą. Laikiau tai paslaptyje, nes maniau, kad tai neegzistuos, jei niekas nežinos. Bet tai netiesa. Atėjo metas mums nutraukti tylą ir liautis apsimetinėjus, kad tai neegzistuoja. Prašau, neleiskime tam pasikartoti“, – feisbuke rašė Julija.

Dabar Š. Barto reputacijai suduotas dar vienas smūgis: apie fizinį ir seksualinį smurtą prabilo ir dailininkė Paulė Bocullaitė. Garso įrašu su merginos prisipažinimu pasidalino nanook.lt. Paulė iš karto kreipėsi į policiją ir nuolat kalbėjo apie savo patirtį artimiems žmonėms.

Dailininkė pasakoja, kad ją pakvietė į aktorių atrankas, po kurių ji gavo vaidmenį. Tuomet režisierius ją vedėsi į restoranus, kavines. Tokių susitikimui atsisakiusiai merginai galiausiai buvo pasiūlyta filmo dailininkės pozicija.

Paulė Bocullaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Jai su režisieriumi teko daug dirbti jo asmeninėje sodyboje, tapusioje pagrindine filmo lokacija. Kurį laiką, pasak merginos, režisierius elgėsi tinkamai ir leido jai priprasti prie minties, kad tai – darbiniai santykiai, o galiausiai vieną vakarą pradėjo prie jos priekabiauti. Merginai iš Vilniaus pakvietus savo tuometinį vaikiną, režisierius supyko, į ją mėtė tokius daiktus kaip suoliuką, televizorių, ją neblaivus vijosi automobiliu.

Paulė Bocullaitė išsikvietė pareigūnus, kuriems iš karto surašė pareiškimą, tačiau ir iš jų sulaukė tam tikrų patyčių. Moteris teigia, kad Š. Bartas turėjo „atidirbtą metodiką“ ir manipuliavo aplinkiniais, siekdamas savo.

Visą įrašą galite paklausyti čia.

Vanessa Paradis Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ filmavimo aikštelėje / Organizatorių nuotr.