Apie M.Stonkaus vairavimą išgėrus pasisakė „Digiklasė“: „Nekartokite Manto klaidos“

Mantas Stonkus
Mantas Stonkus
Šaltinis: Žmonės
2021-11-11 11:28
AA

Prieš Vėlinių savaitgalį neblaivus vairavęs aktorius, komikas ir nuomonės formuotojas Mantas Stonkus sulaukė dar vieno atsako. Savo poziciją dabar išreiškė švietimo startuolis „Digiklasė", kurio vienas iš įkūrėjų yra būtent M.Stonkus. Virtuali mokykla dėl neatsakingo aktoriaus poelgio taip pat gavo daug neigiamų komentarų.

Po to, kai Mantas Stonkus prie vairo buvo pričiuptas neblaivus, neigiami komentarai pasipylė ir švietimo startuolio „Digiklasė“ adresu. 2020-aisiais aktorius buvo pristatomas kaip vienas iš šios virtualios mokyklos įkūrėjų.

„Nesutinku, kad Lietuvos vaikai mokytųsi iš tokio apgailėtino mokyklos įkūrėjo pavyzdžio“, – po incidento rašė viena nusivylusi internautė.

Ketvirtadienį apie tai pasisakė ir patys „Digiklasės“ atstovai.

Mantas Stonkus / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Dėl Manto Stonkaus situacijos. Sulaukėme daug neigiamų atsiliepimų, komentarų bei replikų dėl mūsų komandos nario Manto Stonkaus poelgio. Norime tvirtai pareikšti, kad nors ir šis žmogus stipriai prisidėjo prie to, kur šiuo metu yra „Digiklasė“, tačiau mes VISIŠKAI NEPALAIKOME ir NETOLERUOJAME tokio elgesio.

Vienas svarbiausių dalykų, kurį norime akcentuoti – Manto rolė mūsų įmonėje. Mantas Stonkus pirmasis patikėjo „Digiklasės“ projekto idėja, todėl jo idėjų, plataus pažinčių rato ir didelės auditorijos pagalba mums pavyko greitai ir efektyviai populiarinti pirmąją Europoje grupinio mokymosi platformą, kuri prieinamą papildomą ugdymą suteikė jau daugiau nei 4,5 tūkst. moksleivių iš visos Lietuvos.

Šiuo metu Mantas yra atsitraukęs nuo aktyvios veiklos „Digiklasėje“ ir yra ankstyvojo investuotojo pozicijoje.

Tikrai žinome, jog Mantas nuo pat pradžių projektu susidomėjo ne dėl honorarų, o dėl sprendimo, kuris gali pasitarnauti daugeliui moksleivių. Tokiu būdu mums pavyko kokybišką mokymąsi pirmą kartą Lietuvoje padaryti pasiekiamu praktiškai visoms šeimoms.

Svarbiausia, norime pabrėžti, kad Mantas Stonkus NIEKAIP NĖRA SUSIJĘS SU UGDYMU IR AKADEMINIU TURINIU „Digiklasėje“. Už ugdymo procesus ir švietimo turinį „Digiklasėje“ tiesiogiai yra atsakingas įmonės vadovas ir švietimo vadovas.

Tikimės, kad suprasite. Naudodamiesi galimybe, norime paskatinti nekartoti Manto Stonkaus padarytos klaidos“, – rašoma „Digiklasės“ paskyroje feisbuke.

Žmonės.lt primena, kad praėjusią savaitę sporto aprangos prekių parduotuvių tinklas „Sportland“ su M.Stonkumi nutraukė bendradarbiavimą dėl neatsakingo jo elgesio prie vairo.

„Įvertinome situaciją ir šiuo metu bendradarbiavimą sustabdėme, nes tai nesutampa su įmonės vertybėmis“, – portalui Žmonės.lt sakė parduotuvių tinklo direktorius Juras Vėželis. 

Jis užsiminė, kad tai nereiškia, jog ateityje su M.Stonkumi nebedirbs.

„Bendradarbiavimą sustabdėme neribotam laikui, tad dėl tolimesnių savo veiksmų spręsime ateityje“, – pridūrė parduotuvių tinklo direktorius.

J.Vėželis pabrėžė, kad sprendimas sustabdyti bendradarbiavimą buvo apgalvotas, aptartas ir su pačiu M.Stonkumi.

„Be jokios abejonės, ir su pačiu Mantu Stonkumi šia tema bendravome, tad apie savo sprendimą jam pranešėme. Manau, kad, esant tokioje situacijoje, toks veiksmas yra labai natūralus“, – portalui Žmonės.lt aiškino J.Vėželis.

Už automobilio vairo neblaivus sėdęs Mantas Stonkus policijai įkliuvo spalio pabaigoje.

15min susisiekus su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstove Asta Šuminiene, ji nenurodė, kad pagautas žmogus yra Mantas Stonkus, tačiau paminėjo, kad vyras, vairavęs automobilį „Suzuki“, spalio 29-ąją 22.40 val. buvo sustabdytas Zarasų rajone, Dusetų miestelyje. Jam nustatytas 1,67 prom. girtumas. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 
Apie tai aktorius vėliau pats prisipažino socialiniame tinkle „Facebook“.
Mantas Stonkus / Pauliaus Peleckio nuotr.
„Artimiausi žmonės situaciją jau žino, o dabar noriu, kad sužinotumėt ir jūs, bet iš manęs paties.
 
Savaitgalį padariau taip, kaip niekada gyvenime negalvojau, kad darysiu – būdamas draugų sodyboj girtas sėdau už automobilio vairo.
 
Jokios lengvinančios ir mane teisinančios aplinkybės nėra svarbios, nes pats visada atvirai smerkiau besielgiančius panašiai ir buvau įsitikinęs, kad man taip neatsitiks.
 
Klydau.
 
Suprantu, kad vairuodamas girtas ne tik sukėliau riziką nukentėt niekuo dėtiems žmonėms, bet ir sugadinau gero tėvo ir vyro įsivaizdavimą savo šeimos nariams.
 
Priisimsiu visą pagal rašytus ir nerašytus įstatymus man priklausančią atsakomybę.
 
Labai atsiprašau žmonių, kurie mane gerbė ir manim tikėjo. Aš jus nuvyliau“, – rašė M.Stonkus.