Apie „negyvo“ maisto žalą
Kalbininkai iškart pataisytų, kad „gyvas“ yra žalias, termiškai neapdorotas (nevirtas, nekeptas) maistas. Iš tiesų negali būti gyvo ar mirusio maisto. Tačiau sakydami „gyvas“ nedaug suklysime.
Maistas – pagrindinis energijos šaltinis. Anot bioenergetiko Jono Algimanto Dainausko, kiekvienas augalas (vaisius, daržovė, grūdas ir kt.) ląstelėse turi sukaupęs energijos iš gamtos, kurią indai vadina prana, o kinai či. J.A.Dainausko teigimu, netinkamai ruošiamas, pavyzdžiui, šildomas arba kepamas mikrobangų krosnelėje, maistas netenka bioenerginio potencialo, t. y. energine prasme tampa „negyvas“, nenatūralus. Pakinta ne tik jo maistinė, bet ir bioenerginė vertė.
Anot kai kurių užsienio tyrėjų, mikrobangų krosnelėje ruoštas ar šildytas maistas organizmą pamažu nuodija, nes jame kaupiasi toksinės ir kitos nuodingosios medžiagos. Seniai nustatyta, kad, pavyzdžiui, maistą šildant mikrobangų krosnelėje, suyra ir pasikeičia baltymų struktūra, prarandama daug vitaminų, ypač B grupės. Bioenergetiko J. A. Dainausko tikinimu, maistas tokiu būdu tarsi apšvitinamas. Pažeidimai vyksta mikroląsteliniame, molekuliniame lygyje. Be to, mikrobangų krosnelė, be elektromagnetinių bangų, net 2 metrų spinduliu skleidžia ir neigiamos energijos bangas. Ne tik maistas, bet ir žmogus, stovintis šalia veikiančios mikrobangų krosnelės, praranda nemažai gyvybinės energijos. Taigi mikrobangų krosnelėje ruoštas valgis organizmui tampa svetimkūniu, provokuojančiu neigiamus procesus. Ne veltui kai kuriose išsivysčiusiose Europos šalyse mikrobangų krosnelių gamyba jau seniai uždrausta.
Rafinuotas – nesveika
Natūropatai pataria valgyti kuo natūralesnį, neperdirbtą maistą. Anot natūropato M. Tombako, rafinuoti, t. y. perdirbti, išvalyti produktai (cukrus, aukščiausios rūšies miltai, krakmolas, balta duona, saldumynai, kakava ir kt.) organizmui taip pat daro meškos paslaugą. Ypač organizmui kenkia riebaluose keptas maistas, nes aukštoje temperatūroje susidaro kancerogeninių medžiagų. Taigi jei norite išsaugoti sveikatą ir gražią figūrą, kasdien didžiąją jūsų valgiaraščio dalį turėtų sudaryti vadinamasis gyvas, neperdirbtas, t. y. nerafinuotas maistas: šviežios daržovės, vaisiai, jų salotos, šviežiai spaustos sultys, šviežia varškė, sūris, įvairios sėklos ir kt. Baltą duoną keiskite bemiele, rupių miltų ir pan.
Dėmesio!
„Gyvas“ – tai toks šviežias, ką tik pagamintas, nevirtas ir nekeptas maistas. Arba paruoštas ne aukštesnėje kaip 45 laipsnių temperatūroje, nes tada išlieka maistingosios ir kitos veikliosios medžiagos (fermentai, vitaminai ir kt.).