Ar mokate išsirinkti apatinius?

Liemenėlė / Vida Press nuotr.
Liemenėlė / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Nors apatinių drabužėlių pasiūla tikrai gausi, tačiau daugelis moterų vis dar dėvi netinkamo dydžio apatinius. O juk nuo jų priklauso, kaip atrodysime su viršutiniais – pasitempusios, grakščios ar priešingai, sudribusios ir beformės.

Keletas patarimų, kurie padės susigaudyti parduotuvių ir savo spintos labirintuose.

1. Dydis – ne konstanta! Jei vieno prekės ženklo liemenėlę perkate, pavyzdžiui, 75B dydį, tai nenustebkite, jog kitoje parduotuvėje jums tiks 80A ar 75C. Nes kiekvieno gamintojo standartai gali kiek skirtis. Beje, kartais renkantis net to paties prekės ženklo, bet skirtingų modelių liemenėles, gali tikti ne tie patys dydžiai. Turbūt jau visos žinome, kad skaičius reiškia apimtį centimetrais po krūtine, o raidė – liemenėlės kaušelio pilnumą. Bet svarbi detalė – didėjant apimčiai po krūtine, gamintojai kiek platina ir kaušelį.

Kelnaičių dydžiai irgi gali skirtis. Jei renkatės stringus, pirkite juos vienu dydžiu didesnius nei klasikines kelnaites. Taip jausitės gerokai patogiau.

2. Matuotis – būtina! Ir ne tik todėl, kad netikusių negalėsite grąžinti į parduotuvę – taip įstatymai saugo kitus vartotojus, kad nenusipirktumėte dėvėto apatinio trikotažo. Kiekvienas modelis skirtingas ir nebūtinai tiks.

Matuotis apatinių nedera po darbo dienos ar treniruotės – juk nenorėtumėte rengtis kažkieno suprakaituotų drabužėlių.

Atkreipkite dėmesį, ar metaliniai lankeliai neįsirėžia į krūtis. Naują liemenėlę turėtumėte užsegti taip, kad būtų galimybė vėliau ją užsegti kitos eilės kabliukais, nes laikui bėgant jos kiek ištįsta. Drabužinėje nesivaržykite – būtinai palinkite į priekį ir krestelėkite krūtis – jos neturi iškristi iš liemenėlės. Jei dar abejojate – apsirenkite viršutinį drabužį ir įvertinkite krūtinės formą. Tačiau būkite atsakingos – matuotis apatinių nedera po darbo dienos ar treniruotės – juk nenorėtumėte rengtis kažkieno suprakaituotų drabužėlių. Kelnaites matuokitės tik ypatingais atvejais – jei jos itin brangios, jūs mūvite plonas pėdkelnes, o pardavėja tam neprieštarauja.

3. Pastandinta liemenėlė ar ne? Dažnai moterys, kurių krūtinė nemaža, vengia liemenėlių su pastandinimu – neva tada krūtinė atrodys dar didesnė. Tačiau yra priešingai – tokia liemenėlė gražiai pakelia ir formuoja krūtinę, neleidžia jai suglebti. Tačiau jei susiruošėte į sporto salę, verčiau rinkitės elastingas, sportuoti pritaikytas liemenėles. Ir nesirinkite sportui stringų.

Sportuojanti mergina
Sportuojanti mergina / Vida Press nuotr.

4. Jūsų dydis keičiasi visą gyvenimą. Gerokai sulieknėjus ar priaugus svorio, keičiasi ir krūtinės dydis. Dar nėštumas, maitinimas krūtimi kiek pakoreguoja formas. Yra ir daugybė kitų priežasčių, kodėl neturėtumėte išsigąsti, jei staiga netelpate į senuosius dydžius, ar – priešingai, jie tampa pernelyg erdvūs. Galbūt intensyviai sportuojate, o gal gamintojai įdiegė naujus dydžių standartus.

5. Būkite atviros naujovėms. Dažnai moterys išsirenka mėgiamą modelį ir net nebando matuotis kitų. Tačiau juk drabužius renkamės atsižvelgdamos, kokia proga juos dėvėsime. Tokiu pat principu reiktų rinktis ir apatinius. Patogūs ir elastingi susiruošus sportuoti; nėriniuoti ir prabangūs – po kuklia juoda suknele; jei planuojamas romantiškas vakaro tęsinys – pakeliantys krūtis; jei renkatės gilią iškirptę – kuklūs, be raštų; kūno spalvos, jei renkatės kiek permatomą palaidinę.

Ir, dėmesio, – pati nepraktiškiausia yra balta spalva. Tokie apatiniai greitai pagelsta nuo vandens, jie netinka po baltais drabužiais (tik kūno spalva nebus matoma, o balti, priešingai, bus matomi iš toli), kartais juos nudažo viršutiniai spalvoti rūbai. Todėl mėgstančios baltą spalvą turėtų dažniau atnaujinti savo apatinių atsargas.