Ar mums reikia „anti-aging“ klinikų? (V): ginekologė – apie intymias bėdas, išryškėjančias su amžiumi

Inesa Žeimė / Redos Mickevičiūtės/žurnalas „Laima“ nuotr.
Inesa Žeimė / Redos Mickevičiūtės/žurnalas „Laima“ nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Pasaulyje jau kuriasi klinikos, po vienu stogu buriančios medikus, kurie specializuojasi senėjimo prevencijos srityje. Ar jus tokia sudomintų? Jau pateikėme 4 specialistų nuomones apie tokių paslaugų poreikį ir asmeninės „anti-aging“ programos. Penktoji mūsų pašnekovė – gydytoja ginekologė Inesa Žeimė.

Specialistė apgailestauja, kad mūsų šalyje daug moterų susitaiko su lytinį gyvenimą ir savivertę prastinančiomis problemomis. Kadangi laikui bėgant jos niekur nedingsta, o tik stiprėja, tokios moterys daro sau meškos paslaugą. „Gera žinia ta, kad šiuolaikinė medicina gali pasiūlyti joms efektyvią pagalbą,“ – drąsina gydytoja ginekologė.

Turbūt nesuklysime pasakę, kad dauguma moterų „anti-aging“ klinikoje norėtų rasti specialistą, kuris padėtų sušvelninti nėštumų ir bėgančio laiko sukeltus pokyčius intymioje kūno srityje. Nemažai mamomis tapusių moterų, ypač tų, kurios pastoja ir gimdo vyresnio amžiaus, gauna „dovanų“ makšties tonuso sumažėjimą, išplatėjimą, įvairaus laipsnio makšties ir gimdos nusileidimą. Menopauzė prie to prideda makšties sienelių sausumą ir glebumą.

O kur dar šlapimo nelaikymas, kurio priežastis gali būti ir nėštumai, ir amžiaus nulemtas raumenų susilpnėjimas, hormonų sukeltas gleivinės suplonėjimas...

Nelaiminga moteris.
Nelaiminga moteris. / Fotolia nuotr.

Daug metų siūlyti pagalbos būdai – pradedant Kėgelio pratimais, lubrikantais, baigiant chirurgine operacija – toli gražu ne idealūs. Tačiau apie 2011-uosius ginekologijoje įvyko proveržis: išvardytas bėdas sėkmingai pradėta šalinti lazeriu. „Juo saugiai, neskausmingai, greitai galima panaikinti daug su intymia moters sveikata susijusių problemų. Arba jas sumažinti. Turiu galvoje dubens organų nusileidimą, makšties atrofiją, išplatėjimą, išsausėjimą, lytinio jautrumo sumažėjimą, šlapimo nelaikymą“, – kalba gydytoja ginekologė I.Žeimė.

Tiesa, kuo moteris vyresnė, tuo visi tie dalykai būna ryškesni, todėl procedūras tenka dažniau kartoti (paprastai – sykį per metus). Jos būklę palengvina, bet visiškai išspręsti problemų negali. Ką daro lazeris? Jis skatina kolageno, kuris atsako už audinių elastingumą, stangrumą ir makšties sienelių būklę, gaminimą, stimuliuoja angiogenezę (naujų kraujagyslių formavimąsi), kraujotaką, audinių aprūpinimą maistinėmis medžiagomis ir deguonimi. Ši procedūra nereikalauja nuskausminimo ir atliekama per 15–30 minučių, po jos iškart galima gyventi įprastu ritmu. Atrodo, kad ji – viena iš tų „anti-aging“ metodų, kurie turėtų būti senėjimo prevencijos medicinos klinikos paslaugų sąraše.

O pakaitinė hormonų terapija, kuriai kažkada buvo suteiktas nuo menopauzės kenčiančių moterų gelbėtojos titulas... „Pradžioje ji buvo laikoma panacėja. Vėliau ėmė rastis duomenų, kad naudojant pakaitinę hormonų terapiją didėja krūties ir gimdos vėžio rizika (tai – dažniausios vyresnių moterų onkoginekologinės ligos), be to, priešingai nei tikėtasi, ji nesaugo nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų (natūralūs estrogenai tai daro), netgi didina trombų riziką, – aiškina gydytoja. – Šiandien pakaitinė hormonų terapija taikoma, tačiau tik toms moterims, kurioms jos labai reikia ir leidžia sveikatos būklė.“

Inesos Žeimės „anti-aging“ programa:

1. Tikrinuosi sveikatą.
2. Sportuoju, pasimėgauju masažu.
3. Vengiu žalingų įpročių.
4. Stengiuosi daugiau būti gryname ore.
5. Kadangi priemonės turi atitikti amžių, manau, ateityje pasinaudosiu ir specialiomis grožio procedūromis.