Ar tikrai atrodome taip, kaip jaučiamės?
Sakoma, psichologinė būsena tiesiogiai veikia išorę, t. y. atrodome taip, kaip jaučiamės. Ar šie teiginiai iš tiesų teisingi?
Didžiojoje Britanijoje buvo atliktas eksperimentas. Pirmoje eksperimento dalyje kiekvienam iš šimto dalyvių buvo sukurta tam tikrų stresinių situacijų. Pusei dalyvių buvo leista į stresą reaguoti kaip įprasta: nervintis, krimstis, ašaroti, išsikalbėti ir t. t.
Kitą pusę dalyvių mokslininkai stengėsi pralinksminti. Jiems buvo rodomi juokingi paveikslėliai, pasakojami linksmi nutikimai ir anekdotai. Be to, jiems buvo liepta (nori ar nenori) šypsotis ir nuolat kartoti, kad viskas bus gerai.
Po pusvalandžio buvo tiriama kiekvieno dalyvio savijauta. Taip pat 10 sekundžių jie buvo filmuojami, o tie trumpi filmukai pateikiami šimtui atsitiktinių vertintojų. Dešimt sekundžių stebėję eksperimento dalyvius vertintojai turėjo pasakyti, kokias emocijas, geras ar blogas, kelia konkretus dalyvis.
Taigi kokie buvo rezultatai? Net 85 procentus dalyvių tos grupės, kuri buvo linksminama ir turėjo šypsotis, vertintojai apibūdino teigiamai, t. y. kaip simpatiškus, teigiamas emocijas keliančius žmones.
Iš grupės, kuriai buvo leista nervintis, palankų stebėtojų įvertinimą gavo tik 40 procentų dalyvių.
Mokslininkai, apibendrinę rezultatus, priėjo prie išvados, kad gerai nusiteikę žmonės aplinkiniams išties atrodo patrauklesni ir simpatingesni (nepaisant jų išvaizdos).
Dar viena svarbi išvada: stresas išgaruoja kur kas greičiau net priverstinai šypsantis ir iš visų jėgų stengiantis pralinksmėti.
Taip pat skaitykite:
13 lengvų būdų, išbristi iš dvasinės krizės