Ar tikrai negalima į ne savo vestuves puoštis baltai?

Solange Knowles ir Alano Fergusono vestuvės / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Vasara – vestuvių metas. Balta – vasaros spalva. Trumpiausias atsakymas į klausimą, ar gali ateiti į ne savo vestuves balta suknele, yra vienas: ne. Visgi išimčių yra visose taisyklėse: jei tai (eks)draugės vestuvės, kuri nukosėjo jūsų mylimąjį, kol buvote išvykusi į komandiruotę, tada, be menkiausios sąžinės graužaties, vilkitės balčiausią ir seksualiausią suknelę.

Tradiciniai etikos ekspertai teigia, kad nesvarbu, kokio baltumo suknelės, kostiumo, kelnių ir palaidinės audinys – pieno, grietinėlės, dramblio kaulo, šampano, perlų, sniego ir kt., nesvarbu, kaip tobulai drabužiai tinka figūrai, – į vestuves netiks.

Modernieji etikos ekspertai sako – pff, atgyvenusios taisyklės! Patikslindami, kad jei siluetas ir audinys neprimena nuotakos suknelės (jokio balto šilko, šifono, nėrinių, atlaso, taftos – audinių, tradiciškai laikomų vestuviniais, bei perlinių papuošalų) ir paisoma poros pageidavimų – balta yra tinkama (kombinezonas, kostiumas, mini ir panašiai). Venkite baltų maksi suknelių.

Svarbu, prieš nusprendžiant dėl suknelės spalvos, išsiaiškinti, kokie poros planai svečių aprangos kodui (jei nenurodyta kvietime) ir ar jie neprieštaraus jūsų pasirinktai spalvai. Modernios poros dažnai apskritai atsisako tradicijų siekdamos unikalios šventės, nuotakos renkasi kontrastingus aksesuarus, nebaltas sukneles. Ne kiekvienai priimtina baltos, kaip nekaltybės simbolio, koncepcija. Galų gale, vestuvių poros būna ir dviejų jaunikių arba dviejų nuotakų.

Poros, pageidaujančios visų svečių baltai vilkinčių, – irgi ne retenybė (Solange Knowles ir Alano Fergusono vestuvės).

Bet ar tikrai nėra taktiškų būdų vilkėti baltą vestuvėse? Kaip rasti tobulą vidurį tarp tradicijos ir modernumo? Neverta atsiriboti nuo baltos apskritai – kaip bebūtų, deriniai su balta yra puošnūs, vasariški ir gali būti visiškai tinkantys vestuvėms nenustelbiant jaunosios:

1. Jei derinys dviejų dalių, pavyzdžiui, sijono ir palaidinės, švarko ir kontrastingos suknelės ar kelnių, derinyje vienas elementas gali būti baltas.

Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.

2. Baltas audinys turėtų būti raštuotas – gėlėtas, taškuotas, languotas, dryžuotas ir panašiai. Jokių mikroskopinių, tik iš arti matomų ar įsivaizduojamų raštų.

Candela Novembre / Vida Press nuotr.

3. Be baltos spalvos, suknelėje turėtų atsirasti dar bent viena papildoma spalva. Geriau nesirinkti baltų aksesuarų – spalvoti atrodo žaismingiau, tobulai dera su balta ir išskaido baltumą.

Chriselle Lim / Vida Press nuotr.

Jei sunku apsispręsti, visada geriau rinktis konservatyvesnį spalvų atžvilgiu derinį – svarbiausia gerbti poros pažiūras ir pageidavimus.

Į vestuves – baltai (25 nuotr.)
+19
Skaitykite daugiau