Ar verta keisti darbą? 7 žingsniai pasitikrinti

Darbo pokalbis / Vida Press nuotr.
Darbo pokalbis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-06 09:03
AA

Jei norite naujo, įdomaus darbo, nepakaks tik siuntinėti gyvenimo aprašymus. Kad startas būtų sėkmingas, svarbu nutarti, iš kokių pozicijų jį pradėsite ir kur link judėsite.

Būtinai išsiaiškinkite, ar tikrai svajojate apie tai, kas atitinka jūsų gebėjimus ir lūkesčius. Juk tai, kas įdomu ir lengvai sekasi vienam, kitam gali būti tikra kankynė. Rizikingiausia imtis pokyčių tiems, kurie turi darbus, yra patenkinti atlyginimu, sutaria su kolegomis, tačiau kažkur širdies gelmėse jaučia – tai ne jų vieta. Ryžtis tuomet tikrai sunku.

1. Žinokite, ko norite

Geras, įdomus darbas yra labai abstrakčios sąvokos. Todėl atsakykite sau, ką tai reiškia jums. Galbūt svajojate apie lankstų darbo grafiką? O gal norėtumėte dažnai vykti į komandiruotes? Būti savo verslo savininke? Kai suformuluosite konkretų tikslą, gerai pagalvokite, kokie praktiniai žingsniai gali padėti jį pasiekti. Būtinai kritiškai įvertinkite savo asmenines savybes bei dabartinę darbinę situaciją.

Pagalvokite, ar tikrai norite pokyčių, ar tai nėra aplinkos spaudimas ir pavydas kitiems?

Jei svajojate apie verslą, bet neturite vizijos, kokį, pamąstykite, galbūt jums iš tiesų reikia tik lankstaus darbo grafiko ar galimybės dirbti iš namų? Pagalvokite, ar tikrai norite pokyčių, ar tai nėra aplinkos spaudimas ir pavydas kitiems?

2. Pasitikrinkite norą

Būtinai susipažinkite su žmonėmis, kurie dirba, jūsų įsivaizdavimu, tobulą darbą, ir pasikalbėkite apie jų kasdienes užduotis, iššūkius, džiaugsmus. Galbūt sužinosite apie tokias nematomas to darbo puses, kad nutarsite, jog jis vis dėl to ne jums. O gal priešingai, suprasite, kad būtent ten jūsų vieta. Nepatingėkite ir pasiskaitykite profesinę literatūrą, pasidomėkite jus dominančią profesiją ar veiklą reglamentuojančiais teisės aktais. Kitaip tariant – pasistenkite perprasti svajonių darbo virtuvę.

3. Būkite atviros alternatyvoms

Net jei nutarsite, kad tikrai norite, pavyzdžiui, pradėti savo verslą arba pakeisti dabartinį darbą visai kitokia veikla, būtinai pagalvokite, ar nėra kitų šio sprendimo variantų. Ar tikrai geriausiai save realizuotumėte įkūrusi nedidelę kepyklėlę, o gal vis dėl to arčiau širdies internetinė prekyba? Gal nebūtina keisti darbovietės, tereikia pasikalbėti su vadovu apie naujas galimybes?

4. Įvertinkite savo kompetencijas

Prieš tardamos „taip“ radikaliems pokyčiams, gerai įvertinkite visas savo kompetencijas. Pasvarstykite, ar naujoje vietoje galėsite jas išnaudoti? Ar neatsidursite tokioje situacijoje, kai atradusi vieną išsvajotą galimybę, prarasite net kelias, kurių šiandien nevertinate, nes jos yra įprasta kasdienybės dalis? Ar nesusidursite su iššūkiais, kurie bus ne tik neįdomūs, bet ir pareikalaus daugybės laiko?

5. Pakalbėkite su draugais ir šeima

Nors sprendimus priima kiekvienas asmeniškai, tačiau artimų žmonių patarimai gali būti puiki proga apsvarstyti tas rizikas, problemas, iššūkius, su kuriais iš tiesų galite susidurti, tačiau apie kuriuos nepagalvojote. Pamąstykite, kaip pasikeis visos šeimos gyvenimas, ir ar tie pokyčiai bus naudingi?

6. Susidarykite veiksmų planą

Jei nutarėte, kad metas rimtiems pokyčiams, būtinai apgalvokite visus žingsnius, kuriais sieksite savo tikslo. Jei norite patekti dirbti į konkrečią įmonę, pirmiausia pasidomėkite ne tik jos veikla, bet darbuotojų motyvacija, vidine atmosfera. Išsiaiškinkite, kuriai būtent pozicijai geriausiai tiktumėte. Galbūt turėtumėte patobulinti kai kuriuos įgūdžius. Į verslą irgi nepulkite stačia galva. Net jei versitės be banko paskolos – verslo planą susidarykite pirmiausia sau.

7. Patikrinkite savo sprendimą

Prieš nutardamos mesti pabodusį darbą, „ištęstuokite“ svajonių veiklą.

Apsimeskite tos įmonės klientu. Pabandykite nuoširdžiai pasikalbėti su aptarnaujančiu personalu. Gali būti, kad tai bus lemtingi pokalbiai, kurie parodys svajonių darbdavį visai kitoje šviesoje.

Jei svarstote kurį laiką nedirbti ar imtis verslo, galite pabandyti pasiimti atostogas, gerai pailsėti. Įvertinkite savo emocinę būseną. Ar pasiilgote savo darbo, ar nuo minties, kad ten teks grįžti darosi negera?