Arina ir jos buvęs mylimasis atidarė parodą Kaune: „Pykčio neliko – vėl galime dirbti kartu“

Irinos ir Vytauto Čeplinsko parodos akimirkos / Erlendo Bartulio nuotr.
Irinos ir Vytauto Čeplinsko parodos akimirkos / Erlendo Bartulio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-02 11:07
AA

Naujose patalpose Kauno senamiestyje įsikūrusi „Gulbės galerija“ savo atidarymą pažymėjo itin iškilmingai – meno gerbėjai buvo pakviesti į dvigubą parodą. Joje – dainininkės Arinos kurti papuošalai ir Vytauto Čeplinsko tapyba. Abu autorius sieja ne tik aistra menui bei muzikai, bet ir asmeniniai santykiai – buvę mylimieji turi bendrą sūnų.

Buvo pora

Paroda, pavadinta „Bliuzo atspalviais“, Vilniaus gatvėje, netoli požeminės perėjos įsikūrusioje kūrybos oazėje veiks iki gegužės 27 d.

Joje galima susipažinti su naujausiais ryškiosios dainininkės kurtais aksesuarais bei jos ilgamečio scenos partnerio paveikslais.

„Reikėtų pasakyti, jog Arina ir Vytautas daugelį metų muzikuoja kartu. Šiuo metu jie abu yra pasirinkę ir po naują kūrybos kryptį. Tad, yra dalykų, kurie tiek Arinai, tiek Vytautui visada bus artimi. O tai, kad abu yra ne tik muzikantai, bet ir menininkai, inspiravo mintį surengti pirmąjį bendrą jų darbų pristatymą“, – pasakoja galerijos įkūrėja Rasa Gulbė.

Arinos ir Vytauto Čeplinsko parodos akimirka / Erlendo Bartulio nuotr.

Arina visuomenę jau yra pakvietusi į ne vieną savo kuriamų papuošalų parodą, o Vytautui ši – debiutinė.

Vilniaus dailės akademijoje studijas baigęs V.Čeplinskas yra dirbęs su keramika, dizainu, tapęs.

„Paraleliai vis dar ir grojau, kol muzika nugalėjo ir tapau profesionaliu muzikantu. Iki šiol groju mušamaisiais grupėse „Arina ir Veto Bank“, „Spectrum“, – pasakoja Vytautas.

Jis, pasinėręs į įtraukiantį ir viliojantį scenos verpetą, tapybą pamiršo ilgam.

Arinos ir Vytauto Čeplinsko parodos akimirka / Erlendo Bartulio nuotr.

„Gyvenimo ratas apsisuko ir vėl atsirado didelė trauka dailei, kuri, manau, niekur nebuvo dingusi, tik tūnojo širdies kamputyje bei laukė savo valandos. Dabar piešimas ir tapyba tapo pagrindiniu mano užsiėmimu, o muzika – hobiu“, – sako pašnekovas.

Dalinasi „patiktukais“

Gamtos įkvėptas V.Čeplinskas tapo aliejiniais, o dirbdamas akriliniais dažais pasineria į abstraktesnį pasaulį.

„Nuo jaunystės man didelį įspūdį darė impresionizmas, hiperrealizmas, o vėliau – ekspresionizmas, abstraktus menas, bet dabar žaviuosi visa tapyba, kuri atlikta profesionaliai. Be abejonės, ji turi būti tikra, nuoširdi ir turinti išliekamąją vertę. Pats tobuliausias ir talentingiausias kūrėjas yra gamta, o aš tik mokausi iš jos: žaviuosi, dairausi, stebiu, įkvepiu ir tapau“, – pasakoja Vytautas.

Arinos ir Vytauto Čeplinsko parodos akimirka / Erlendo Bartulio nuotr.

Tapytojas ir muzikantas atviras – menas jo likimą prieš daugelį metų susiejo su Arina. Maždaug penkis metus santykius puoselėjusi pora 1991 – aisiais susilaukė sūnaus Martyno.

„Išsiskyrėme emocionaliai. Kaip ir daugelis. Kol Arina gyveno Vilniuje, nebendravome. Bet nuoskaudos abiem greitai pasimiršo, pykčio neliko, todėl vėl galėjome dirbti kartu. Dabar esame geri bičiuliai“, – sako kūrėjas.

Kaune – Arinos ir buvusiojo mylimojo darbų paroda (42 nuotr.)
+36

Vytautas šypsosi – meninių idėjų su Arina jis kol kas negvildena, bet socialiniuose tinkluose abu vienas kito kūrybai skiria „patiktukus“.

Arina Borunova – neišmatuojamo talento menininkė: bliuzo karalienė, vokalo mokytoja, magiškų papuošalų kūrėja.

Arinos ir Vytauto Čeplinsko parodos akimirka / Erlendo Bartulio nuotr.

„Menas sklinda iš Arinos širdies, ji visada tikra ir atvira menui. Jau daugiau kaip penkeri metai ji tveria nuostabius papuošalus. Kiekvienas menininkės kūrinys – tai tarsi atskira simfonija, supinta iš meilės, skambanti džiugesiu ir dovanojanti gerą energiją. Mažus karoliukus, kaip natas suvėrus į akordus, ji kuria nuostabius, melodijomis skambančius papuošalus“, – pasakoja „Gulbės galerijos“ įkūrėjai.

Arinos ir Vytauto Čeplinsko parodos akimirka / Erlendo Bartulio nuotr.

Lietuvos bliuzo karalienė Arina jau trisdešimt metų yra ištikima savo dainuojamam stiliui. Išskirtinai magiškas jos balsas priverčia suklusti, o nuoširdumas ir spinduliuojama šiluma prikausto dėmesį.

„Savo skleidžiama energija ji pavergia gerbėjų širdis. Meistriškumas, nežemiška energija ir profesionalumas – tai dovana visiems, kuria dalinasi Arina“, – neabejoja R.Gulbė.