Artėjant „Eurovizijai“ – apklausa Turino gatvėse: ką praeiviai mano apie Monikos Liu „Sentimentus“?

Praeivių apklausa Turine apie Monikos Liu eurovizinę dainą „Sentimentai“ / Luko Balandžio ir EBU nuotr.
U.Martusevičiūtė ir L.Balandis, iš Turino
Šaltinis: Žmonės
AA

Sparčiai artėjančio „Eurovizijos“ pusfinalo, vyksiančio jau gegužės 10-ąją, nekantriai laukia ne tik dalyviai, bet ir milijonai konkurso gerbėjų. Kai kurie iš jų Europos didžiausią muzikos šventę stebės ne per televizijos ekranus, o iš Turino – ten, kur praėjusiais metais italai „Maneskin“ parvežė nugalėtojų titulą. Nors didžioji dalis lietuvių mūsų atstovės Monikos Liu kūrinį „Sentimentai“ galėtų padainuoti net ir prikelti iš miego, įdomu, ką apie šią dainą galvoja Turine besilankantys žmonės.

Portalas 15min Italijoje atliko gatvės praeivių muzikinę apklausą.

Gegužės 10-ąją, pirmo pusfinalio metu, Lietuvos atstovė Monika Liu į sceną žengs trečiu numeriu. Jos atliekama daina „Sentimentai“ jau spėjo užsitarnauti ne tik lietuvių simpatijas, bet ir užsienio atlikėjų. Pavyzdžiui, neseniai šį kūrinį perdainavo latvių atstovai „Citi Zeni“ ir teigiamai įvertino konkursą 2014-aisiais laimėjusi Conchita Wurst.

„Eurovizija“ šiemet vyksta Italijoje, Turino mieste. 15min žurnalistai aiškinosi, ką čia esantys žmonės galvoja apie mūsų šių metų dainą. To klausėme miesto centre vaikštinėjančių praeivių.

Praeivių apklausa Turine apie Monikos Liu eurovizinę dainą „Sentimentai“ / Luko Balandžio nuotr.

Dauguma apklaustųjų „Euroviziją“ žiūri, tačiau buvo ir tokių, kurie teigė dar negirdėję nei vieno konkurse skambėsiančio kūrinio. Ta proga paleidome jiems „Sentimentus“ ir paprašėme sureaguoti.

„Neblogai. Nesuprantu nė vieno žodžio, bet ritmas visai geras“, – 15min sakė Turino centre vaikštinėjanti porelė.

„Man patinka, daina turi gerą ritmą“, – pritarė Olandijos naujienų portale operatoriumi dirbantis vyras, kuris pastaruosius 7-8 metus lankėsi „Eurovizijoje“.

Praeivių apklausa Turine apie Monikos Liu eurovizinę dainą „Sentimentai“ / Luko Balandžio nuotr.
Praeivių apklausa Turine apie Monikos Liu eurovizinę dainą „Sentimentai“ / Luko Balandžio nuotr.

Žmonių klausėme ir apie balsavimą. Nors dauguma jų teigė niekada nebalsuojantys, tačiau neatmetė galimybės šiemet balsuoti už Lietuvą.

„Taip, kodėl gi ne“, – šypsodamasi atsakė moteris, paklausta, ar balsuotų už mūsų šalį.

Turino centre sutikome ir mažą mergaitę, kuri pasiklausiusi „Sentimentų“ teigė, kad nuo šiol yra Monikos Liu fanė. O vienas vyras palinkėjo Lietuvai sėkmės.

Daugiau reakcijų – vaizdo įraše:

Primename, kad „Eurovizijos“ atidarymo ceremonija griaudėjo sekmadienio vakarą. Ji prasidėjo nuo visų konkurse dalyvaujančių atlikėjų eisenos. Valstybių atstovai ėjo vieni paskui kitus 200 metrų ilgio turkio spalvos kilimu link Venarijos karališkųjų rūmų.

Ši erdvė – vienas iš Turino turtingos karališkosios istorijos simbolių. 1675 m. pastatyti Venarijos karališkieji rūmai, garsėjantys puikia architektūra ir prabangiais sodais, buvo viena iš Savojos karališkųjų rūmų rezidencijų. 1997 m. jie buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Renginį vedė Gabriele Corsi, Mario Acampa ir Carolina Di Domenico.

Monika Liu ant turkio spalvos kilimo pasirodė 23-čia. Kartu su Lietuvai atstovausiančia atlikėja atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir šalies delegacijos vadovas Audrius Giržadas.

Prieš pat Monikos žengimą ant turkio spalvos kilimo Turine pradėjo lyti. Tačiau pasikeitusios oro sąlygos nei kiek nesumažino atlikėjos pozityvaus nusiteikimo ir šypsenos.

Lietuvos atstovė pasirodė pasipuošusi juoda suknele, auksinių kriauklių formos auskarais bei aukštakulniais.

Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis – antradienį. Jame dainuos ir Monika Liu, kuri į sceną žengs trečia.

Monika Liu „Eurovizijos“ atidarymo šventėje Turine (28 nuotr.)
+22
Skaitykite daugiau