Iškilmingas „Eurovizijos“ atidarymas: turkio kilimu žengusiai Monikai Liu – komplimentai

Monika Liu „Eurovizijos“ atidaryme Turine / Luko Balandžio ir Scanpix nuotr.
Žmonės.lt, U.Martusevičiūtė ir L.Balandis, iš Turino
Šaltinis: Žmonės
AA

Sekmadienio vakarą Turine vyko ypatingas renginys „Eurovizijos“ dalyviams ir šio muzikinio konkurso gerbėjams: tradicinės ceremonijos metu turkio kilimu žengė konkurse dalyvaujančių šalių atstovai, tarp kurių – ir žavingoji Lietuvos atstovė Monika Liu.

Iškilmingo vakaro metu dalyviai kilimu žengė link įspūdingosios „La Venaria Reale“ pilies. Joje šiemet ir vyksta „Eurovizijos“ atidarymo renginys.

Ši erdvė – vienas iš Turino turtingos karališkosios istorijos simbolių. 1675 m. pastatyta La Venaria Reale, garsėjanti puikia architektūra ir prabangiais sodais, buvo viena iš Savojos karališkųjų rūmų rezidencijų. 1997 m. ji buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Renginį šįmet vedė keli vedėjai – Gabriele Corsi, Mario Acampa ir Carolina Di Domenico.

Monika Liu ant turkio spalvos kilimo pasirodė 23-iu numeriu. Kartu su Lietuvai atstovausiančia atlikėja atidarymo ceremonijoje dalyvauja ir šalies delegacijos vadovas Audrius Giržadas.

Monika Liu / Luko Balandžio / BNS nuotr.

Monika Liu pasitikta plojimais ir komplimentais

Turkio kilimu žengusi Monika Liu buvo pasitikta audringais plojimais – pati dainininkė taip pat jautėsi puikiai, šypsojosi, mojavo dalyviams ir spinduliavo energija.

Papozavusi fotografams Monika vedėjams prisipažino besijaučianti išties puikiai. „Neįtikėtina, čia fantastiška atmosfera. Svajonė! Esu labai laiminga būdama čia“, – sakė ji.

Vedėjai taip pat domėjosi, kodėl Monika pasirinko dainuoti lietuviškai – ar tai būdas parodyti savo kultūrą? „Kai dainuoju lietuviškai, tai sklinda iš mano širdies. Skamba labai gražiai. Žmonės turi išgirsti mūsų gražią kalbą“, – komentavo M.Liu.

Jai antrino ir vakaro vedėja – esą daina išties „kabina“, todėl pasirinkimas dainuoti lietuviškai, anot jos, buvo geras sprendimas.

Fotogalerija:

Monika Liu „Eurovizijos“ atidarymo šventėje Turine (28 nuotr.)
+22

Vedėjai Monikos taip pat klausė, kur ji labiausiai jaučiasi kaip namuose, mat yra nemažai keliavusi po pasaulį.

„Nors daug keliavau, namų jausmas yra Vilniuje. Kai lėktuvas nusileidžia Lietuvoje, visada pasijaučiu išties namuose“, – jautriai sakė Monika, čia pat su šypsena pridūrusi, kad jai labai patinka ir Italija, kurioje ji taip pat galėtų gyventi.

Monika šmaikštavo, kad jeigu nepateks į finalą, tuomet teks į Lietuvą nebegrįžti – bus proga pasilikti Italijoje.

Monika Liu žengia „Eurovizijos“ turkio kilimu – vaizdo įrašas:

 

Visus „Eurovizijos“ dalyvius sveikino susirinkusi konkurso gerbėjų minia. Šimtai gerbėjų dainininkus sveikina aplodismentais ir palaikymo šūksniais, gausus žurnalistų iš viso pasaulio būrys dainininkų klausinėja apie artėjantį konkursą.

Po eisenos atlikėjai ir juos lydinčios delegacijos įvedami į „Reggia“ Didžiąją galeriją, kur juos pasveikino Turino meras Stefano Lorusso, „Eurovizijos“ dainų konkurso vykdomasis vadovas Martinas Österdahlis ir vykdomieji prodiuseriai Simona Martorelli ir Claudio Fasulo.

Fotogalerija:

Iškilmingas „Eurovizijos“ atidarymas Turine (82 nuotr.)
+76

Repeticijose susidūrė su sunkumais

Žmonės.lt primena, kad 2022-ųjų „Eurovizijos“ repeticijos prasidėjo su daugybe problemų. Pirmosios repeticijos metu nesklandumai kilo keliems dalyviams, tarp jų – ir Monikai Liu. 

Monikos pasirodymo režisierius Povilas Varvuolis konkurso filmavimo komandai pateikė daug pastabų.

„Sakau tiesiai – pradėjome „duobėje“, iki repeticijos pabaigos vaizdas kiek pagerėjo. Daug nesklandumų yra iš konkursą filmuojančios komandos pusės, ir su tuo susiduria daugelis šalių.

Pasirodymai buvo ruošiami turint omenyje vienokį scenos vaizdą ir galimybes. Likus dviem paroms iki repeticijų, paaiškėjo, kad dalies tų galimybių nebus. Todėl dabar daug dalykų reikia keisti ir derinti paskubomis. Esu dirbęs ne vienoje „Eurovizijoje“, bet su tokia situacija susidurti neteko“, – LRT sakė režisierius.

Tokio eurovizinio pasirodymo, koks buvo planuotas, konkurso žiūrovai nebeišvys. Tikslūs lietuviško sceninio pasirodymo elementai, kurių teko atsisakyti, neatskleidžiami.

Monika Liu / Nathan Reinds EBU nuotr.

Visą savaitę Monika gyveno įtempta dienotvarke: pasirodymų repeticijos, gausybė interviu su užsienio žiniasklaida. Gegužės 7-ąją Monika Liu susitiko su lietuvių bendruomene Turine.

Žinoma tai, kad Monika Liu pasirodys pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio metu gegužės 10-ąją, trečiu numeriu. Prieš atlikėją į sceną žengs Latvijos grupė „Citi Zēni“, o po jos – Šveicarijos dainininkas Marius Bear.

„Eurovizija 2022“ Italijos mieste Turine rengiama gegužės 10–14 d. Pirmasis pusfinalis įvyks gegužės 10 d., antradienį, antrasis – ketvirtadienį, o finalas – gegužės 14 d., šeštadienį. Visos trys tiesioginės transliacijos iš Turino prasidės 22 val.

Žiūrėkite atidarymo renginio transliaciją:

Skaitykite daugiau