Raminta Lampsatytė – Aš buvau drąsi

Raminta Lampsatytė / Renato Neverbicko nuotrauka
Raminta Lampsatytė / Renato Neverbicko nuotrauka
Lina EVER
Šaltinis: Žmonės
2021-06-21 13:35
AA

Tarp Berlyno lietuvių apie ją nuolat sklandė legendos. Visame pasaulyje garsi muzikos profesorė, viena geriausių Europoje vokalo mokytojų, pianistė, jaunųjų talentų globėja, įvairių festivalių organizatorė Raminta LAMPSATYTĖ daug metų gyvena šiame mieste, bet anksčiau čia retai tebūdavo. Čilė, Brazilija ir Turkija, Niujorkas, Londonas ir Paryžius – visur laukė studentai, koncertai, konkursai. Parskridusi lėkdavo į Hamburgą – čia iki šiol dėsto vienoje geriausių Vokietijos aukštųjų muzikos mokyklų.

Su Raminta susipažinau tik tuomet, kai gyvenimas sustojo. Negalėdama išbūti be aktyvios veiklos, praeitą vasarą ji organizavo koncertų ciklą Berlyno centre esančioje legendinėje bažnyčioje – Zionskirche. Prie asketiško altoriaus stovėjo fortepijonas, degė žvakės, pro vitražo langus krito šviesa, nuščiuvę žmonės laukė koncerto lyg kokio stebuklo.

Turbūt kiti jau žinojo, kad Ramintai užgrojus ir jos mokinei uždainavus muzikos garsai sklinda, kyla, sukasi, paima kiekvieną besiklausantį ir kelia aukštyn, kad valanda, praleista jos koncerte, išvalo, apšviečia, nuramina, suteikia vilties ir dar kartą patvirtina amžiną klasikinės muzikos poveikį.