A.Širinskienės siūlymo Seimas nepalaikė: projektas dėl partnerystės liko pavasario sesijos programoje

Akcijos „Už partnerystę ir lygybę visiems Lietuvoje!“ akimirkos /  Luko Balandžio nuotr.
Akcijos „Už partnerystę ir lygybę visiems Lietuvoje!“ akimirkos / Luko Balandžio nuotr.
BNS, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2022-03-22 17:36
AA

Projektas dėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimo liko Seimo pavasario darbų programoje. Už opozicijos atstovės Agnės Širinskienės siūlymą išbraukti iš programos Partnerystės įstatymo projektą antradienį balsavo 48 Seimo nariai, prieš buvo 62 ir susilaikė trys parlamentarai.

Už išbraukimą balsavo opozicinės „valstiečių“, Lietuvos regionų ir Darbo partijos frakcijos, taip pat didesnė dalis Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ ir trys socialdemokratai. Prieš buvo arba susilaikė valdantieji konservatoriai, Liberalų sąjūdžio, Laisvės frakcijos atstovai bei po kelis socialdemokratus ir demokratus.

Seimas dar turės balsuoti dėl viso sesijos darbų programos projekto patvirtinimo.

A.Širinskienė savo siūlymą argumentavo tuo, kad partnerystės įteisinimas skaldo visuomenę, o karo Ukrainoje metu reikia būti vieningiems ir vengti priešinančių iniciatyvų.

„Siūlyčiau nusistatyti prioritetus ir išsaugoti žmonių vienybę, kurią dabar demonstruoja nacionalinio saugumo reikalais. Manau, kad galima bus svarstyti, kai baigsis iššūkiai, su kuriais valstybė susiduria“, – sakė A.Širinskienė.

Tuo tarpu partnerystės įteisinimą inicijuojančios Laisvės partijos atstovas Artūras Žukauskas teigė, kad karas vyksta būtent tarp demokratinio pasirinkimo, liberalių vertybių ir totalitarinio režimo.

„Iš tiesų šiandien vyksta karas, tai yra civilizacijų karas, iš vienos pusės kovoja Ukrainos tauta, už demokratinį pasirinkimą, už liberalias vertybes, kurios grindžiamos žmogaus teisėmis, o iš kitos pusės kovoja totalitarinis režimas“, – sakė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas A.Žukauskas.

Seimas praėjusį pavasarį atmetė įstatymo projektą, kuriuo būtų įvesta lyčiai neutrali, t. y. tiek skirtingų lyčių, tiek tos paties lyties žmonių santykius įteisinti leidžianti partnerystė. Iniciatoriai žadėjo teikti naują patobulintą projektą.

Ankstesniu Partnerystės įstatymo projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, ją apibrėžiant kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms.

Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Pirmadienį aktorė Elžbieta Latėnaitė prie Seimo subūrė minią žmonių, palaikančių Partnerystės įstatymą. Į akciją „Už partnerystę ir lygybę visiems Lietuvoje!“ susirinkusieji atvyko nešini skambiais plakatais ir LGBTQ+ vėliavomis, taip norėdami pasipriešinti politikės Agnės Širinskienės siūlymui išbraukti Partnerystės įstatymo svarstymą iš Seimo darbotvarkės.

Prie Seimo – akcija „Už partnerystę ir lygybę visiems Lietuvoje!“ (39 nuotr.)
+33