Atlikėjas Atikin pristato naują kūrinį „Filmas“: „Pasirinkau gyventi, o ne mirti“

Atikin / Asmeninio archyvo nuotr.
Atikin / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-08 17:32
AA

„Man buvo taip sunku pripažinti sau, kad mano gyvenimas gali būti trumpas“ – ir tai ne ištraukta iš autobiografinės knygos. Tai karjerą JAV kūrusio ir visai neseniai į Lietuvą grįžusio atlikėjo Atikin, naująjame kūrinyje, skambantys žodžiai.

Po Atikin slapyvardžiu kuriantis muzikantas, jau yra pelnęs klausytojų simpatijas – YouTube kanale jo kūriniai renka šimtatūkstantines peržiūras. Po neseniai išleistos lengvos ir harmonija alsuojančios dainos „Vasara labas“, šįkart atlikėjas supažindina su lyriškesne bei rudeniškesne kūryba, kurioje jis dalinasi asmeniniais išgyvenimais.

Kaip pats atlikėjas sako, muzika atspindi jo mintis bei vidinius išgyvenimus. Tad dažnas klausytojas gali susitapatinti ir atrasti tai, kas jam artima.

Retai atlikėjų kūriniuose galime išgirsti apie kitą, nematomą „šlovės“ pusę. Tad kaip kilo mintis įrašinėti dainą, kurioje vis girdime frazę „Dieve, pasakyk man, kaip aš vis dar gyvas?“ bei ką šie žodžiai tau reiškia?

Mano gyvenimas buvo kupinas įvairiausių nutikimų bei išgyvenimų – per daug kartų buvau ties mirties riba, tad suprantu, jog be Dievo pagalbos manęs čia nebūtų. Šiais žodžiais aš išreiškiu dėkingumą ir pagarbą aukštesnei jėgai už tai, kad aš vis dar gyvas.

Kūrinyje skamba giliai susimąstyti priverčiantys žodžiai, tačiau nuo jų neatsilieka ir mūsų akims neįprastas video klipas. Kaip kilo muzikinio klipo idėja?

Kartu su Tyjai Vision klausėme tik ką įrašytos dainos ir pasiūliau parodyti vietas, kuriose laiką leisdavau paauglystėje – kuomet ir prasidėjo mano maištas. Visos klipe matomos vietos turi ryšį su mano atsiminimais. Pradėjus filmuoti idėja plėtėsi ir taip prisidėjo mano ankstesnių video įrašų ištraukos. Klipas gavosi kaip sugrįžimas į praeitį ir tam tikrų gyvenimo momentų vizualizacija.

Atikin / Asmeninio archyvo nuotr.

Atikin paminėjo, kad būsimuose kūriniuose bus daugiau šviesos ir kitokio jo, nei klausytojai girdėjo anksčiau – „Nebeturiu prasmės savęs slėpti. Žmonės priims mane arba ne. Man svarbu, kad kiekvienas žodis, kuris skamba mano kūriniuose būtų tikras. Mano dainos yra mano mantros“.