Atlikėja Ingrida Toleikytė atsako, kodėl pasaulis išėjo iš proto: išgirskite jos versiją

I.T. / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Advento rimtis ir artėjančių Šv. Kalėdų siautulys dainininkei I.T. sukelia gilias mintis. Naują dainą „Pasaulis išėjo iš proto“ pristatanti dainininkė mano, kad daugelis iš mūsų šiandien slepiamės arba bėgame nuo savęs. Žodžius ir muziką ji sukūrė pati, aranžuotę – Leonas Somovas.

Atlikėjos manymu, artėjančios gražiausios metų šventės – lyg pauzė, po kurios pastaruosius kelerius metus nenuspėjamu tapęs pasaulis suksis dar greičiau nei iki šiol.

„Variantų yra begalė: vieni ieškome grynumo naujuose santykiuose, arba pasineriame į visišką įvykių, kūnų, minčių chaosą. Puoselėjame įdiegtas vertybes, klausome, ką sako aplinkiniai, kas vyksta čia, atokiau ar globaliai. Informacinis triukšmas, vidinė sumaištis – to neįmanoma pridengti tradicinėmis Kalėdinėmis giesmėmis, šventiniais blizgučiais arba išjungtu televizoriumi“, – pasakoja I.T.

Ingrida Toleikytė / Andriaus Kundroto nuotr.

Jos teigimu, kūryboje norisi būti nuoga, atvira ir sąžininga – prieš kitus ir prieš save. Meilėje ribų, taisyklių, normų nebelieka apskritai.

„Gyvename dabar, kai 2022-ieji skaičiuoja savo paskutines dienas. Išgyvenę pandemiją, prisilietę širdimi prie karo, vykstančio visai netoli... Suvokdami ekonomines aplinkybes, palietusias visus...

O juks kiekvienas turime asmeninių problemų, džiaugsmų, lūkesčių ir neišsipildžiusių svajonių bagažą. Bet dažniau imi mąstyti apie darną, taiką, ramybę labiau nei vakar. Kas nūdien yra svarbiau: aš – mažas fizinis vienetas su jausmais, ar visas pasaulis gyvai ir internete? – klausia atlikėja I.T.

Jos manymu, nors šiandien pasaulis primena traukinį, kuris rieda be stabdžių, kiekvienas turime atsigręžti į save: „Nereikia patarinėti, kai neprašo. Neverta gailėti, jei tik atrodo. Išjauskime individualiai savo vidų, jausmus, norus, siekius. Suvokime daugiau – galvokime apie išlikimą. Galima žvanginti ginklais, griebtis prievartos, bet aš esu tikra: nors pasaulis išsikraustė iš proto – jį gali išgelbėti meilė.. “

Skaitykite daugiau