Atlikėjo Pauliaus Bagdanavičiaus dukra sužibo operos ir baleto teatre: „Man tai – stebuklas“

Paulius ir Lina Bagdanavičiai su dukra Paulina bei Marija / Asmeninio albumo nuotr.
Paulius ir Lina Bagdanavičiai su dukra Paulina bei Marija / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-07-31 12:52
AA

Dainininkas Paulius Bagdanavičius kartu su žmona Lina bei jaunesnėle dukrele Marija stebėjo spektaklį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Šįkart šis reginys jiems išskirtinis – teatre pirmąkart pasirodė jų vyresnėlė Paulina. Scenoje mergaitė debiutavo kaip baleto šokėja.

Pokalbio metu atlikėjas pasidalino ne tik pasididžiavimą keliančiu dukros Paulino talentu, bet ir apie jaunėlės anksti išreikštą muzikalumą bei tėviškas emocijas, vyresnėlei atsisveikinant su darželiu.

Šokiai – nuo pat mažens

Įspūdingo grožio Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Neli Beliakaitės projektą „Coliukė“ stebėjęs atlikėjas Paulius su žmona Lina neslėpė susijaudinimo. Šioje iškilmingoje scenoje pirmąkart pasirodė jų pirmagimė Paulina. Mergaitės tėčiui dar dabar sunku rinkti žodžius apie patirtus jausmus laukiant mažosios balerinos triumfo: „Geras jausmas, apsakyti sudėtinga. Man tai kažkoks stebuklas. Viskas, ką pirmą kartą daro tavo vaikas, yra ypatinga.“

Šiam svarbiam pasirodymui septynmetė ruošėsi ypač atsakingai bei ilgai. Baleto šokių pamokas ji pradėjo lankyti vos ketverių. Tad šis spektaklis – pastangų bei laiko pareikalavęs projektas, kuris, pasak Paulinos tėčio, jam yra „įspūdingai didelis įvykis“.

Pauliaus ir Linos Bagdanavičių dukros Paulinos debiutas operos ir baleto teatre / Asmeninio albumo nuotr.

Neapsieina be jaudulio

Dar darželyje šokių užsiėmimus bei privačias pamokas pradėjusi lankyti dukra pradėjo nuo pramoginių šokių, tad scena bei žiūrovai mergaitei nėra svetimi. Visgi, šis kartas kitoks – ji pirmą kartą pasirodė įspūdingo dydžio scenoje kaip profesionali balerina.

Nors dėmesį bei ovacijas scenoje mergaitė patiria dažnai, P.Bagdanavičius atvirauja, kad prieš lipant į sceną Paulina vis tiek susiduria su „jauduliuku“: „Sako – mama, tėte, labai labai jaudinuosi“. Kad išsklaidytų dukros nerimą bei baimes, Paulius visada stengiasi ją nuraminti, padrąsinti ir pozityviai nuteikti, jog „viskas bus gerai“.

Su 15min apie pirmagimės talentus kalbėjęs tenoras atskleidžia, kad dukros pomėgį šokiams pastebėjo jau labai seniai. Dėmesį į Paulinos polinkį plastiškiems judesiams tėvai atkreipė jau tada, kai ji dar buvo visai mažytė.

Paulius tvirtina, kad mergaitė gali pasigirsti lankstumu. „Ji prisižiūrėdavo „YouTube“ baleto pamokėlių ir pradėjo viską atkartoti“, – šypsosi pašnekovas.

Pauliaus ir Linos Bagdanavičių dukros Paulinos debiutas operos ir baleto teatre / Asmeninio albumo nuotr.

Pastebėjo polinkį į muzikalumą

Paulinos tėčiui Pauliui Bagdanavičiui muzika yra neatsiejama gyvenimo dalis. Grupės „el Fuego“ narys ir antrojo „Lietuvos balso“ sezono nugalėtojas tikina, kad polinkį į muzikalumą pastebėjo ir savo dukrose.

Bagdanavičių šeimoje muzikalus ne tik pats Paulius, bet ir jo žmona Lina bei jos tėtis. Pašnekovas priduria, kad jie turi išlavintą klausą, o uošvis ir gitara, armonika yra grojęs. Todėl tikina, kad dukrų paveldėtas muzikalumas – ne tik jo genetikoje.

Nuo rugsėjo į pirmą klasę pradedanti eiti vyresnėlė Paulina šiemet išlaikiusi egzaminus įstojo į Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą. Pasirinko mokytis groti fortepijonu. Tačiau dukros tėveliai dar abejoja šiuo nauju gyvenimo etapu, bijo mergaitei užkrauti per didelį krūvį.

„Nežinome, ar ją nukreipti tik link menų, nes ji labai domisi ir gamta bei kitokiais dalykais. Todėl nesame tikri, ar profesionalios menų mokyklos krūvis nebus jai per didelis“, – svarsto P.Bagdanavičius.

Pauliaus ir Linos Bagdanavičių dukros Paulinos debiutas operos ir baleto teatre (14 nuotr.)
+8

Jaunėlė dainavo dar nemokėdama kalbėti

Bendraudamas su portalu 15min, Paulius džiaugiasi, kad siekdama tikslų dukra yra motyvuota „pati iš savęs". Nors kartais mergaitė ir pavargsta ar pasiskundžia, kad ką skauda, praėjus kelioms dienoms ji jau reiškia norą toliau mokytis šokti.

„Ji – kaip ir visi žmonės. Kai pavargstame, atrodo, kad jau tos veiklos nesinori, bet pailsi ir jeigu tau ta veikla patinka, tu vėl prie jos grįžti", – supratingumą dukrai išreiškia žinomas vyras.

Kartu su Paulina auganti jaunėlė Marija kol kas lanko tik darželį, tačiau Paulius neabejoja, kad trimetė gimė su įspūdinga klausa: „Dar ji net nekalbėjo, o jau dainas dainavo su idealia intonacija." Toks Marijos muzikalumas tėveliams išties kelia nuostabą, kadangi vyresnėlei jis ne toks būdingas.

Pauliaus ir Linos Bagdanavičių dukros Paulinos debiutas operos ir baleto teatre / Asmeninio albumo nuotr.

Pirmagimės polinkio į muziką dainininkas iš pradžių netgi pasigedo, tik jai paaugus jis pradėjo ryškėti. Dabar dviejų dukrų tėtis mano, kad galbūt vystymosi etapas vaikams vyko skirtingai.

Nors jaunėlė Marija rodo iniciatyvą dainuoti, stebėdama vyresnėlę Pauliną bešokant, ji taip pat ima atkartoti jos judesius, irgi reiškia norą šokti bei lygiuotis į sesę.

Vyresnėlė atsisveikino su darželiu

Septynmetė Paulina vasaros pradžioje paliko darželį – rudenį ji jau keliaus į pirmąją klasę. Darželio išleistuvės Bagdanavičių šeimai buvo išties jautrus įvykis. Nors mergaitė šį etapą palydėjo geromis emocijomis, visgi per tiek laiko čia spėjo prisirišti prie darželio auklėtojų ir jas palikti jai buvo ypač sunku.

Paulina Bagdanavičiūtė ir Paulius Bagdanavičius / Asmeninio archyvo nuotr.

Darželio išleistuvėse Paulių ir Liną apėmė graudulys. Vyras nostalgiškai prisiminė pirmuosius dukros kartus darželyje, kaip pats į jį atvedė dar mažą dukrytę, o dabar iš jo ji išeina pasikeitusi ir nemažai ūgtelėjusi.

„Išleistuvių programa su dainomis „Lik sveikas, darželi" mus su žmona privertė susigraudinti", – apie emocijas palydint svarbų dukros vaikystės etapą kalba Paulius.

Pašnekovo paklausus, ar jau nusprendė į kurią mokyklą Vilniuje ves dukrą, jis atsakė svarstantis pora variantų – renkasi tarp minėtos Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų bei Filaretų mokyklų.