Atrodyti stulbinamai, bet neužgožti šventės kaltininkės

Moteris matuojasi drabužius / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kai gauname kvietimą į itin iškilmingą renginį – vestuves, krikštynas ar jubiliejų, tenka gerokai pasukti galvą ieškant ne tik kuo apsirengti. Jei savo asmeninei šventei galime kurti bet kokį įvaizdį ir kvietime svečiams nurodyti paisyti tam tikro aprangos kodo, tai būdamos viešnios esame kiek suvaržytos šeimininkų pageidavimų.

Dar sudėtingiau, kai esame pakviestos į itin svarbią šventę, pavyzdžiui, vestuves, tačiau aprangos stilius nenurodytas. Tada tenka ieškoti kompromiso tarp noro priblokšti aplinkinius savo išvaizda, ir mandagumo – neužgožti šventės kaltininkės.

Venkite juodos spalvos. Maža juoda suknelė tiks kokteilių vakarėliui įmonės šventėje, bet jokiu būdu ne per vestuves ar krikštynas. Kai kurie žmonės gali įsižeisti, kad į jų šventę įnešate gedulingų spalvų. Nuotraukose atrodysite irgi nekaip, jei saulėtą dieną visi dėvi šviesių, pastelinių spalvų drabužius, o aplinka bus papuošta gėlėmis. Tačiau šios taisyklės galite nepaisyti, jei pati nuotaka nutaria rengtis juodai.

Įvertinkite aplinką. Kuo rengtis pasufleruos šventės vieta; kaimo turizmo sodyba, viešbutis pajūryje, restoranas ar erdvus nuosavo namo kiemas. Jei vakarėlis vyksta gamtoje, verčiau atsisakykite aukštakulnių. Jausitės nepatogiai. O kai eiti sudėtinga, net ir elegantiškiausia suknelė nepuoš. Bet jie puikiai tiks ten, kur daug erdvės ir lygios grindys. Uždarose patalpose tiks prabangesni, kiek žvilgantys, ryškių spalvų drabužiai ir bateliai, o gamtoje – natūralūs, pastelinių atspalvių tonai.

Nebūkite panaši į šventės kaltininkę. Nesirinkite tokios pačios spalvos drabužių kaip ir nuotaka. Jei jos suknelė trumpa – atsisakykite sumanymo rengtis ilgą, jei ilga – galite būti ir su trumpa, ir su ilga, tačiau ji turi būti kuklesnė – jokių raukinukų, siuvinėjimų ar ryškių spalvų.

„Taip“ nepriekaištingam makiažui. Kuo kuklesnius drabužius renkatės, tuo gražiau atrodys šventinis makiažas ir šukuosena. Ir niekas negalės jūsų kaltinti konkuruojant su nuotaka ar jubiliate. Pasirinkite, ką norėsite akcentuoti – gražiai įdegusią odą, ryškiai dažytas lūpas ar išbandysite dūminį akių makiažą.

Jaime King / Vida Press nuotr.

Rinkitės patogumą. Kuo patogiau jausitės, tuo geriau praleisite laiką. Ir čia neturima omeny sportinio stiliaus batelių ar kasdienės aprangos. Tačiau drabužiai turi būti patogūs, jūsų dydžio. Galite prieš šventę „pasitreniruoti“ namuose. Ar lengva atsisėsti, vaikščioti, valgyti? Susilaikykite ir nuo grožio naujovių, kurių nesate iki tol išbandžiusios. Todėl priauginami nagai, akių lęšiai, nepatogūs bateliai gali sugadinti šventę, jei jie nebuvo įprasti prieš tai.

Suderinkite savo ir vyro stilių. Jei einate į šventę dviese, būtų gražu, kad derėtumėte vizualiai. Paprasčiausias būdas – vyro kaklaraištį derinti prie moters drabužių spalvos, o į jo švarko atlapą įsegama tokia pat gėlė, kaip ir jos puokštėje.

Galimi ir įdomesni sprendimai: jo švarkas dera prie jūsų batelių, jūsų kostiumėlio raštas ir faktūra tokie patys kaip jo kaklaraiščio ar kostiumo audinys. Jei jis renkasi ne kaklaraištį, bet „varlytę“, turėtumėte rinktis puošnią vakarinę, o ne kokteilinę suknelę.

Emma Logue ir Alexas Roupellis / Vida Press nuotr.

Net ir tais atvejais, kai kvietime nurodomas šventės aprangos stilius, pravartu atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

Jei prašoma rinktis tam tikro stiliaus, spalvos drabužius, nepamirškite pasidomėti, koks suknelių ilgis. Tai svarbiausias dalykas, į kurį reikia kreipti dėmesį. Jei pageidaujama šventės spalva ar stilius jums netinka ar nepatinka, galite „išsisukti“ pasirinkdama jums artimesnį atspalvį ar prisiderindama originalų aksesualą – šalį, švarkelį, batelius.

Kai esate pamergė ir „gresia“ vilkėti visoms vienodas sukneles, nėra prasminga prieštarauti nuotakos norams – tai pirmiausia jos šventė. Tačiau kaip neatrodyti „antra iš kairės“ ar „trečia iš dešinės“? Nepriekaištingai sutvarkyti plaukai – vienas iš būdų. Jei spėjate, kad kitos viešnios ateis pasidariusios įmantrias šukuosenas, galite išsiskirti kuklumu – tiesiais plaukais ar dailiu kuoduku. Batai – dar vienas svarbus akcentas. Tikėtina, kad dauguma viešnių avės aukštakulnius. Todėl pasirinkite prabangius žemakulnius arba įmantresnius batelius su kulnu.

„Dior“ bateliai / Vida Press nuotr.
Jaime King / Vida Press nuotr.

Už drabužius ne mažiau svarbus ir svečių elgesys. Dėmesio centre yra tie žmonės, kurie švenčia. Todėl pernelyg garsus juokas, nenutrūkstantis sąmojų srautas gali juos priversti jaustis svetimais savo pačių šventėje. Net jei esate nusivylę šventės organizavimu, padavėjų darbu ar maistu, nedemonstruokite savo nepasitenkinimo.

Net jei susipykote su antrąja puse – išsiaiškinkite tai vėliau, niekas nenusipelno būti svetimų konfliktų liudininku.

Bet svarbiausia, ateikite į šventę ne puikuotis, bet pasidžiaugti jus pakvietusiųjų laime bei svetingumu.

Skaitykite daugiau