Natūralios kosmetikos gamintojos: „Atšalus orams, būtina pasirūpinti rankomis ir pėdomis“

Rankų kremas / Fotolia nuotr.
Rankų kremas / Fotolia nuotr.
2017-10-27 15:00
AA

Rankų ir pėdų odai tenka daugybė išbandymų, ypač kai termometro stulpelis nukrenta žemyn. Tenka prisiminti ne tik šiltus drabužius, bet ir šaltajam metų sezonui būdingą odos priežiūrą. Ką būtina žinoti, pataria „Uoga Uoga grožio namas“ bendraturtės Beatričė Grigonytė ir Rūta Paškevičiūtė-Pranevičė.

Pavasarį ir vasarą labai prižiūrime pėdas, rankas ir nagus. Tačiau žiemą daugelis į tai numoja ranka – juk vis tiek niekas nemato. O gal vis dėlto daugelis moterų savimi rūpinasi visais metų laikais?

Pėdoms, kaip ir rankoms, labai naudingos vonelės. Išsausėjusioms, sukietėjusioms ir suskeldėjusioms pėdoms rekomenduojama šilta vonelė su jūros ar Himalajų druska, natūraliais intensyviai maitinamaisiais aliejais

Deja, dažniau susiduriame su požiūriu, kad nebūtina rūpintis tuo, ko nematyti. Tačiau rankų ir pėdų oda būtina prižiūrėti visus metus, nes ji yra jautri, plona ir greičiau sensta.

Dažna po vasaros skundžiasi, kad nuo saulės vonių ant plaštakų atsirado tamsių dėmių. Kaip jas pašviesinti ir odai suteikti gyvybingumo?

Pašviesinti nuo saulės atsiradusias pigmentines dėmes ir atgaivinti plaštakų odą galima vonelėmis. Odai šviesumo, skaistumo ir gyvybingumo suteikia vitaminas C. Tad puikiai tinka vonelė su citrinų sultimis, spanguolėmis, greipfrutais. Jeigu į ją įbersite jūros druskos, oda gaus reikalingų mineralų, jei įkrėsite medaus, pasidarys minkštesnė, elastingesnė, dings visi sausumo požymiai. Vonelę galite papildyti ir natūraliais aliejais – oda bus pamaitinta, sudrėkinta, trumpai tariant, jos būklė akivaizdžiai pagerės. Norint pasiekti ilgalaikių rezultatų, tokias voneles reikėtų kartoti vieną ar du kartus per savaitę. Rankų odai taip pat labai naudingas ir švelnus šveitimas. Per šią procedūrą pašalinamos senos, suragėjusios ląstelės, oda akimirksniu tampa švelnesnė, nelieka išsausėjusių plotelių. Be to, dėl šios procedūros greičiau vyksta odos regeneracija, efektyviau ir giliau įsigeria rankų kremas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pokyčių projektas su „Bogomolov’ Image School“

Pasirūpinkite savo pėdomis / Fotolia nuotr.

Atvėsus orams vis dažniau slepiame pėdas, tačiau jų būklė po vasaros ne itin džiugina: oda paprastai būna išsausėjusi, suskilinėjusi, atsiranda įvairių sukietėjimų. Kaip ją atgaivinti ir suminkštinti?

Pėdoms, kaip ir rankoms, labai naudingos vonelės. Išsausėjusioms, sukietėjusioms ir suskeldėjusioms pėdoms rekomenduojama šilta vonelė su jūros ar Himalajų druska, natūraliais intensyviai maitinamaisiais aliejais (avokadų, alyvuogių), medumi ar pienu. Tokioje vonelės 15–20 min. išmirkytas pėdas reikėtų nušveisti pedikiūro dilde, paskui – šveitikliu, pagamintu su smulkia druska ar cukrumi, medumi ir, žinoma, natūraliais aliejais. Po visos procedūros pėdų odą reikia pamaitinti riebiu kremu. Jeigu problema pažengusi, kremą rekomenduojama naudoti kas vakarą.

Šaltymečiu kojos pusę paros būna batuose. Prakaitavimas, nemalonus kvapas, suspausti pirštai, šuntantys tarpupirščiai – tik keli nemalonūs pojūčiai. Ar įmanoma viso to išvengti?

Visų pirma, reikia atkreipti dėmesį į avalynę. Ji turi būti pagaminta iš natūralių medžiagų – laidi orui, kad oda galėtų kvėpuoti ir, žinoma, turi būti kiek įmanoma patogesnė. Būtina mūvėti tik natūralaus pluošto kojines. Jokių sintetinių audinių! Na, o jei pėdos prakaituoja labai stipriai, pats paprasčiausias būdas – juodosios arbatos vonelės. Užplikytą stiprų gėrimą supilkite į vonelę ir pėdas mirkykite 10–15 min. Nuo prakaitavimo taip pat padeda ąžuolų žievių, dilgėlių ir šalavijų, beržų lapų užpilai. Na, ir, žinoma, po darbo dienos reikia išdžiovinti batus, kruopščiai nusiplauti pėdas ir būtinai gerai nusausinti.

Pirštinių nemėgstančioms moterims atvėsę orai – tikras košmaras. Kaip jų nemūvint nepakenkti rankų odai?

Nemūvint pirštinių rankas visiškai apsaugoti nuo šalčio, žvarbaus vėjo, drėgmės nelabai įmanoma. Tačiau apsauginį sluoksnį sukursite, jei vakarais jas palepinsite šiltomis aliejų vonelėmis su medetkomis ir kiaulpienėmis. Reguliariai atliekama procedūra padės atgaivinti šalčio varginamą, išsausėjusią ir sužvarbusią rankų odą, išgydys atsiradusius įtrūkimus. Kiaulpienėse gausu vitamino A, kuris labai reikalingas odai. Jei rankos dažnai išsausėja ir šerpetoja, po procedūros aliejaus nenusivalykite. Užsimaukite medvilnines pirštinaites ir eikite miegoti. Ryte rankos bus švelnios lyg šilkas ir lengviau ištvers temperatūros pokyčius, žvarbų orą.

Kaip išsirinkti tinkamą rankų kremą?

Atvėsus orams visus lengvus drėkinamuosius kremus reikia keisti maitinamosiomis ir riebiomis priemonėmis arba natūraliais aliejais.

Šią priemonę reikėtų rinktis pagal odos tipą. Kaip žinia, rankų oda dažniausiai būna sausa ir norisi intensyviai drėkinančio kremo. Nepamirškite, kad atvėsus orams visus lengvus drėkinamuosius kremus reikia keisti maitinamosiomis ir riebiomis priemonėmis arba natūraliais aliejais. Netepkite rankų prieš išeidama į lauką. Labai svarbu, kad kremas susigertų. Jei priemonėje yra vandens, išėjus į žvarbų orą, plaštakų odai bus padaryta didelė žala.

Kaip vertinate parafino voneles pėdų ir rankų odai? Ar jos vis dar populiarios? Ar tikrai veiksmingos?

Parafino vonelės tikrai veiksmingos. Jos ypač naudingos šaltuoju metų laiku. Keista, bet šiuo metu jos šiek tiek primirštos, ne tokios populiarios. Visai be reikalo, nes vos po vienos procedūros jaučiamas didelis efektas, o atlikus bent 3–4 procedūras rankų ir pėdų odos būklė pagerėja stulbinamai. Tad pasilepinti parafino procedūromis tikrai verta.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip susigrąžinti natūralių blakstienų grožį?