Atsisveikinti su popiežiumi Pranciškumi į Šv. Petro baziliką plūsta tūkstančiai piligrimų

Antrąją Velykų dieną Vatikanas pranešė, kad mirė Katalikų Bažnyčios vadovas popiežius Pranciškus (1936–2025). 88-erių argentinietis pontifikas mirė nuo insulto, praėjus mažiau nei mėnesiui po to, kai grįžo namo iš ligoninės, kur penkias savaites buvo gydomas nuo sunkaus plaučių uždegimo.
Atviras popiežiaus Pranciškaus karstas trečiadienį trims dienoms perkeltas į Šv. Petro baziliką, kur pagerbti pasaulio katalikų lyderio renkasi tūkstančiai žmonių. Skambant bazilikos varpams raudonai apsirengusių kardinolų ir Vatikano šveicarų gvardiečių lydimas karstas buvo nešamas procesijoje pro minią žmonių Šv. Petro aikštėje.
Piligrimai ir turistai fotografavosi, kai kurie plojo procesijai, einančiai iš Šv. Mortos svečių namų, kur 88-erių argentinietis pontifikas gyveno visus 12 savo pontifikato metų, o pirmadienį mirė nuo insulto.

Pranciškaus palaikai iš pradžių buvo laikomi Šv. Mortos rezidencijos koplyčioje, bet nuo trečiadienio iki šeštadienio laidotuvių jis bus pašarvotas bazilikoje. 33-ejų meksikietė Anna Montoya buvo viena iš tų, kurie atvyko anksčiau, kad pamatytų žmogų, kuris, pasak jos, jai buvo tarsi šeimos narys.
„Turėjau ateiti (...) jaučiuosi taip, tarsi būčiau jį pažinojusi, – sakė ji naujienų agentūrai AFP. – Jis buvo geras žmogus. Jis atstovavo tam, kokia turi būti Bažnyčia, ko Jėzus norėjo mus išmokyti.“ Jo paprastas medinis karstas buvo įneštas pro centrines bazilikos duris ir padėtas prie Šv. Petro Išpažinties altoriaus, kur architekto ir skulptoriaus Giano Lorenzo Bernini suprojektuotas bronzinis baldakimas kyla į garsųjį Mikelandželo kupolą.






Tikimasi, kad į laidotuves atvyks tūkstančiai piligrimų, o taip pat tokie pasaulio lyderiai kaip JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Britanijos princas Williamas. Vėliau Pranciškaus karstas bus nugabentas į jo mėgstamiausią Romos Švč. Mergelės Marijos baziliką, kur bus palaidotas kape su vieninteliu užrašu: Pranciškus.