Atvirumu išgarsėjusi Dinara Vilčinskytė – apie skyrybas, naują mylimąjį ir neplanuotą nėštumą

Dinara Vilčinskytė su širdies draugu Viliumi ir dukra Ane / Asmeninio albumo nuotr.
Dinara Vilčinskytė su širdies draugu Viliumi ir dukra Ane / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-30 18:32
AA

Socialiniuose tinkluose itin aktyvi ugniaplaukė Dinara Vilčinskytė – ryški, karšto temperamento asmenybė. Ne ką mažiau spalvingas ir jos gyvenimas, per pastaruosius metus apsivertęs aukštyn kojomis. Dar prieš 1,5 metų su buvusiu vyru ji gyveno Vilniuje ir augino dukrą Henrietą, o dabar ji – jau dviejų mergyčių mama, su nauju širdies draugu laimę kurianti gimtojoje Ventoje. Kalbėdama su portalu Žmonės.lt Dinara neslėpė: žaibiški gyvenimo posūkiai – skyrybos, staiga užgimusi meilė ir neplanuotas nėštumas – kėlė daug sumaišties, tačiau dabar ji pagaliau gali džiaugtis ramybe.

Dinaros Vilčinskytės socialinio tinklo „Instagram“ paskyra – atviras, nuoširdus ir linksmas dienoraštis, kuriame ji be užuolankų kalba apie motinystės džiaugsmus ir vargus, psichinę sveikatą ir gyvenimiškus kuriozus. Tadžikų kraujo turinti moteris jais kasdien dalijasi su daugiau nei 19,6 tūkstančių sekėjų, o dabar sutiko apie tai papasakoti ir portalo Žmonės.lt skaitytojams.

Tamsiu skyrybų periodu šviesos įnešė nauji jausmai

O papasakoti ji tikrai turi ką. Šie Dinaros metai priminė kelionę serpantinais – staigūs gyvenimo posūkiai sekė vienas po kito. Jie prasidėjo dar 2021-ųjų rudenį, kai ji su tuometiniu vyru nusprendė sukti skirtingais keliais. Su pirmąja, dar mokyklos laikais sutikta meile D.Vilčinskytė praleido apie 11 metų, susilaukė dukters Henrietos, turėjo nekilnojamojo turto, tačiau galiausiai suprato, kad jie – per daug skirtingi žmonės.

Apie skyrybas, gerbdama buvusio vyro privatumą, Dinara daug kalbėti nenorėjo, tačiau džiaugėsi, kad net ir po santuokos griūties jie palaiko draugiškus, taikius ryšius.

Dinara Vilčinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

„Man yra labai negražu, kai žmonės išsiskiria ir pradeda pilti vienas ant kito purvą. Gerai, gal paskutiniai metai buvo sunkūs, ne tokie gražūs, tačiau didžioji gyvenimo dalis kartu teikė geras emocijas. Kaip gali tą pamiršti? – kalbėdama su Žmonės.lt retoriškai klausė Dinara. Pašnekovė pridūrė, kad jos ir buvusio vyro atveju buvo kiek kitaip – jie iki pat santykių pabaigos jie atrodė kaip tobula pora. – Artimiesiems žinia buvo labai netikėta, nes iš šono atrodė, kad sutariame labai gerai.“

Tų pačių metų gruodį Dinara išsikėlė iš šeimos namų ir išvyko gyventi į pajūrį. Vis dėlto persikėlus į Karklę buvo liūdna – nei artimųjų, nei draugų ji čia neturėjo, tad paskatinta vienatvės nusprendė išbandyti pažinčių programėlę „Tinder“. Iš Ventos kilusi D.Vilčinskytė juokėsi, kad tinderis jai prilygo stebuklui, kuris jai būtų labai pravertęs paauglystėje.

„Kai parsisiunčiau „Tinder“, buvo kultūrinis šokas – tokių dalykų mano laikais nebuvo! Tuomet su vaikinais buvo galima susipažinti tik gyvai, per feisbuką ir ONE.lt. Na, o mano išvaizda buvo kitokia, tad mažo miestelio vaikinams nebuvau patraukli. Galvojau, kad visą gyvenimą nugyvensiu vieniša“, – kvatojo ji.

Dinara Vilčinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

Tiesa, iš pradžių Dinaros požiūris į šią pažinčių programėlę buvo ganėtinai priešiškas. „Kadaise turėjau kolegę, kuri pasakodavo apie tinderio pasimatymus. Galvodavau – kokia ji pasileidusi mergina! Maniau, kad „Tinder“ skirtas tik vienos nakties nuotykiams, tačiau yra dešimtys pavyzdžių, kai tokios pažintys užsibaigia santuoka ir vaikais.“

Vis dėlto D.Vilčinskytė meilės tikrai neieškojo ir į pasimatymus žadėjo neiti dvejus metu – jai tiesiog trūko draugų. Dinara norėjo ne tik susirasti naujų bičiulių, bet ir vyrų, galinčių padėti jai išsikraustyti iš pelių okupuoto namelio Karklėje – šių graužikų ji taip bijojo, kad net negalėdavo užmigti.

Sėkmingai radusi pagalbininką ir persikėlusi į Palangą, Dinara tinderį ištrynė, tačiau netrukus jo prireikė ir vėl – šįkart ji ieškojo pavėžėjo. Tuomet visai neplanuotai ji susipažino su dabartiniu mylimuoju ir naujagimės Anės tėčiu Viliumi. Nors tą gruodžio 17-ąją jie nesusitiko, po kelių dienų nuėjo į pasimatymą. Taip viskas ir prasidėjo.

„Labai smagiai leisdavome laiką – eidavome vakarieniauti, pasivaikščioti, žiūrėdavome serialus, bet vėliau paaiškėjo, kad jis gyvena ne Lietuvoje ir sausio 3-ąją turi išskristi atgal į Norvegiją. Susitarėme, kad bendrausime tik iki tos dienos, nes kurti santykius per atstumą būtų visiška nesąmonė. Per tą trumpą laikotarpį Viliumi labai susižavėjau ir prisirišau, o kai man žmogus patinka, noriu, kad jis būtų šalia. Vis tik atėjus tai dienai nutarėme, kad bendrausime toliau ir abu tinderį ištrinsime“, – apie pažinties pradžią Žmonės.lt pasakojo ji.

Dinara Vilčinskytė su mylimuoju Viliumi / Asmeninio albumo nuotr.

Žinia apie nėštumą išmušė iš vėžių

Besiformuojanti pora žinojo – jei norės kartu sieti ateitį, gyventi tarp dviejų šalių nepavyks. Daugiau nei 12 metų užsienyje pragyvenęs Vilius į Lietuvą žadėjo grįžti rudenį, o Dinara įsipareigojo jo laukti. Vis tik kovo viduryje ji nusprendė nuvykti į Norvegiją ir aplankyti ten gyvenantį mylimąjį. Išsvajota šalis ir širdį virpinantys jausmai dovanojo puikią kelionę, tačiau grįžus Dinarą apėmė nuojauta, kad jos metu užsimezgė nauja gyvybė. Atliktas nėštumo testas įtarimus patvirtino, tačiau kalbėdama su Žmonės.lt moteris neslėpė – iš laimės šokinėti ji tikrai nepradėjo.

„Nuotaikos nebuvo džiaugsmingos. Pranešiau Viliui, kad laukiuosi, bet bandžiau pasakyti, jog susilaukti šito vaikelio nelabai planuoju. Tuo metu dar nebuvau oficialiai išskyrusi, tačiau labiausiai bijojau mamos reakcijos. Pamenu, kad rašiau jam: „Mane mama užmuš!“. Tada Vilius parašė labai ilgą, gražią žinutę ir paklausė: „Kaip galvoji, ar mama neužmuštų, jei nutrauktum nėštumą?“. Aišku, manęs įkalbinėti nereikėjo, tiesiog norėjau apie viską gerai pagalvoti“, – su Žmonės.lt atvirai dalijosi Dinara.

Paklausus, kodėl galvojo apie nėštumo nutraukimą, Dinara pirmiausiai išskyrė abejones dėl savo jausmų ir nežinomybės – Vilių ji pažinojo vos keletą mėnesių ir nebuvo tikra, ar jie yra tinkami partneriai. „Paskui pagalvojau – mama sugebėjo viena užauginti mane ir brolį, tad jei matytume, kad nesame skirti vienas kitam ir nuspręstume sukti skirtingais keliais, žinočiau, kad vaikelis neliks neaprūpintas. Tai suteikė drąsos, – sakė ji. Ramybės nedavė ir tai, kad susiklostęs scenarijus visiškai neatitiko visuomenės standartų. – Daug kas vis dar laikosi nuoseklaus gyvenimo plano – vestuvės, pirmas būstas, o tada jau vaikai.“

Dinara Vilčinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

Vis dėlto balandį apsilankiusi pas ginekologę D.Vilčinskytė nusprendė vaikelį gimdyti. Deja, šis sprendimas gyvenimo audros nenumalšino. Vilius gyveno Norvegijoje, besilaukianti Dinara su dukra – pajūryje, kur jautėsi be galo vieniša.

„Kiekvieną dieną gyvenau baimėje. Buvau viena ir dirbau, tad ačiū dievui, kad tuo metu Henrieta lankė darželį ir nė kartą nesusirgo. Galvojau – jeigu mano vaikas susirgs, ką reikės daryti? Na, o Ventoje gyvena mano mama, labai didelė pagalba“, – sakė ji, balandžio pradžioje persikėlusi į gimtinę.

Nėštumo laikotarpis buvo sunkus ir todėl, nes sugrįžusi į Ventą ji dar kurį laiką gyveno su buvusiu vyru – pora nebuvo nusprendusi, kaip dalinsis Henrietos globą. Dinara tuo metu dar nebuvo pasirengusi visiems papasakoti, kad turi naują širdies draugą ir nuo jo laukiasi vaikelio, tačiau apkalbų platformos „Discord“ „dėka“ ši žinia buvo paskleista.

„Anės tėtis mane pasitiko Norvegijos oro uoste, o aš pasisveikindama jam pakštelėjau į skruostą. Tą nuotrauką viena mergaitė įkėlė į „Discord“, išsiuntė mano buvusiam vyrui ir jo tėvams, mano mamai“, – apie nemalonų nutikimą Žmonės.lt pasakojo Dinara.

Dinara Vilčinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

Ramybė po audros

Vis tik negandos anksčiau ar vėliau baigiasi. Po itin sudėtingo pavasario atėjo džiugesnė vasara – rugpjūtį oficialiai buvo nutraukta Dinaro santuoka, o nuo liepos iki rudens Lietuvoje atostogavo Vilius. Pora daug laiko praleido kartu, keliavo ir galėjo išbandyti, kaip dera buityje. Moteris džiaugėsi – vasaros patirtys patvirtino, kad lauktis bendro kūdikio buvo geras sprendimas. Dukrelės, kuriai suteikė Anės vardą, Dinara susilaukė gruodžio pradžioje.

Nuo svarbiausių gyvenimo pokyčių jau praėjo nemažai laiko, tačiau apie tai D.Vilčinskytė prakalbo tik dabar. Kodėl? Portalui Žmonės.lt ji pasakojo, kad nuo atvirumo ją stabdė ir baimės, ir nežinomybė.

„Kadangi nėštumas nebuvo planuotas, nenorėjau skaudinti kai kurių artimų žmonių. Žinojau, kad išgirdus, jog taip greit vyksta tokie dideli pokyčiai, jiems bus sunku. Šiek tiek bijojau ir žmonių reakcijų, pergyvenau, kad tai matys mama. Aš sugebėjau susigyventi su tuo, tačiau įsivaizduoju, kaip sunku yra mamai, kai apie jos dukrą rašo negražius komentarus“, – dalijosi D.Vilčinskytė.

Dinara Vilčinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

Ji nebuvo tikra ir tuo, ar dalinsis antrosios dukrelės kadrais, kadangi Vilius – privatumą mėgstantis žmogus ir visiškai nedalyvauja socialinių tinklų veikloje.

„Kai gimė vaikelis, nuotrauką norėjau įkelti dar tą pačią dieną, bet Anės tėtis liepė mėnesį nieko neviešinti. Galvojau: „O Dieve, tu tiki tais prietarais?“ Jis atsakė, kad tiesiog negražu, jei vaikelį pirmiausiai pamatys sekėjai, o ne mūsų artimieji. Susimąsčiau, kad tai protinga ir teisinga, todėl laukėme, kol artimiausi žmonės gyvai susipažins su Ane“, – šyptelėjo Dinara.

Dabar jos namuose – malonus šurmulys. Dinara juokiasi, kad turi ne du, o tris vaikus – šalia mažamečių dukrų reikia rūpintis ir augintiniu. Laimei, mylimasis visuomet būna kartu ir labai prisideda prie Anės priežiūros, tad moteris randa laiko ir savo veikloms. Šiuo metu Dinara nuotoliniu būda administruoja vienos įmonės socialinius tinklus, plėtoja savo paskyrą – vykdo užsakymus, reklamas.

Tiesa, papildoma pagalba – tikrai neprošal. Kurį laiką Dinara stengėsi susitvarkyti be jos, tačiau vėliau suprato, kad kur kas geriau išdidumą padėti į šalį, nes auginant du mažus vaikus atokvėpio tikrai reikia.

Dinaros Vilčinskytės dukros Henrieta ir Anė / Asmeninio albumo nuotr.

„Raginu nebijoti prašyti mamų ar draugių pabūti su vaikais ir skirti laiko sau. Nereikia gėdytis ir galvoti, ką manys kiti, jei norėsi valandą pagulėti ir pažiūrėti serialą. Pavyzdžiui, nuvykau į Mažeikiuose esančią didesnę parduotuvę ir pažįstama pardavėja paklausė, kur mano vaikai. Sakau: „Ar jūs juokaujat? Man didžiausia pramoga išvažiuoti vienai, garsiai paklausyti muzikos“. Pabūti vienai – terapija“, – juokiasi dviejų vaikų mama.

Kovotoja su internetinėmis patyčiomis

Nepaisant socialinių tinklų teikiamo džiaugsmo, Dinara puikiai žino, ką reiškia internetinės patyčios. Su jomis susidūrė gimus pirmajai dukrai – ją ėmė aptarinėti platformoje „Discord“. Iki to Dinara net neįsivaizdavo, kad tokie dalykai egzistuoja. Masines paskalas apie save ji kurį laiką skaitė, tačiau apsimesdavo, kad tai jos neliečia. Vis tik tai – netiesa.

„Kai apie save skaitai vien neigiamus dalykus, pavyzdžiui, kad esi bloga mama, nori nenori pasėjama mintis, jog tai yra tiesa. Tu gali užsiauginti storą odą ir ne taip jautriai reaguoti, tačiau prie to tikrai neįmanoma priprasti. Žinot, aš net nenoriu priprasti. Nenoriu, kad patyčios internete taptų norma, dėl to į tai veliuosi ir garsiai kalbu. Pavyzdžiui, neseniai sužinojau, kad viena mergaitė, remdamasi pletkais, bandė pakeisti mano gero draugo nuomonę apie mane. Džiaugiuosi, kad išsiliejau ant jos instagrame, nes dažniausiai tą neigiamą emociją perduodu artimiausiems žmonėms, – neslepia pašnekovė, karštą temperamentą paveldėjusi iš tadžiko tėčio. – Gal kažkam atrodo, kad taip noriu sutraukti daugiau sekėjų, bet taip tikrai nėra.“

Dinara Vilčinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

Vis tik Dinara vėliau suprato, kad kariavimas atima per daug energijos ir ji tam – per jautri. Paskutinį kartą apkalbų platformą ji paskaitė praėjusių metų sausį, o dabar piktas žinutes stengiasi tiesiog ignoruoti – dažniausiai jų neskaito, ištrina, o profilius užblokuoja. Vis dėlto Dinara ūpo nepraranda ir trauktis iš socialinių tinkle neketina.

„Iš artimųjų gaunu vis daugiau patarimų tiek nesirodyti, nepasakoti, bet mano profilį žmonės ir mėgsta dėl to, nes esu atvira. Patyčios numuša tik tikėjimą žmonėmis. Noriu, kad tai pasibaigtų“, – portalui Žmonės..lt sako Dinara Vilčinskytė.

Fotogalerija:

Dinara Vilčinskytė (31 nuotr.)
+25