Aukščiausių technologijų triumfas: sukurti aukštakulniai, kuriuos avint neskaudės kojų

Naujoviškų aukštakulnių pagrindas / Kadras iš vaizdo įrašo
Naujoviškų aukštakulnių pagrindas / Kadras iš vaizdo įrašo
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Būna ypatingų progų, kai tiesiog spurdame, kaip norime apsiauti aukštakulnius – juk tai taip elegantiška, grakštu ir gražu.

Tiesa, ne viena batelius aukšta pakulne avėti mėgstanti moteris sutiktų – grožis išties reikalauja aukų, ypač vakare, kai tenka glostyti iš skausmo maudžiančias kojas.

Nepaisant to, aukštakulnius vis tiek avime. Klausimas – dėl savęs, ar dėl vyrų? O gal dėl kitų moterų? Štai Prancūzijos mokslininkai įrodė, kad aukštakulnius avinčios moterys stipriosios lyties atstovams atrodo kur kas patrauklesnės.

Taip pat skaitykite: Moterys, siekiate vyrų palankumo? Avėkite aukštakulnius

Ir vis dėlto kartais susimąstome, kaip būtų gerai, jei tie bateliai nebūtų tokie jau žudikai ir dėl jų taip stipriai neskaudėtų kojų vakarais. Būtent tokia mintis prieš penkerius metus gimė įmonėje „SpaceX“ dirbančiai Dolly Singh (36 m.).

„Aukštakulnius mūvėti pradėjau dar būdama 17 metų, tačiau ilgainiui pajutau, kad man jie veikiau tapo kančia, o ne malonumu. Vaikščiojant su aukštakulniais kiekvieną dieną, nutrukus pajunti, kad kojos jau nebeištvers.

Mano gyvenime buvo toks laikotarpis, kai privalėjau rinktis tarp dviejų dalykų: arba aš vaikštau į darbą su lygiapadžiais bateliais, arba ir toliau aviu aukštakulnius, bet vėliau turėsiu itin didelių problemų dėl kojų sveikatos. Man tai galiausiai tapo didele problema, ir aš nusprendžiau liautis skųstis ir ko nors imtis“, – apie savo verslo pradžią ir idėją sukurti visiškai kitokius aukštakulnius tinklalapiui bloomberg.com pasakojo D. Singh.

Nusprendusi savo svajonę paversti realybe, moteris surinko specialistų komandą ir įkūrė savo įmonę „Thesis Couture“, kurios pagrindinis tikslas buvo madą susieti su mokslo pasiekimais. Būtent dėl to, rinkdamasi darbuotojus, D. Singh ieškojo ne tokių, kurie turėtų didelę patirtį batų gamyboje, o tokių, kurie sugebėtų sukurti šį tą naujo.

Į savo komandą moteris pakvietė astronautą, ortopedą, raketų kūrimo specialistą ir mokslininką, kurio specializacija yra mada.

Taip pat skaitykite: Nuo aukštakulnių skauda kojas? Šie lengvi pratimai jus išgelbės

„Pamenu, kai susitikau su Dolly pokalbio, mes tiesiog ant servetėlių pradėjome paišyti batelių eskizus. Kalbant atvirai, iš pradžių maniau, kad batelių gamyba yra nepaprastai atitolusi nuo mano specializacijos, tačiau vėliau, kai Dolly pasakė, kad tai yra inžinerinė problema, aš užkibau“, – apie savo darbo D. Singh įmonėje pradžią pasakojo astronautas Garrettas Reismanas.

Subūrusi visuomenėje gerbiamų specialistų ir savo srities profesionalų komandą, D. Singh visuomenei pristatė visiškai kitokius, šiuolaikinėmis technologijomis kurtus batelius.

Į savo komandą moteris pakvietė astronautą, ortopedą, raketų kūrimo specialistą ir mokslininką, kurio specializacija yra mada.

„Aukštakulniai buvo sukurti dar 1500 metais, visų pirma, jie, žinoma, buvo pritaikyti vyrams, tačiau nuo 1700-ųjų metų juos avėti pradėjo ir moterys. Šiandien vien JAV aukštakulniams išleidžiama maždaug 20 mlrd. JAV dolerių per metus, tačiau įdomiausia tai, kad aukštakulnių dizainas per tiek amžių nelabai ir pasikeitė. Keista, kai pagalvoji, kiek dabar turime visokiausių naujovių, o štai sau ant kojų auname batus, kurių kūrimo technologija yra absoliučiai pasenusi“, – tikina Dolly Singh.

Anot moters, pagrindinė aukštakulnių problema – metalinis jų pagrindas. Būtent jį Dolly Singh su savo komanda ir nusprendė pakeisti.

„Kurdami aukštakulnius, vietoj metalinio jų pagrindo nusprendėme naudoti šiuolaikinėmis technologijomis sukurtą itin tvirtą plastiką, kuris taip stipriai nekenkia kojai, o pats aukštakulnių pado pagrindas išklotas termoplastine poliuretano (TPU) medžiaga, dėl kurios, avint aukštakulnius, kojų ir neskauda“, – apie sukurtą batelių dizainą pasakojo Dolly Singh.

Kaip atrodo šie aukštakulniai, pamatysite vaizdo įraše:

Tiesa, kadangi šie bateliai kurti naujausiomis technologijomis, jų labai daug dar nėra pagaminama. Vien šiais metais D. Singh įmonėje planuojama jų sukurti tik 1,5 tūkst. porų. O ir batelių kaina išties priverčia susimąstyti. Jei tokius batelius norėtumėte įsigyti, už juos tektų sumokėti 925 JAV dolerius.

Jei tokius batelius norėtumėte įsigyti, už juos tektų sumokėti 925 JAV dolerius.

Ateityje D.Singh planuoja batelių įvairovę gerokai praplėsti ir rinkai pasiūlyti  įdomesnio dizaino aukštakulnių. 

Moteris tikisi, kad tuomet sumažės ir jų kaina bei žada, kad pigiausius aukštakulnius tuomet bus galima įsigyti ir už 350 JAV dolerių.

Tad, moterys, sukryžiuokite pirštus. Jau visiškai greitai, jei norėsite, galėsite džiaugtis kojų nevarginančiais, bet tokiais pačiais dailiais aukštakulniais. Tiesa, piniginę jie gerokai paplonins...