„Auksinių svogūnų“ netikėtumai: Suodaitis uždainavo su „Siegel“, į sceną su gitara išlėkė „Šimonytė“

„Auksinių svogūnų“ apdovanojimai / Andriaus Pelakausko nuotr.
„Auksinių svogūnų“ apdovanojimai / Andriaus Pelakausko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-03-28 10:42
AA

Pandemijos pristabdyti, bet dar labiau subrendę, legendiniai, fantastiški, ryškiausiomis žvaigždėmis ir sąmoju spindintys, politikos nusidėjėliams akis graužiantys Lietuvos humoro apdovanojimai „Auksiniai svogūnai“ sugrįžo. Trečiadienio vakarą sausakimšoje Klaipėdos „Švyturio“ arenoje buvo suskaičiuoti ir apdainuoti ryškiausi pastarųjų metų Lietuvos politikos įvykiai ir jų herojai.

Scenoje unikalius pasirodymus kūrė muzikos ir teatro žvaigždės, o „Auksinius svogūnus“ atsiėmė jų nusipelnę politikai ir visuomenės veikėjai.

Humoro ceremonijoje tradiciškai buvo pristatyta dešimt nominacijų. Išrinktas „Metų verslininkas“, „Metų posakis“, „Metų lošėjas“, „Metų siurprizas“, „Metų atlikėjas“, „Amžiaus statybos“, „Metų atsisveikinimas“, „Metų aktorius“, Metų renginys“ ir „Metų Gražulis“.

Visa šalis jau daugiau nei dvidešimt metų kuo puikiausiai žino – jei bus „Auksiniai svogūnai“ – juoko bus iki ašarų. Tuo pasirūpino išskirtinius muzikos numerius kūrusios scenos žvaigždės.

Aktorius Šarūnas Banevičius virto kandidatu į prezidentus Ignu Vėgele, aktorė Violeta Mičiulienė – legendine Kunigunda, socialdemokratų pirmininke Vilija Blinkevičiūte, viliojančia pensininku tapusį dainininką Česlovą Gabalį, protestuojančiu traktoriaus vairuotoju tapo dainininkas Žilvinas Žvagulis, o Inga Valinskienė jau ne pirmą kartą įsikūnijo į kadenciją baigusią šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Seimo sandėlį „švarino“ parlamentarais tapę aktorius Marius Jampolskis, dainininkai Č.Gabalis ir Deivis. Beje, pastarajam tradiciškai teko ir iš parlamento pagaliau išvaryto skandalingojo Petro Gražulio vaidmuo. Ne vieną „Gražulį“ scenoje vaidinęs Deivis juokėsi, kad jo herojui palikus Seimą, baigsis ir paties Deivio karjera „Auksiniuose svogūnuose“.

Fotogalerija:

Klaipėdoje nugriaudėjo „Auksiniai svogūnai“ (41 nuotr.)
+35

Premjere Ingrida Šimonyte scenoje tapo praeityje garsios muzikos grupės „Junior“ lyderė Rosita Paulauskaitė. Skambant ugningiems roko ritmams „premjerė“ taip įsisiautėjo, kad scenoje net sudaužė elektrinę gitarą. Aktorius Ramūnas Rudokas scenoje virto prezidentu Gitanu Nausėda, kuriam ketureilį deklamavo netikėtai išaugęs šalies vadovo dažnai cituojamas berniukas, kurį įkūnijo sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas.

Diskoteką arenoje užkūrė grupė „DAR“, virtusi Laisvės partijos atstovais. Apie praloštas statybas dainavo Radži, o naujai gimusios grupės „Kalinam“ nariai Ramūnas Rudokas, Marius Jampolskis ir Antanas Nedzinkas apdainavo nuteistų korupcijos skandalo veikėjų dalią.

Klaipėdoje įteikti „Auksiniai svogūnai“ / Andriaus Pelakausko nuotr.

Viena didžiausių „Auksinių svogūnų“ staigmenų tapo skyrybų dramos herojų „influencerių“ Lauryno Suodaičio ir Viktorijos Siegel duetas. Savo istoriją dainos žodžiais papasakojo pats skandalo herojus L.Suodaitis, o jo vis dar žmonos Viktorijos vaidmuo teko dainininkei Natalijai Bunkei.

Natalija Bunkė ir Laurynas Suodaitis / Andriaus Pelakausko nuotr.
Klaipėdoje įteikti „Auksiniai svogūnai“ / Andriaus Pelakausko nuotr.

Pasirodymuose taip pat dalyvavo ir grupės „Bernužėliai“, „Patruliai“, dainininkė Irena Starošaitė, šokių grupės „Tina Dance“, „Leader Dance“ ir energingosios aerobikos pradininkės Lietuvoje Joanos Bartaškienės vadovaujamos auksinio amžiaus šokėjos.

„Auksiniams svogūnams“ tradiciškai dirigavo Arūnas Valinskas ir Justinas Jankevičius.