Aukštakulnių mėgėjoms: kaip atrodyti stulbinamai ir išsaugoti kojų sveikatą

Raudoni aukštakulniai / „Fotolia“ nuotr.
Raudoni aukštakulniai / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-07-23 11:29
AA

Posakis „kuo aukštesni kulniukai, tuo lengviau pasieksi padanges“ tikrai ne iš piršto laužtas – juk su dailiais bateliais tikrai ne viena moteris gali atrodyti pritrenkiančiai.

Jie koreguoja laikyseną ir optiškai dailina kojas, o ką jau kalbėti apie papildomus ūgio centimetrus!

Negana to, aukštakulniais avinčių moterų poveikį vyrams yra pripažinę ir tyrimus atlikę mokslininkai, tad šiais bateliais bent retkarčiais pasipuošti tikrai būtina. Tačiau ką daryti ir kaip išvengti vėliau juntamo kojų skausmo?

Portalui huffingtonpost.com patarimus dalija Emory universitetinės ligoninės priimamajame (Atlanta, JAV) dirbanti medikė Darria Long Gillespie.

Taip pat skaitykite: Eksperimentas: vaikinas ryžosi visą dieną avėti aukštakulnius

„Dirbdama ligoninės priimamajame, esu gydžiusi pakankamai daug dailiosios lyties atstovių, kurios patyrė susižeidimų vien dėl aukštakulnių. Tiesą sakant, neseniai atliktas tyrimas netgi parodė, kad nuo 2002 metų dėl šios priežasties į priimamuosius atvežama net dvigubai daugiau moterų, kurios dėl aukštakulnių pasitempė pėdos ar kulkšnies raumenis, susilaužė kaulus ar kitaip susižeidė kojas.

Taigi atsargumo priemonių imtis reikėtų, tačiau tai dar nereiškia, kad savo aukštakulnius turėtumėte pamiršti visiems laikams“, – tikina medikė ir pateikia keletą naudingų patarimų.

Prieš perkant aukštakulnius

Netgi gerosios krikštamotės negali pagaminti visiems kojų tipams tinkančių ir neįtikėtinai patogių krištolinių kurpaičių, tad renkantis aukštakulnius, tiesiog būtina įsitikinti, jog jie bus jums patogūs. Štai į ką derėtų atkreipti dėmesį:

Stilius. Kojų chirurgai pataria batelius trinktis su ne aukštesniu kaip 5 cm kulniuku, mat jei jis aukštesnis, tuomet tenka didžiulė apkrova priekinei pėdos daliai. Vis tik, jei norite batelių kiek aukštesniu kulniuku, tuomet rinkitės tuos, kurių priekis būtų su platforma, tuomet pėdos gaus kiek mažiau apkrovos. Aukštakulniai su T formos dirželiais priekyje taip pat padeda efektyviau paskirstyti apkrovą.

Aukštakulniai su T formos dirželiais / „Fotolia“ nuotr.

Dydis ir forma. Kada paskutinį kartą matavotės savo pėdos ilgį? Jei neseniai atsikratėte papildomų kilogramų ar jų kaip tik priaugote, derėtų pasimatuoti ir pėdos ilgį, ypač renkantis aukštakulnius. Labai svarbu, kad aukštakulnių išlinkimai visiškai atitiktų pėdos linkius. Kitaip tariant, juos apsiavus kojų jokiu būdu neturėtų skaudėti. Kad aukštakulniai dar patogiau nešiotųsi, dairykitės tokių, kurie priekyje būtų kiek platesni.


Jau nusipirkus aukštakulnius

Vos nusipirkusios aukštakulnius, neskubėkite jais tuojau pat ir pasipuošti. Gydytoja Darria Long Gillespie pataria prieš tai atlikti keletą pataisymų jiems:

Užsitikrinkite, kad padas neslidinėtų. Kas ten žino, kodėl aukštakulnius kurdami dizaineriai jų padukus padaro ganėtinai slidžius, tačiau tuo tikrai vertėtų susirūpinti tik nusipirkus batelius, mat kitaip susižalojimų tikrai galite neišvengti. Pakaks pasivaikščioti po plytelėmis grįstą grindinį paprasčiausiame prekybos centre ir netrukus galite atsidurti traumatologijos skyriuje.

Taip pat skaitykite: Aukščiausių technologijų triumfas: sukurti aukštakulniai, kuriuos avint neskaudės kojų

Taigi, kad netektų slidinėti, ant batelių padų užsiklijuokite specialias juosteles, kurias rasite specializuotose batų parduotuvėse, vaistinėse arba nunešusios batelius į batų taisyklą. Jei rinksitės pastarąjį variantą, tuo pačiu paprašykite, kad meistras plastikinius batelių kulniukų galiukus pakeistų į guminius.

Į batų vidų įsidėkite padelius. Jei su aukštakulniais vaikščioti dar nesate labai įpratusi ir vos po poros valandų vaikščiojimo jau pajuntate kojų pirštų skausmus arba pėda nuolat slidinėja, specialius guminius ar silikoninius  padelius įsiklijuoti galite ir į batelių vidų. Jie padės sumažinti svorio apkrovą, o pėda laikysis kur kas tvirčiau. Įvairių padelių taip pat rasite parduotuvėse ar vaistinėse.

Kai nusiaunate aukštakulnius...

Grįžusi po sunkios dienos su aukštakulniais, nepamirškite palepinti savo pavargusių pėdų ir kojų raumenų. Tai padaryti padės keletas tempimo pratimų:

  • Jei skauda blauzdas ar pėdų kulnus, nusiaukite batelius ir, atsisėdusi ant žemės ar kėdės, atremkite pėdą statmenai į sieną ir kiek ją palankstykite lenkdama pėdų pirštus į save. Tą patį galite daryti ir pėdas apvijusi rankšluosčiu bei traukdama jį savęs link.
  • Jei skauda pėdas, išbandykite gana paprastą jų masažą. Ant žemės pasidėkite teniso ar kitą panašaus dydžio, bet kietą kamuoliuką ir ant jo uždėjusi pėdą judinkite koją pirmyn ir atgal.

Daugiau skaitykite: Nuo aukštakulnių skauda kojas? Šie lengvi pratimai jus išgelbės