B.Petrikytės įmonės bankrotą teismas pripažino tyčiniu: iš jos reikalaujama beveik 0,5 mln. eurų

Birutė Petrikytė / LNK nuotr.
Birutė Petrikytė / LNK nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-20 10:15
AA

Dainininkę Birutę Petrikytę-Karžickają ir toliau persekioja nemalonumai. Jos įmonės bankrotą pripažinus tyčiniu, iš moters prašoma priteisti įspūdingą pinigų sumą.

Klaipėdos apygardos teismas dar 2022 m. rugsėjo 9 d. Birutės Petrikytės įmonės „Birutės Petrikytės muzikos klubas“ bankrotą pripažino tyčiniu, pranešė ve.lt. Nustatyta, kad blogai valdydama asociaciją, dainininkė ją privedė prie bankroto.

Portalo Žmonės.lt žiniomis, dabar moteris ir vėl mina šio teismo slenksčius – netrukus bus skelbiamas sprendimas civilinėje byloje dėl žalos atlyginimo. Į teismą kreipėsi jau bankrutavusi asociacija „Birutės Petrikytės muzikos klubas“, atstovaujama bankrotą administruojančios bendrovės „Konsultacijų srautas“.

Iš B.Petrikytės prašoma priteisti 455 458 eurus ir 37 centus. Teigiama, kad būtent tokią žalą patyrė įmonės kreditoriai.

Birutė Petrikytė / Andriaus Ufarto nuotr..

Kaip rašo ve.lt, pati dainininkė su tokiu ieškiniu nesutinka – teigia nepadariusi nieko neteisėto.

Negana to, bankroto administratorius skundėsi, kad B.Petrikytė nevykdė pareigos perduoti jam įmonės turtą ir dokumentus. Dėl to teismas dainininkei skyrė 5 eurų dydžio baudą už kiekvieną pradelstą dieną, rašo ve.lt.

Žmonės.lt primena, kad tai buvo ne pirmasis bankrotas B.Petrikytės gyvenime.

2006 metais kartu su vyru Igoriu Karžickiu gavusi paskolą ji po poros metų Šventojoje atidarė svečių namus ir restoraną „Birutės uostas“. Daugiau kaip 100 vietų restoranas ir 7 kambarių svečių namai buvo šešių šimtų kvadratinių metrų ploto name su mansarda, prie jūros.

Finansinėje duobėje atlikėja ir jos sutuoktinis atsidūrė, kai ėmė verslui paskolą 2007–2008 m. Iš pradžių viskas neblogai sekėsi, tačiau prasidėjus krizei reikalai pašlijo. Palūkanos buvo milžiniškos, susidarė apie 2 milijonus eurų siekiančios skolos.

2016 metais Klaipėdoje teismas leido B.Petrikytei ir jos vyrui Igoriui Karžickiui bankrutuoti. Paskelbus bankroto bylą nustojo augti palūkanos už skolą.