Baltos spalvos daržovės padeda saugotis nuo infekcijų

Rauginti kopūstai / Fotolia nuotr.
Rauginti kopūstai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: „Edita“
A
A

Baltos spalvos daržovės ne tik didina organizmo atsparumą, bet ir mažina kraujospūdį, gerina skysčių apytaką, ramina, malšina skausmą. O psichologai sako, kad baltos spalvos produktai padeda nugalėti baimės jausmą, jaudulį.

Kopūstai. Paprasčiausiuose baltagūžiuose kopūstuose gausu antioksidantų, neutralizuojančių žalingą laisvųjų radikalų poveikį. Tyrimais nustatyta, kad žmonėms, kurie nors kartą per savaitę valgo kopūstų, tikimybė susirgti storosios žarnos vėžiu yra dvigubai mažesnė nei tiems, kurie kopūstų ragauja ne dažniau kaip kartą per mėnesį. Be to, manoma, kad kopūstai gali apsaugoti nuo skrandžio ir krūties vėžio. Beje, tokių savybių turi ne tik švieži kopūstai, bet ir termiškai paruošti jų patiekalai. Ką jau kalbėti apie raugintus!

Ne mažiau vertingi ir žiediniai kopūstai.

 

Bulvės. Mokslininkai jau reabilitavo bulves ir nebesako, kai tai – menkavertis produktas, kuris tik eina į kūną. Taigi valgyk bulvių ir įvairiausių jų patiekalų, tik negardink riebiais padažais. Be kitų bulvėse esančių medžiagų, ypač vertingas yra kalis – mikroelementas, spartinantis medžiagų apykaitą ir užtikrinantis sklandžią širdies veiklą.

 

Česnakai. Šios aštraus skonio daržovės kovoja su virusais ir bakterijomis, mažina cholesterolio kiekį, neleidžia susidaryti kraujo krešuliams, reguliuoja kraujospūdį, netgi mažina vėžio riziką.

 

Svogūnai. Kaip ir česnakai, jie naikina bakterijas, skystina kraują, didina naudingojo cholesterolio kiekį. Geriausia valgyti šviežių svogūnų, tačiau jei nepatinka specifinis jų skonis ir kvapas, supjaustytus svogūnus gali nuplikyti verdančiu vandeniu arba trumpai pamarinuoti.

 

Baltasis valgiaraštis

Rauginti kopūstai kepti su džiovintomis slyvomis
Rauginti kopūstai kepti su džiovintomis slyvomis / zaidziamevirtuve.blogspot.com nuotr.