Belgai į „Euroviziją“ siunčia atlikėją Gustaph: dainoje – padėka queer draugams ir šokiai

Gustaph / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt ir Eurodiena.lt
AA

Šeštadienį Briuselyje įvyko Belgijos nacionalinės atrankos „Eurosong“ finalas, kuriame dėl teisės atstovauti savo šaliai „Eurovizijoje“ susirungė 7 dalyviai. Tarp jų daugiausiai komisijos ir žiūrovų sulaukė atlikėjas Gustaph su šokti kviečiančia daina „Because of You“.

Sausio 14-ąją Belgijoje įvyko nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ finalas, kuriame nugalėtoją išrinko televizijos žiūrovai kartu su komisija.

Komisija daugiausiai balų skyrė Gala Dragot, o žiūrovai – duetui „The Starlings“. Visgi susumavus visus balsus, galiausiai laimėjo atlikėjas Gustaph, užėmęs antrą vietą žiūrovų bei trečią vietą komisijos balsavimų lentelėse.

Tiesa, „The Starlings“ iki pergalės pritrūko vos dviejų taškų.

Apie Belgijos atstovą Gustaph

Kaip rašo portalas eurodiena.lt, 42-ejų metų atlikėjas Gustaph baigė Gento muzikos konservatoriją, būdamas devyniolikos išpopuliarėjo su daina „Gonna Lose You“. Vėliau jis daugiau susitelkė į muzikos kūrimą ir prodiusavimą, tačiau dainavimo taip pat nepamiršo, dažnai tapdavo garsesnių šalies dainininkų pritariančiuoju vokalistu.

Būtent kaip pritariantysis vokalistas atlikėjas jau yra pabuvojęs ir „Eurovizijoje“, nors pačioje scenoje jo ir nematėme. 2018 m. jis talkino Sennek, o 2021 m. grupei „Hooverphonic“, rašo portalas eurodiena.lt.

Atrankoje į dainų konkursą savo orientacijos neslepiantis Gustaph pasakojo, kad daina „Because of you“ apie savęs priėmimą ir buvimą tuo, kas esi.

„Dainą parašiau kartu su Jaouad Alloul, kuris yra queer menininkas ir dainininkas. Daina yra apie savęs priėmimą ir žmones, kurie atvedė tave į tą vietą, kurioje esi savo gyvenime. Mūsų atveju tai apie queer bendruomenę, kadangi aš ir pats esu gėjus. Tai pradinė žinutė, bet dainą galima suprasti ir plačiau“, – sakė atlikėjas, pristatęs šokti ir save priimti kviečiantį kūrinį.

Klausykite:

Skaitykite daugiau