Belgijos karalius Philippe'as ir karalienė Mathilde apsilankė Aušros vartų koplyčioje

Karalienė Mathilde, Belgijos Karalius Pilypas, Gitanas Nausėda, Diana Nausėdienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Paskutinę spalio savaitę pažymėjo išskirtinis karališkasis vizitas – pirmadienį į Lietuvą atvyko Belgijos karalius Philippe'as ir karalienė Mathilde. Antradienį įvyko Lietuvos prezidentinės ir Belgijos karališkosios poros ekskursija Vilniaus senamiestyje ir apsilankymas Šv.Mykolo bažnyčioje ir Aušros vartų koplyčioje.

Lietuvoje viešintis Belgijos karalius Philippe'as antradienį lankėsi Lietuvos ir Belgijos verslo forume, kur pasisveikino su verslo įmonėmis.

Vėliau buvo karaliaus vizitas Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parke. Prie Fizinių ir technologijos mokslų centro jį pasitiko ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, o prie Gyvybės mokslų centro – mokslininkai Linas Mažutis ir Virginijus Šikšnys.

Popiet – karaliaus ir karalienės Mathilde bei prezidento Gitano Nausėdos ir pirmosios ponios Dianos Nausėdienės ekskursija Vilniaus senamiestyje ir apsilankymas Šv. Mykolo bažnyčioje ir Aušros vartų koplyčioje.

Vėliau jie apsilankė Vilniaus universitete ir susitiko su studentais.

Lietuvos pirmoji pora antradienio vakarą dalyvaus Belgijos karaliaus ir Belgijos karalienės atsakomajame renginyje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Lietuvos Prezidentinės ir Belgijos Karališkosios poros apsilankymas Aušros vartų koplyčioje (20 nuotr.)
+14

Monarchai su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis iki trečiadienio.

Trečiadienį karalius Philippe'as ir G.Nausėda Pabradės poligone aplankys Belgijos karius.

Taip pat numatytas karališkosios poros bei prezidento su žmona vizitas 2022-ųjų Europos kultūros sostinėje Kaune, kur jis apžiūrės art deco architektūros paveldą ir M. K. Čiurlionio muziejaus ekspoziciją.

Tuo tarpu vizito metu karalienė Mathilde dėmesį skirs kultūrai, socialiniams klausimams.

Prezidento Gitano Nausėdos ir Dianos Nausėdienės iškilminga vakarienė Belgijos karaliaus ir karalienės garbei (34 nuotr.)
+28
Skaitykite daugiau