Beria nugarą? Patarimai, kaip išvengti aknės

Moters nugara / Fotolia nuotr.
Moters nugara / Fotolia nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2016-09-05 14:21
AA

Apie tai šnekama retai, nors bent retsykiais kankina daugumą – tai nugaros aknė. Ji ne visada matoma, nėra patogiai pasiekiama apžiūrėti ir pagydyti, bet tai nėra nei malonu, nei estetiška. Kaip gydyti nugaros bėrimus ir ko vengti, norint, kad jų nepadaugėtų?

Kas skatina nugaros aknę

Orui nepralaidūs drabužiai

Pamėginkite nešioti medvilninius ir panašių audinių drabužius, kurie leis odai kvėpuoti.

Nugarą berti gali nuo netinkamų drabužių. Jei dažnai kankina nugaros aknė, pamėginkite nešioti medvilninius ir panašių audinių drabužius, kurie leis odai kvėpuoti. Ypač tai aktualu, jei drabužiai aptempti ir trinasi į odą. Tokiais atvejais prakaitas tarsi įkalinamas ant odos, ten prisikaupia drėgmės ir nešvarumų, veisiasi bakterijos ir... išberia.

Skalbikliai su kvapais

Svarbu ir tai, kuo skalbiate savo drabužius. Tos, kurios nori, kad skalbiniai maloniai kvepėtų, renkasi skalbimo miltelius arba skalbiklius su įvairiausiais kvapais arba papildomai naudoja kvapų prisodrintą skalbinių minkštiklį. Galima pasekmė – sudirginta ir išberta oda arba alergija. Rinkitės skalbimo priemones be kvapiklių („fragrance-free“) arba skirtas jautriai odai („for sensitive skin“).

Skalbimas / Vida Press nuotr.

Plaukai

Jei jūsų plaukai ilgi ir dažnai vaikštote palaidais, šiltuoju sezonu gali labiau berti nugarą. Plaukai riebaluojasi, sugeria aplinkos nešvarumus ir jei jie trinasi į nuogą nugarą, tai irgi skatina atsirasti pūlingų darinių. Ypač kai nugara ir taip išberta.

Jei einate atvira nugara, stenkitės susirišti kuoduką arba bent jau susipinti kasą, kad plaukai mažiau liestų odą.

Prakaitas

Jei smarkiai suprakaitavote – nesvarbu, ar per treniruotę, ar per stresą kėlusį susitikimą, ar tiesiog buvo karšta diena – kaip įmanoma greičiau apsiprauskite po dušu. Apsiprausti po sporto būtina ir dėl to, kad itin aptempta sportinė liemenėlė arba palaidinė sudaro trintį su oda, dar pridėkime prakaitavimą, ir gali atsirasti raudonų spuogų.

Skalbimas / Vida Press nuotr.

Poras užkemšantys produktai

Inkštirų ant nugaros gali atsirasti nuo įvairių priemonių, kurias naudojate: kūno kremo, masažinių aliejų, apsauginio saulės kremo ar plaukų balzamo (juk jo nemažai patenka ir ant nugaros). Pasidairykite tokių priemonių, kurios neužkemša porų. Taip pat ne žiemos metu (kuomet odai reikia riebesnių priemonių) rinkitės kūno losjonus, o ne kremus. Losjonai mažiau kemša poras, yra skystesni.

Netinkama mityba

Ne vienu tyrimu įrodytas nesveikos mitybos ir aknės ryšys.

Mityba labai svarbi norint gražios odos, nesvarbu, kalbame apie veido, nugaros ar kitų kūno dalių odą. Auksinė taisyklė: tai, kas naudinga širdžiai, naudinga ir odai. Todėl reikia maitintis sveikai, subalansuotai, o jei labai kankina aknė, venkite paprastųjų angliavandenių ir apribokite suvartojamų pieno produktų kiekį. Ne vienu tyrimu įrodytas mitybos ir aknės ryšys.

Skalbimas / Vida Press nuotr.

Nevaloma nugara

Net jei reguliariai – kartą ar du per savaitę – valote veidą šveitikliu, gal net kartais nušveičiate kūną, tai nebūtinai reiškia, kad reguliariai nušveičiate ir nugarą. Taip jau yra, kad savo nugaros mes nematome, o ir pasiekti ją sunku (štai kur praverčia gebėjimas sukryžiuoti rankas už nugaros ir susikibti pirštais). Tačiau nugara yra ta zona, kuri dažnai prakaituoja ir kurią gali gausiai berti, tad nugarą reikia prižiūrėti ir valyti taip pat kaip ir veidą. Rinkitės švelnų kūno šveitiklį arba prausiklį ir masažuojamaisiais lengvais judesiais valykite odą. Galite nueiti ir pas specialistą, kad išvalytų odą.