Tobula oda: pasenę mitai ir naujos tendencijos

Mergina / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Pastaruoju metu tiek kalbų, kad ypatingą dėmesį dera skirti odai puoselėti (madinga turėti tobulai atrodančią!), jog gali kilti pagrįstas klausimas: „O ką, iki šiol jos puoselėti nereikėjo?“ Reikėjo, tačiau nūnai ypač akcentuojamas žinojimas, ką, kaip, kokia eilės tvarka ir kodėl daryti.

Nėra stebuklingų kremų!

Pradėkite naudotis profesionalų gudrybėmis, nes drėkinamojo kremo, pudros ir defektų maskuoklio maža, kad oda atrodytų ir natūraliai, ir nepriekaištingai. Tokią pastaruoju metu demonstruoja mados podiumais žingsniuojančios manekenės, tačiau įspūdis, kad joms gražią odą dovanojo gamta, žinoma, apgaulingas. Nematomi vizažistai, plušantys šou užkulisiuose, naudoja įvairias priemones siekdami sukurti žavaus, spindinčio natūralumo efektą. 

Modelio, dalyvausiančio aukštosios mados šou, veidas / Vida Press nuotr.

Tik meistriškai derindamos modernius, kokybiškus, įvairius, būtent jūsų odos poreikius tenkinančius priežiūros ir makiažo produktus pasieksite superrezultatą – tokia pagrindinė šiandienos žinia. 

Beje, būtent taip – „skin finishers“ – Korėjoje vadinami odos priežiūros produktai, kurie, prognozuojama, Vakarus pavergs panašiai kaip BB ir CC kremai. Tačiau kol kas vakarietiškoje rinkoje jų – tik vienas kitas. „Apdailininkais“ oda tepama po visų priežiūros produktų, prieš gruntą („primer“) ir pudrą. Kodėl jų reikia? Todėl, kad nėra stebuklingų kremų ir serumų (ši pastaba taikoma ir labai brangiems produktams), nėra tokių priemonių, kurios vienodai puikiai veiktų visų odą. Tik meistriškai derindamos modernius, kokybiškus, įvairius, būtent jūsų odos poreikius tenkinančius priežiūros ir makiažo produktus pasieksite superrezultatą – tokia pagrindinė šiandienos žinia. Taip, tokiam gražinimosi ritualui reikės daugiau priemonių ir laiko. Visgi net ir tada, kai pastarasis ribotas, įmanoma viską padaryti be įtampos. O dėl to, ką naudoti... Aptarkime viską iš eilės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Optinė apgaulė: kokios priemonės pagražins veidą ir plaukus?

Ko verčiau nedaryti?

Pirmiausia norisi akcentuoti keletą dalykų, kurie gali kenkti odai. Remdamiesi savo ir kolegų patirtimi, mokslininkų išvadomis, ore sklandančiu natūralumo poreikiu, profesionalai peržiūri įsigalėjusias rūpinimosi ja taisykles. Žinoma, ir tarp specialistų, ir tarp eilinių žmonių yra ir visada bus novatorių ir „klasikų“. Jei kai kurie čia pateikti siūlymai jums atrodys nepriimtini, nieko baisaus – elkitės, kaip įpratusios:

1. Nebūtina prausti veido dukart per dieną

Mums atrodo, kad darome odai paslaugą ją prausdamos, bet gali nutikti priešingai. Perdėtas švarinimas, ypač naudojant stipresnio poveikio priemones, šalina natūralius odai būtinus riebalus, ją džiovina ir silpnina jos atsparumą bakterijoms. Jei daug laiko praleidžiate užmiestyje, kur mažiau teršalų, pamėginkite apsiriboti vienu veido prausimu tomis dienomis, kai nenaudojate makiažo. 

2. Suragėjusios ląstelės – ne priešės

Nenaudokite šveitiklių su aštriomis dalelėmis, pavyzdžiui, abrikosų kauliukų.

Jos saugo odą nuo teršalų ir bakterijų, todėl raginį sluoksnį šalinti specialiomis priemonėmis reikėtų ne dažniau kaip kartą per dvi savaites. Atkreipkite dėmesį: svarbu ne tik tai, kaip dažnai daryti šią procedūrą, bet ir kokia priemone. Nenaudokite šveitiklių su aštriomis dalelėmis, pavyzdžiui, abrikosų kauliukų. Jų alternatyva galėtų būti švelnios ryžių mikrogranulės. Arba išmėginkite produktus su vaisių, pieno rūgštimis, glikoliu, šveitimą ultragarsu ar vandeniu grožio salone. Dar vienas variantas – namie naudojamas aparačiukas su besisukančiu valymo šepetėliu. Žinoma, rezultatas priklauso nuo tokio prietaiso kokybės.

Modelio, dalyvausiančio aukštosios mados šou, veidas / Vida Press nuotr.

3. Riebiai odai aliejus tinka

Net ir riebiausia oda turi gauti drėgmės. Jei aliejus bus pasirinktas vykusiai, jis labai puikiai atliks drėkiklio funkciją. Kita vertus, riebiai, ypač į spuogus linkusiai odai aktualus ir bakterijų naikinimas. Arganų aliejus abiem atvejais tinka idealiai. Bakterijas taip pat puikiai neutralizuoja eterinio (arbatmedžių, citrinų, santalų ir kt.) ir paprasto aliejaus mišinys. Taigi, nevenkite aliejaus! Įspėjame: jei norėsite išmėginti eterinio aliejaus galią, nenaudokite jo vieno ir būtinai išsiaiškinkite, kokia turi būti jo ir paprasto aliejaus proporcija.

4. Kas, jei ne salicilo spiritas ir benzoilo peroksidas?

Spuoguotą odą sunku paversti glotnia ir spindinčia. Deja, tokia jos būklė – daugybės moterų bėda. Įprasti ginklai nuo aknės – salicilo spiritas ir benzoilo peroksidas, tačiau jie labai sausina ir erzina odą, t. y. vieną dalyką taisydami, kitą gadina. Efektyviai, bet švelniau spuoguotą odą veikia gluosnių žievės ekstraktas ir kosmetinis molis.

Modelio, dalyvausiančio aukštosios mados šou, veidas / Vida Press nuotr.

5. Akių srities kremas – jokia būtinybė

Naujų veido kremų tekstūra labai lengva, gaivi, tikėtina, kad jie gali tikti ir akių sričiai.

Yra odos priežiūros profesionalų, tvirtinančių, kad akių sritį galima drėkinti veido kremu, nes specialiai jai skirtų produktų pakuotėse dažnai būna ne kokios nors ypatingai sukomponuotos, o tos pačios veido priemonės, tik su kita „suknele“... Anot jų, verta atskirai įsigyti tik tokį akių srities kremą, kuriame yra specifinių, būtent jūsų odai reikalingų komponentų (tarkim, retinolio, augimo faktorių ir pan.). Kadangi naujų veido kremų tekstūra labai lengva, gaivi, tikėtina, kad jie gali tikti ir akių sričiai. Nepamėginusios nežinosite...


Ką naudinga daryti?

Ritualui, padedančiam palaikyti puikią odos būklę, reikalingi įvairūs produktai. Kiekvienas reikšmingas, kiekvienas savaip veikia jos išvaizdą. Belieka apsispręsti, ar dėl grožio esate nusiteikusios didinti savąjį odos puoselėjimo priemonių arsenalą.

1. Odos valymas, masažas ir aromaterapija „viename“

Atlikite odos valymo procedūrą kaip masažą – šitaip nušausite iškart du zuikius (nuo rankų judesių „teisingumo“ priklausys, ar poveikis odai bus toks puikus, koks galėtų būti). Jei naudosite augalų ekstraktų turintį balzamą, bus ir trečias „zuikis“ – teigiamą aromaterapijos įtaką jausite visu kūnu. Tarkim, turimas produktas nepasižymi aromaterapiniu poveikiu. Užlašinkite ant karšto drėgno rankšluostėlio eterinio aliejaus ir jis, palengva garuodamas, padarys tai, ko reikia. 

2. Karštas drėgnas kompresas

Jei valiklį šalinsite švelniu rankšluostėliu, sudrėkintu karštu vandeniu, suaktyvinsite odos procesus ir ji taps elastingesnė, geriau pasirengusi priimti naudingas kosmetikos priemonių medžiagas. Didelė karšto drėgno kompreso mėgėja – Kate Moss kosmetologė Anastasia Achilleos. Ji pataria pašalinus valiklį išskalauti rankšluostėlį ir dar keletą kartų švelniai prispausti prie veido.

Modelio, dalyvausiančio aukštosios mados šou, veidas / Vida Press nuotr.

3. Produktų sluoksniavimas

Sluoksniavimas suteikia galimybę grožio ritualą atlikti lanksčiai, t. y. rinktis produktus pagal odos poreikius. Jo metu galite naudoti kelis skirtingos paskirties serumus, kremus, aliejų.

Šiandien grožio specialistai labai akcentuoja produktų sluoksniavimo efektą. Pasak jų, modernios lengvos tekstūros, greitai į odą susigeriančios priemonės leidžia tai daryti, o jų visų poveikis duoda itin gerą rezultatą. Sluoksniavimas suteikia moterims galimybę grožio ritualą atlikti lanksčiai, t. y. rinktis produktus pagal odos poreikius. Jo metu galite naudoti kelis skirtingos paskirties serumus, kremus, aliejų...

Tereikia sugalvoti, kaip įkomponuoti kosmetikos priemonių naudojimą į savo rytą, kad odos puoselėjimas negaišintų. Ir negaišins, jei vienu produktu pasitepsite prieš valydamosi dantis, kitu – prieš rengdamosi, trečiu – prieš gerdamos kavą ir t. t. Moterys, kurios praktikuoja sluoksniavimą, teigia, kad jis tampa savotiškai maloniu žaidimu ir padeda geriau pažinti savo odą. Beje, aliejus tepamas vietoj kremo arba po jo, bet ne prieš kremą.

4. Skaistumo palaikymas

Rekomenduojama visada naudoti priemonę, suteikiančią odai skaistumo. Vitaminas C ir aliejus – medžiagos, kurios jo tikrai prideda. Bet turėkite omeny, kad skaistumą lemia ir odos gyvybingumas, glotnumas, tono vientisumas. O tai aktualu visoms, nors kartais manoma, kad odos skaistinimas – tik pigmentinių dėmių turinčių moterų reikalas.  

Modelio, dalyvausiančio aukštosios mados šou, veidas / Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: 13 paprastų, bet veikiančių vasaros grožio patarimų

5. Spalvos „injekcija“

Išmėginkite gudrybę: įmaišykite į kremą ar aliejų truputėlį CC kremo ar pigmentų turinčio grunto. Toks sluoksnis padės švelniai pereiti prie makiažo ir sukurti natūralesnį efektą vėliau naudojant pudrą. Arba susiraskite sau tinkamą produktą, kuris ir puoselėja, ir „spalvina“. 

6. Drėkinimas visą dieną

Rinkdamosi drėkinamuosius produktus atkreipkite dėmesį, kokią jų poveikio trukmę nurodo gamintojai.

Tarkim, puikiai paruošėte odą makiažui ir dienos iššūkiams, kurie jos tikrai laukia. Bet to maža, kad oda iki pat vakaro keltų pasigėrėjimą. Jai reikia palaikymo – ypač tada, kai oda sausa iš prigimties arba jos savireguliacijos gebėjimai sumenkę dėl gyvenimo būdo ir amžiaus. Todėl rinkdamosi drėkinamuosius produktus atkreipkite dėmesį, kokią jų poveikio trukmę nurodo gamintojai. Be to, pravartu rankinėje visada turėti priemonę, kuria galėtumėte atgaivinti veidą taip, kaip lūpas balzamu.

Skaitykite daugiau