Besilaukianti Sotera Šveikauskaitė išgirdo baisių diagnozių: „Pasakė, kad galiu ir numirti“

Sotera Šveikauskaitė / galartphotography nuotr.
Sotera Šveikauskaitė / galartphotography nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-08-19 12:26
AA

Kalbėti apie komplikuotą nėštumą – nelengva, tačiau tinklaraštininkė Sotera Šveikauskaitė nutarė būti atvira bei pasidalinti patirtimi apie sunkų antrąjį nėštumą, kurio metu teko susidurti su dideliais iššūkiais ir net raginimais nutraukti nėštumą. Sotera tiki – atvirumas gali padėti panašioje situacijoje atsidūrusioms nėščiosioms.

„Kiek mamų parašė, kad išyvena panašią situaciją ir dėkoja, kad apie tai kalbu. Nuostabus jausmas“, – Žmonės.lt sakė Sotera, sutikusi pasidalinti savo jautria istorija.

Antrosios atžalos besilaukianti moteris atvira – šiandien ji jaučiasi laiminga ir rami, nes jau skaičiuoja 14-ą nėštumo savaitę, tačiau pradžia nebuvo daug žadanti.

Prisimenu iki dabar tas bemieges naktis ir baimės bei liūdesio dienas

„Mano pirmasis daktaras man diagnozavo ne vietoje pastojimą, jau rašė „išvalymui“, o dar pasakė, kad galiu ir numirti, nes tokia didelė rizika yra. Tokiom mintim gyvenau iki apsilankymo pas kitą specialistą. Prisimenu iki dabar tas bemieges naktis ir baimės bei liūdesio dienas... Tuomet po savaitės kažkas širdy pasakė, kad kažkas netaip. Nusprendžiau aplankyti kitą daktarą. Šis pasakė man dar kitą diagnozę: nors pamatė gimdoje vaisių, padarė išvadas, kad tai – nesivystantis nėštumas ir šansų turėti sveiką mažylį jis man visiškai nedavė. Vėl pasiūlė valymą...“ – apie nelengvas pirmąsias nėštumo savaites atvirauja Sotera.

Sotera Šveikauskaitė / galartphotography nuotr.

Tačiau kartu su vyru jiedu buvo nusiteikę ryžtingai ir optimistiškai, todėl pasiduoti neketino. „Kas 2–3 dienas stebėjau HCG ir progesterono augimą ir užsirašiau pas labai gerą specialistą, kuris dirba būtent su tomis moterimis, kurios turi tam tikrų problemų, t. y. nėštumas yra komplikuotas ar kaip pas mane – viskas neaišku, tik dvi blogiausios diagnozės. Nuėjau pas jį. Ir jis pasakė visiškaiką kitą negu ankstesni daktarai. Viskas gerai, tarė jis!“ – prisimena S.Šveikauskaitė.

Daugiau nei mėnesį kas vakarą man vyras į pilvą leido vaistus

Ir nors paaiškėjo, kad kūdikis auga ir padėtis stabili, Soterai teko nelengva užduotis – iki 12-os nėštumo savaitės kasdien leistis progesteroną.

„Taip daugiau nei mėnesį kas vakarą man vyras į pilvą leido vaistus. Visas pilvas subadytas, o kasdien leistis vaistus tikrai nėra pati smagiausia procedūra, bet... Galiausiai mes išsaugojome savo vaiką. Ir dabar jam viskas gerai“, – džiaugiasi Sotera.

Moteris skaudžia patirtimi pasidalijo ir socialiniuose tinkluose. Ir nors svarsto, kad tai galbūt nėra pati geriausia vieta kalbėjimui apie tokius jautrius dalykus, tačiau turėdama nemažai sekėjų, tarp kurių – gausu būsimų ir esamų mamų, pašnekovė tikisi, kad kažkam tai gali suteikti vilties atsidūrus panašioje situacijoje.

„Tikiu, kad grasiai kalbėdami ne vien apie gražiausius dalykus, mes galime padėti vieni kitiems. Niekada nepraskite tikėjimo... Niekada“, – optimizmu dalijasi S.Šveikauskaitė.

Antrosios atžalos besilaukianti Sotera Šveikauskaitė (10 nuotr.)
+4